Чому Мінськ — не Львів. Записки початківця бендерівця

419
0

Якщо білорус на Новий рік не їде у Вільнюс, то він їде до Варшави. Якщо він не їде до Варшави, значить, він їде до Праги. Якщо він і Прагу не їде, то напевно хоче у Львів. Але якщо у Львів не хоче, то тоді білорус їде нахер. Бо не їхати у Львів фізично неможливо. І ми зараз пояснимо, чому.

Нижче ти (напевно) прочитаєш трохи емоційний і, звичайно ж, дуже суб’єктивний нарис про західній столиці України — чудовому старому місті Львові. Написано це білорусом, який багато років їздить в Україну, щиро любить її і бажає їй прийти нарешті до безвизу простому українському щастя. І висловлюючи по ходу статті негативні коментарі на адресу рідної країни, автор жодним чином не хоче її образити — просто йому незрозуміло, чому цього всього немає в Білорусі. Ну тобто зовсім зрозуміло, але це вже Стаття 368 КК РБ.

Отже, чому Мінськ не Львів?

Тому що Львів про доступність

Це Львів

У період травневих свят в 2015 році Львів відвідало понад 200 000 гостей. І близько 300 тисяч туристів відвідали Білорусь у всьому 2015 році.

Зусиллями наших перевізників потрапити у західну Україну в останні роки можна як завгодно. Літаком (найдорожче, але зате всього годину жаху польоту і бувають знижки), поїздом (довго і з криками «рота, підйом!» на митниці, але зате можна бухати), автобусом (дешево, але ~14 годин шляху і за підсумками хочеться собі відрізати або ноги, або взагалі все). Ну або на власному авто, благо — увага! — у минулому році дорожні служби України у вільний від пожирання російських дітей час відремонтували-таки підступи до Львова. Щось у лісі здохло, їй-богу!

І найголовніше — білорусу для відвідин України не потрібна віза. Незважаючи на всі підступи наших політиків, достатньо буде просто твого паспорта і твоєї опухлою після поїзда пики, для звірення фото. І зовсім смішна сума грошей. Тому що досі Україна, порівняно з Білоруссю, дуже дешеве і зручне місце. Навіть з урахуванням війни на сході і всього, що з цим пов’язано. А у нас все дорого і сервіс абсолютно неадекватний. Напевно тому, що у нас війни немає, країну ніхто десятки років не розікрав і взагалі це у всьому винен Б. Обама. І тому до нас якщо і їдуть, то росіяни в гральні клуби, та пекучі гості з Туреччини, благо для них скасували візи. Ну як приїжджають — Стамбул-Мінськ-клуб «Дозари». Далі з усіма витікаючими. З турків.

Тому що Львів про красу

І це Львів

Тут могло бути дуже багато красивих фотографій Старого Львова, або Личаківського цвинтаря, або Замкової гори, або ось цих от огидно-милих вуличок-закутків-арочок, але всього цього тут не буде. Тому що ми шакали. Краще поїдьте самі і подивіться ось це все. Тільки візьміть флешку для камери побільше, і instagram пожирніше.

Київ — колись головний по популярності місто України — пару років тому поступився пальму першості Львова. Одеса — на третьому місці.

У Львові, щоб більш-менш оцінити його красу, потрібно провести як мінімум три дня — за цей час твої ступні опухнуть від мостових, зате ікри знайдуть підліткову твердість. Можна брати екскурсію і ходити, як теля, за крикливою тіткою з потужними ногами, або, як безсистемна опозиція, просто блукати по місту і вбирати повітря Галичини. Останнім шакалам, а подобається найбільше, тому що не передбачає підйом в 6 ранку і вивчення инстаграмогеничных місць Львова в анальному авральному режимі. Один, будь дикуном, будь як шакал!

Тому що Львів про їжу та напої

Знову Львів

В останні роки, коли львівська мерія вирішила активно розвивати туризм, городяни відповіли на це одностайним «завжди готові!» і стали спішно переорієнтуватися на заїжджих гостей. Результат ми бачимо — на свята у Львові не проштовхнутися. Величезна кількість кав’ярень, питних закладів, ресторанів, харчевень, і все це смачно, дешево, класно! У найвідомішому і дорогому закладі Львові, пріснопам’ятної «Криївка», де «розстрілюють» москалів і подають пиво «Putin Huilo», так от, там можна за 10 баксів в прямому сенсі цього слова ужраться. І це не буде та дрібна, неприваблива і шалено дорога срань, яку подають в білоруських шинках — у «Криївці» вам принесуть величезні блюда і відмінний алкоголь. А якщо стало важко і захотілося прогулятися, мало не на будь-якій вулиці Львова тебе буде чекати гарячий і дуже смачний глінтвейн, і якщо тобі залишилося місце, то і гаряча ковбаска на шпажці.

А тепер згадай, що тобі пропонують на новорічних ярмарках на Жовтневій площі в Білорусі. Виноматеріал, який при тобі розігрівають в «мікрохвильовці», що його потім видають за глінтвейн? І шоколадку «Витьба» до нього? Або шашлик, в якому м’ясо стільки, що його без побоювання може жерти веган-сироїд-фемініст-сеошники?.. Львів це кухня, Львів це випивка, Львів це сервіс. І кабаки-ресторани, кожен з яких не схожий на інші. Бо інакше з такою конкуренцією ти не виживеш.

Тому що Львів про укробендеровский пендософашизм (немає)

І знову Львів, що ж таке

Західна Україна завжди була такою. Тут мало хто говорить російською мовою, причому, навіть добре знаючи. А з того моменту, як Росія напала на Україну, кількість тих, хто б хотів обняти Російського Брата, сильно зменшилася (дивно, так?). У Львові на стінках старих вулиць часто висять відповідні плакати про російських і про їх вождя, у згаданій «Криївці» розгул русофобії (гаразд, там все мультяшний і несправжнє), а на Новий рік влаштовують смолоскипна хода на честь дня народження товариша Бандери. Загалом, жесть. І коли якийсь підпилий величезний хохол раптом почне на тебе підозріло дивитися, краще йому відразу сказати, що ти з племені Рыгорычей, сам Різник Дерунів і взагалі у тебе з собою Отруйна Картопля. І швидше за все тебе обіймуть і навіть може бути наллють «Хріновухи». Білорусів там люблять, і не тільки тому, що ми складаємо левову частку їх туристичного потоку. Просто ми в їх очах дурні, але хороші. І з грошима.

І не воюємо з ними.

P. S.

Про Львів можна говорити довго, але у нас на Shakal.Today не посимвольная оплата. Тому просто поїдь і ти побачиш все сам. Тому що ще дуже нескоро наша Синявокая прокинеться і перестане бути тупим анклавом для блядующих турків або грають росіян, і в рекламних проспектах про нас почнуть писати щось крім «Сталінського ампіру» та «слов’янської горілки». Так, спроби залучити туристів вже є, але вони кардинально нічого не змінюють. Відміняйте візи, опускайте ціни і подымайте сервіс і дивіться, як працюють з туристами у Львові. Нічого самим придумувати вже не треба, хоча б просто крадіть готові ідеї.

І тоді, дивись, і народ потягнеться.

Головна новорічна ялинка Білорусі як символ нашого туристичного потенціалу

Текст: Shakal.Today
Фото: Gerda Di