До релізу No mans Sky. Перш ніж ти її купиш

388
0

9 серпня 2016 року на платформі PS4 і 12 серпня 2016 року на платформі PC відбудеться реліз одного з найбільш амбітний проектів року — космосима No man’s Sky, який обіцяє нам процедурну генерацію вмісту і «пісочницю» з відкритим світом.

No man’s Sky («Нічийне небо»).
Офіційний сайт.
Системні вимоги (мінімальні):
ОС: Windows 7
Процесор: Intel Core i3
Оперативна пам’ять: 8 GB ОЗУ
Відеокарта: nVidia GTX 480
Місце на диску: 10 GB

Величезний інтерес до цієї гри зрозумілий. No man’s Sky це суперсекретний продукт студії Hello Games, над яким дядьки сиділи останні 4 роки. А все тому, що за запевненнями розробників, їх гра величезна, як і твоя мамка справжня Всесвіт. Заявлено, що гравців чекає в загальній складності 18 квінтильйонів планет, на кожну з яких можна приземлитися (безшовно!) та докладно вивчити на предмет знаходження на ній корисних артефактів. На планетах ти зустрінеш і різні форми життя, і всі вони будуть виглядати по-різному. Рівно як і рельєф планет, клімат та багато іншого. А все тому, що контент в No man’s Sky створюється випадковим чином, що виключає повторення. Більш того, гіпотетично ти зможеш зустріти і інших гравців (адже No man’s Sky це насамперед онлайн-гра), але шанси цього нікчемні — а все із-за тих самих розмірів ігровий Всесвіту, на повне вивчення якої потрібні були сотні реальних років.

В No man’s Sky можна грабувати коровани

Як кажуть в Hello Games, перед усіма гравцями стоїть ода завдання — проникнути в центр Галактики і дізнатися, що там. Тобто розробники і самі цього не знають, кек. Для виконання цієї важливої місії у тебе є особистий зореліт, напханий корисними девайсами скафандр (так-так, залишати корабель теж можна) і неймовірно величезна кількість варіантів для прокладання маршруту. Але щоб робити стрибки між зоряних систем, потрібно мати багато відповідного палива. Видобувати його на планетах, купувати у інших мандрівників або навіть віджимати у космічних лохів — це і є головна рушійна сила No man’s Sky. Ось коротко суть геймплея цієї гри. А тепер перейдемо до головного, до критики — поки твої кровні баксики ще в безпеці.

Враження грав

Нещодавно людина з ніком Daymeeuhn купив на eBay за $1250 копію No man’s Sky задовго до релізу. Він долетів до центру Галактики (але не розповів, що там) і поділився своїми враженнями від гри. І запостив кілька видосов, що особливо важливо (вже видалили). За його словами, до центру можна долетіти за 40-100 годин, що набагато швидше, ніж говорили розробники. Гравець зазначає, що в грі багато помилок, деякі заяви Hello Games голослівні, а життя на планетах далеко не така різноманітна, як заявлялося. Пичалька.

Перший патч і перше оновлення

Вже відомо, що Hello Games підготували «патч першого дня», який «повинен виправити певні недоліки релизной версії і поправити знайдені вже після початку друку дисків баги». Далі, після релізу буде випущено і перше оновлення No man’s Sky — воно «додасть в гру новий функціонал і поправить баланс». Загалом, пішли перші тривожні дзвіночки — гра дійсно потребує доопрацювання.

Головна проблема No man’s Sky (напевно)

Багато гравців, особисто не тримали в руках гру, але вважають себе професійними геймерами, стверджують, що No man’s Sky безглузда. Тобто величезний світ цього космосима йому і шкоди — в якийсь момент ти зрозумієш, що всі ці тисячі планет тебе вже не захоплюють, і добування палива перетворюється в рутину. Злетів —> постріляв у космосі —> приземлився —> постріляв на планеті —> зібрав паливо —> злетів. І так по колу. Кінцева мета у гри дуже розпливчаста не сфокусована; щоб довгими годинами подорожувати по Галактиці, потрібно мати завдання більш чіткі. Але все вищеописане є суб’єктивна думка, хоча воно і є дуже поширеним.

60 баксів за кота в мішку? Хм

Так, гра коштує $59.59 (у країнах СНД — $34). Надалі на неї будуть усілякі знижки, але зараз сама по собі сума досить значна. Крім того, на відміну від іншого масштабного космосима під назвою Elite: Dangerous, ніякої демо-версії No man’s Sky ніколи не було. Все, про що можна було судити, це лише красиві трейлери і обіцянки розробників. До того ж до офіційного релізу працює інформаційне ембарго — ні одне профільне ЗМІ не має право ділитися своїми враженнями про продукт. Це може говорити або про бажання Hello Games приховати очевидні огріхи гри, або про їх спробі збільшити кількість попередніх замовлень No man’s Sky. Хоча оглядам ігрових ЗМІ сьогодні вірять важко, зі зрозумілих причин.

Hello Games святкують закінчення роботи над грою. Це фото підпалило пердаки у тих, хто не знайшов на зображенні улюблених негрів та сильних і незалежних жінок

Підсумовуючи. Не дивлячись на вищенаписане ниття, зараз No man’s Sky в топі продажів Steam. Проект дійсно цікавий і може бути навіть унікальний — і якщо пощастить, то і породить безліч гідних наслідувачів. Все-таки процедурно створювана Всесвіт з планетами це технологічний прорив, особливо на ринку космічних симуляторів, де завжди було сутужно з ідеями. Так що Shakal.Today з великим нетерпінням чекає того дня, коли можна буде самим відправитися в безкраї простори No man’s Sky — ступити на незвідані землі і відкрити таємницю центру Галактики.