Арбайт махт фрай. Український симулятор концтабору заморожений

433
0

Онлайновий стелс-шутер The cost of freedom («Ціна свободи») давно наривався на скандали. Для цього у нього були всі підстави: українські розробники, сеттінг концтабору, а як приємних опцій можливість труїти укладених в газових камерах. Але днями гра отримала скандал вже геополітичного рівня: раптово на молоду одеську студію Aliens Games ополчилися влади Польщі…

У грі The cost of freedom пропонується вибрати одну із сторін протистояння в неназваному концтаборі. Ви можете стати в’язнем і час від часу намагатися «мочити» наглядачів, щоб в кінцевому підсумку зробити втечу, або одягти однострій і стежити за порядком. У тому числі карати і навіть розстрілювати в’язнів, які готують втечу або бунт. І так — газові камери теж можна використовувати.

Цікаво, що спочатку сеттінг передбачав те, що все буде відбуватися в декораціях реального нацистського концтабору. Про це повинна була красномовно говорити відома напис Arbeit macht frei («Праця звільняє) на воротах. Однак кілька місяців тому всі прив’язки до історії були спішно прибрані — на проект звернули увагу ЗМІ, і хоч The cost of freedom і отримала безкоштовний піар і хайп, ситуація швидко перейшла в якусь деструктивну площину. А виною тому відеоролик поляка по імені Pierro Cocco (проживає в Італії, знаючі люди кажуть, що це, швидше за все, відомий польський троль Томаш Терка), який перемонтував і навіть переозвучив оригінальний трейлер The cost of freedom, надавши йому польскофобский характер:

Для тупих: це фальшивий ролик

Природно, що самі недалекоглядні користувачі відразу «бомбанули» і почали, заливаючись патріотичними сльозами, писати сповнені праведного гніву коментарі:

Ну а поляки просто стали писати кляузи в прокуратуру. Збудилися, зокрема, керівник інституту Ярослав Шарек, а також депутат сейму (нижня палата польського парламенту) Юзеф Бринкус, які і звернулися до людей у погонах з вимогою дати грі юридичну оцінку. Тому як в The cost of freedom «розміщені сцени вбивства в’язнів і звучать образливі фрази про «польських псів» і «польські концентраційні табори». В цьому сенсі ці люди дуже схожі на своїх російських колег, які при будь-якому приводі люблять кляузничать в прокуратуру, навіть якщо розбираються в питанні трохи гірше, ніж свиня в апельсинах.

За підсумками автори з одеської студії Aliens Games чимало офігіли від всього, що відбувається і буквально вчора виступили із заявою, що розробка The cost of freedom призупинена на невизначений термін. Причина: «У зв’язку з широким розповсюдженням дезінформації про гру, різними телеканалами та іншими ЗМІ». Мда, інший би радів такому хайпи, але коли «дизлайки» ставить польська прокуратура… загалом, доля The cost of freedom після півроку розробки під питанням. Студія навіть видалила всі ролики і матеріали про гру зі свого офіційного сайту. А все через якогось ідіота ютубера і не в міру активних ідіотів депутатів.

А адже потенційно гра виглядала цікаво. Ось подивіться оригінальний трейлер The cost of freedom:

Для тупих: а це офіційний ролик

P. S. Користувачі відзначають, що гра все одно далека від ідеалу:

«Як кольоровий, я ображений, що в показаних таборах немає чорношкірих! Серйозно, адже це історичний факт, що мої великі предки були захоплені і відправлені в табори нацистської Німеччини! Крім того, wtf, де ЛГБТ-люди, яких теж переслідували?!?! Я даю грі 3/10 з-за відсутності історичної точності».

Реліз The cost of freedom планувався на грудень 2018 року в Steam.