«Чудо на Гудзоні». І жахлива атака гусей-вбивць!

416
0

Вже навіть не старий, але древній Клінт Іствуд видає патрони фільми з якоюсь диявольською невідворотністю: по картині в рік, а то й по дві. Але на «Чудо на Гудзоні» він явно відпочивав: це рівна і споглядальна робота, тут навіть ніхто не помре страшною смертю від «Магнума ’44».

«Чудо на Гудзоні» (Sully)
Режисер: Клінт Іствуд
В ролях: Том Хенкс, Аарон Екхарт, Валері Махаффей
Дата прем’єри: 2016 рік
Сюжет: важко не назвати капітана рейсу 1549 Чеслі Салленбергер героєм: він здійснив аварійну посадку літака A320 на холодні води річки Гудзон в Нью-Йорку, при цьому ніхто з знаходилися на борту 155 людей не постраждав. Однак знайшлися люди, які звинуватили Чеслі в непрофесіоналізмі і навіть готові зруйнувати його кар’єру…

Герой Тома Хенкса несамовито рятує всіх

Рецензувати режисерські роботи Клінта Іствуда потрібно дуже обережно. Незважаючи на те, що мужику вже 86 років, Брудний Гаррі досі тримає свій стовбур напоготові, про це говорить хоча б той факт, як хвацько він змінює дружин і коханок (досі!).

Історія про дійсно неймовірному порятунку на Гудзоні сталася 7 років тому і у свій час наробила чимало шуму. Звичайний політ швидко перетворився на кошмар, коли доверху набитими пасажирами лайнер врізався в зграю явно дуже жирних гусей. Незрозуміло, чому Іствуд вирішив зняти фільм про це саме зараз, коли імена героїв вже стали забуватися. Втім, може бути саме тому — режисер явно віддає перевагу працювати в спокійних умовах і без пильної уваги з боку ЗМІ. Так і до журналістів, як видно, у Клінта якісь свої рахунки: в «Диві» вони показані виключно мерзенними і настирливими істотами, подібно слепням або ще чого гірше. Зате головні герої зразково-позитивне, а від героя Тома Хенкса чи не сяйво виходить: ось він хоробро садить літак на воду, от він як справжній капітан останнім покидає потопаючий літак, а ось він хвилюється, всі врятовані і всім подали чай. Разом з тим, його образ не настільки шаблонний і фальшив, як це прийнято у того ж Майкла Бея або Роланда Еммеріха. Все-таки Том Хенкс грає цілком собі звичайної людини, який нехай іноді і зривається в пафосні промови, але по праву — він же не намальований на комп’ютері черговий ідіот, який рятує Землю від прибульців, а простий чоловік, але ось трішки і герой.

Іствуд, як справжній американець, любить розповідати про звичайних людей в незвичайних ситуаціях

Звичайно, це не видатний фільм. Він просто добре і чесно зроблений. І глибоко американський — от нам-то що про якийсь там Гудзон? Але це не привід «Чудо на Гудзоні» дивитися онлайн. Все-таки прізвище режисера про щось говорить, а ще ж є у фільмі і душка Хенкс, який «наш», від сохи, негарний, зате розумний. А Іствуд, як справжній американець, любить розповідати про звичайних людей в незвичайних ситуаціях. І заради цього він готовий нехай і сенсаційною, але всього лише новини, зробити повнометражний художній фільм з акторами класу «А» — і навіть два рази показати власне той приводнення на річку, окресливши все це справа в драму і навіть трохи трилер. Так, у нього вийшла хороша стрічка, але формату відповідних фільмів каналу National Geographic — затравка з падаючим літаком, далі чудесне спасіння, а ось і трохи інтриги навколо прийняття капітаном низки рішень. Хоча інтриги можна було б і побільше — згадаймо, в якому напрузі тримав нас Роберт Земекіс у своєму «Екіпаж». Ну так там був бухарь-пілот, а у нас тут зразковий Хенкс, тут розуміти треба. Зате власне планування, приводнення літака і особливо, скажімо так, домислення капітаном того, як міг ще закінчитися його політ знято дуже красиво, достовірно і навіть соковито. І заради цих кадрів і слід дивитися це просте, але щире кіно в комфортному та доступному кінотеатрі — а квитки на «Чудо на Гудзоні» ще в продажу!

«Чудо на Гудзоні» вже 36 (?) робота Клінта Іствуда. Працездатність цієї людини вражає, як і його вміння робити фільми в будь-яких жанрах і з якими завгодно акторами. Картина явно не претендує на «Оскар» (у фільмі ж головні герої не негри і не геї) або на захоплені рецензії. Але розповідати про простих героїв теж треба. Особливо якщо це робить чоловік, який, загалом-то, теж вже давно герой.