Зона ремейків. Battlezone знову перефарбують і вимагають за це гроші

222
0

По тому, скільки разів легендарний шутер від першої особи з елементами стратегії вже переробляється, можна зрозуміти, наскільки ж обледащіли сучасні геймдевелоперы і наскільки вони в полоні цифр і бюджетів, які їм показують продюсери та проектні менеджери.

Battlezone 1980 року

Ця захоплююча історія почалася аж… у 1980 році, на зорі індустрії відеоігор. Саме тоді вийшла Battlezone — аркадна гра, зроблена компанією Atari. Battlezone отримала широку популярність завдяки революційній (для того часу) тривимірній графіці, а також дуже цікавим ігровим рішенням. По суті, саме з Battlezone почалася епоха ігор, які імітували віртуальну реальність, тк. весь геймплей відбувався «з видом з очей». Дійшло до того, що ця, загалом-то, класична аркада була адаптована для ігрових автоматів.

Виглядала ж Battlezone зразка 1980 року ось так (не знесіть себе долонею особа):

Battlezone версії 1998 року

А перший свій ремейк Battlezone отримав у 1998 році. Розроблений компанією Activision, він сильно відрізнявся від оригіналу, і йдеться не тільки про графіку. Він як і раніше був «стрілялкою», а також працював і в інших, набагато більш складних, жанрах: стратегія в реальному часі і симулятор. Тепер ви самі ведете в бій свою армію, керуєте своїми юнітамі, добуваєте ресурси і будуєте необхідні будівлі — і все це під вражаючою графічної обгортці. І так, можна було грати за космічні сили СРСР! Загалом, це вже не тільки класичний адреналіновий FPS, але і самий справжній RTS — поєднання, небачений на ті часи:

BattlezoneII: Combat Commander. Сиквел

А в 1999 році вийшов, на щастя, не ремейк, але гідний сіквел, який отримав назву BattlezoneII: Combat Commander (так-так, у ті дикі часи в назвах сіквелів цифри збільшувалися в логічній прогресії). Цю гру робила студія Pandemic Studios, і це знову був дивовижний гібрид танкового шутера, FPS і стратегії в реальному часі. Але, як ви розумієте, ігрові світи стали більше, краще графіка, а спецефекти — крутіше. На жаль, проект переслідували численні баги, але саме вони мимоволі народили таке поняття, як користувальницькі модифікації. Статут чекати виправлення помилок, гравці почали фиксить їх самі. Як вважається, саме BattlezoneII: Combat Commander народила таких відчайдушних безсеребренників, як мододелы.

Battlezone 98 Redux. Другий ремейк

Та-дам, настали славні 2000-е! Роки, коли розробники продовжували випускати сиквели своїх (або чужих) хітів, але вже були морально готові і до ремейкам! І ось він, другий ремейк (або ремастерінг, як завгодно) першої частини Battlezone — Battlezone 98 Redux, який вийшов в 2016 році за авторством Big Boat Interactive. Чим гра відрізнялася від версії 1998 року? Та тільки графікою. Все стало HD: була повністю перероблена техніка і будівлі, покращено освітлення і тіні, оновлена анімація, також завезли текстури землі з більш високою роздільною здатністю і так далі. В іншому нічого не змінилося, ну і слава богу:

Battlezone. Третій ремейк (для VR)

Мало вам? Ха, тоді отримаєте аркадний танковий екшен Battlezone (2017р.) — гранично примітивну версію класики, але вже для шоломів віртуальної реальності HTC Vive і Oculus Rift. Хайпанула на модному тренді компанія Rebellion (розробкою займалися безпринципні товариші з Big Boat Interactive), і вона сміливо відсікла все зайве — і стратегію, і FPS, і взагалі все. Загалом, тупе барвисте розважання для VR:

Battlezone Combat Commander. Четвертий ремейк! Ура!

Мало вам, сволочі? Так отримаєте тоді ще один ремастерінг, тепер вже Battlezone II! Знайома нам Big Boat Interactive робить HD-копію другої частини, і обіцяє багато всього… не дуже нового, але красивого. «Нові красиві візуальні ефекти, підтримка користувацьких модифікацій, мультиплеер з можливістю спільної гри між користувачами GOG і Steam, хмарні збереження»… і тому подібна лушпиння. Реліз переробки, що отримала назву Battlezone Combat Commander, повинен відбутися в майбутньому році на персональних комп’ютерах. Ось вам трейлер:

А МОЖЕ НУ ЇХ?

Але знаєте що? Пам’ятаєте, ми говорили про те, що друга частина, яка 1999 року, вперше дала можливість покращувати себе — використовувати модифікації? Так от, всі ці майже 20 років фанати цієї дійсно революційної франшизи не сиділи склавши руки і допилювати улюблену гру. Поліпшували геймплей і сеттінг, вводили нові ігрові елементи і, звичайно ж покращували графіком. Ось, наприклад:

Але ми все одно будемо чекати нову халепу. І платити за те, що вже давно зробили нам безкоштовно.

Чи ні?..