Буря в російській склянці. Syrian Warfare як арена перемог Кремля

409
0

Нескінченна і безглузда війна дає можливість заробити не тільки військовим, політикам і нафтовикам. Підтяглися і игроделы — стратегія в реальному часі Syrian Warfare («Сирія: Російська буря»), розроблена російською компанією Cats who Play, описує цей конфлікт з точки зору росіян і навіть пропонує взяти посильну участь у різанині.

В цілому, це цілком пересічний RTS, проте зроблений досить добротно, дозволяючи порівнювати «Бурю» з такими культовими проектами, як Command & Conquer: Generals або Sudden Strike. Вийшла гра в Steam в лютому цього року і отримала в цілому позитивні відгуки гравців. Але, природно, що гра з таким сеттінгом і назвою не могла не викликати запеклі суперечки.

По-перше, до проекту неоднозначно поставилися на Заході. У пресі гру пов’язували зі звичкою Москви бомбити мирних сирійців (хоча хто там мирний — той ще питання) і взагалі співвідносили проект дрібної інді-фірми з пропагандистською машиною Кремля. По-друге, після таких оглядів про проект «Сирія: Російська буря» з видимим задоволенням заговорили на російському телебаченні. Загалом, ідеальний російський ігровий продукт: «наші» танки, війна з терористами і потужний тил у вигляді негласної підтримки російської влади. І все стало тим більш цікаво, коли в березні «Сирія: Російська буря» була видалена з Steam. З поясненням, що цьому послужила скарга на порушення прав компанії GFI, випустила раніше стратегію Warfare. Природно, що представники Cats who Play тут же почали говорити про «політичне замовлення» і нести нісенітницю про те, що «для нас «Сирія» це не гра, це принципова громадянська позиція! Гроші вторинні». Але, здається, це була просто скарга від якоїсь незадоволеного громадянина і серйозної юридичної сили вона не мала. У всякому випадку, в середині березня гра повернулася в Steam і знову стала доступна гравцям.

Надія бабкіна: керівник проекту «Сирія: Російська буря» Дмитро Бабкін

Чи включать в чергове доповнення недавній раптовий удар Трампа по сирійській авіабазі?..

Сьогодні проект продовжує розвиватися і збирати непогану пресу. На відміну від західних моралфагов, ми не бачимо караючої руки Кремля в «Руській бурі» — це всього лише спроба колись безвісних девелоперів заробити грошей, спритно використовуючи політичний момент і граючи на почуттях безмозких російських поцреотов. Таке завжди було і буде. Але от цікаво, чи включать в чергове доповнення недавній раптовий удар Трампа по сирійській авіабазі?.. Поки лише розробники влаштували безкоштовну роздачу 300 ключів ігри для жителів США — Віталій Блазнів, представник студії Cats Who Play, вважає, що це «змусить американців про щось задуматися і щось почати вивчати, а не просто дивитися Clown News Network (CNN)». Загалом, піаряться як можуть — з мовчазного схвалення можновладців.