«Белаз». День відкритих звірів

355
0

Де потрібно бути білоруському роботязі в День машинобудівника? У витверезнику? Може бути і так, але спочатку — в Жодіно! Саме в центрі цього чудового міста, як гігантський сосок, виріс «Белаз» — містоутворююче підприємство, машини якого зневажають капіталістичні країни і, може бути, і трохи всесвіт теж. Як місто і завод жили в умовах Дня відкритих дверей читайте і дивіться в нашому репорте.

«Традиційно День відкритих дверей починається зі святкового мітингу біля пам’ятника творцям кар’єрних самоскидів. В урочистій обстановці працівникам будуть вручені посвідчення та нагрудні знаки «Ветеран праці заводу» — бадьоро рапортував офіційний сайт підприємства про те, що чекає гостей 23 вересня. Ось цей канцелярско-радянський мова незримо переслідував шакалів всі ті години, що ми провели на цьому неймовірному заводі. Так, «Белаз» величезний, але і величезне прагнення його керівництва зберегти на підшефній території той самий Парк радянського періоду, з усіма цими «передовиками виробництва», «забеларусьными» слоганами і обов’язковими цитатами Лукашенко А. Р. Чистенький, в найефектніших цехах свіжопофарбовану «Белаз» виглядає білоруським «Байконуром», в надрах якого копошаться трудяги і роками роблять щось величезне, розумне, світле.

Лунають оплески

Не хочеться цього казати, але зовсім недавно все це пишність не тільки не приносило прибуток, але і тягнуло нашу синеокую красуню на дно, де повзають огидні хробаки Міжнародного валютного фонду. Ще три роки тому «Белаз» пожирав сам себе, тобто продовжував робити кар’єрні самоскиди, але їх купували дуже погано. Проте в 2016 році промисловий атлант розправив плечі і дав зрозуміти, що ще дуже рано на його потужностях виробляти посуд або здавати цеху богомерзким хіпстера на коворкинги. Правда, така позитивна динаміка дивним чином збіглася з тим, що з січня цього року Мінфін сором’язливо припинив публікувати щорічні фінансові звітності акціонерних товариств, але може бути це просто збіг.Так чи інакше, але в ці святкові дні «Белаз» виглядав не по роках молодим, сильним і впевненим у собі підприємством, якому всі виклики по плечу. Ми уважно подивилися його продукцію, в тому числі гучний кар’єрний самоскид «Белаз-75710» вантажопідйомністю 450 тонн, ніби як найбільший у світі. Виглядає ця машина як справжній малометражний будинок, в якому може проживати щаслива білоруська сім’я (і ще місце для пенсіонера залишиться). Інша продукція також вселяла, головним чином різноманіттям форм і можливостей (особисто нас прямо-таки загіпнотизував дивовижний «Шлаковоз»).

Народу було дуже багато, в інші хвилини згадувався недавній «Лидбир». Діти, як мухи, обліплювали шини та вузли величезних машин, у той час як їхні батьки — згідно прес-релізу «Белаза» — «обговорювали новинки машинобудування». Окрім допуску в святу святих, в цеху, публіку розважав якийсь ансамбель пісні і танцю. Чесно кажучи, можна було обійтися і без цих засланих козачків, в чому ви можете переконатися, подивившись наше невелике відео:

Замість танцюристів можна було поставити мобільні туалетні кабінки, т. к. відвідувачів було дуже багато, і далеко не всі вони були згодні терпіти не тільки нашу країну, але і нужду. Але, повторимося, це вам не рок-концерт і не пивний фестиваль, тут вам День машинобудівника, а в такий день пісяти це означає проявляти слабкість. Зате за заводський територією було багато наметів зі всякими шашликами і ватою (не тієї). При цьому факту реалізації спиртних напоїв ми не встановили, що, звичайно ж, виводить даний захід на ще більший культурний рівень.

Оплески лунають ще голоснішеАле в іншому було дійсно круто. Величезні цехи, нескінченні ряди верстатів, якісь складні механізми-крани-вагонетки-дроти — «Белаз» це цілком собі місто в місті, який прославляє нашу прекрасну країну і виводить її в дружній космос на багатотонних колесах з маркуванням «Белшина». І будь прокляті всі заздрісники, що пишуть, що білоруської в білоруському «Белазе» небагато — ми-то знаємо, що Білорусь не тільки батьківщина слонів, але і інших механічних звірів!

Бурхливі, тривалі оплески, що переходять в овацію