Вона потонула. Kursk: польський 3D-квест (на дні)

278
0

Потенційно бомбічний survival про порятунок із затонулої російської підводного човна за фактом виявився нудним і забагованным квестом, який не ображає рівним рахунком нікого. Може бути тільки українців, яких польські розробники тролят діалогами про Крим і «хохлів».

Kursk («Курськ»).
Офіційний сайт.
Системні вимоги (мінімальні):
Потрібні 64-розрядний процесор, операційна система
ОС: Windows 7/8/10 64-bit
Процесор: 3.2 GHz Quad Core Processor
Оперативна пам’ять: 12 GB ОЗУ
Відеокарта: For QHD/4K resolutions and VR: GeForce GTX 1080, Radeon RX Vega with at least 6GB of video memory or equivalent
DirectX: 11+
Місце на диску: 15 GB

Коли кілька років тому польська студія Jujubee Games Studio випустила перший трейлер Kursk, знайшлося чимало ображених на показаний геймплей росіян. Справа в тому, що поляки зайшли на заборонену територію — зробили відеогру про затонулу російську підводний човен, яка забрала з собою в могилу більше ста чоловік. Зрозуміло, що про таке розповідати мають право тільки федеральні державні телеканали, але ніяк не якісь там неприємні поляки. Однак розробники з Jujubee Games Studio запевнили, що вони не збираються глумитися над «Курськом», і що із загиблих моряків ніхто не буде робити зомбі або ще що-небудь. У підсумку ні зомбі, ні сильнопьющих російських моряків у вушанках, ні навіть ведмедів на борту віртуального «Курська» дійсно немає. А шкода, чесно кажучи. Це б урятувало проект від божевільної нудьги, яку він викликає. За рідкісним винятком.Необхідна преамбула: незважаючи на те, що огляди ігор прийнято випускати тільки після їх повного проходження, рецензія на Kursk зроблена тоді, коли до фіналу залишалося приблизно третина геймплея. Причина проста: на етапі отримання квесту з гравіюванням гра стала нескінченно завантажуватися, і навіть експерименти із збереженням ні до чого не привели. З одного боку це зберегло нам купу нервів, але з іншого — ми не побачили мертвий і затоплений «Курськ». Що, безумовно, прикро.

Арбайт махт фрай. Український симулятор концтабору заморожений

Онлайновий стелс-шутер The cost of freedom («Ціна свободи») давно наривався на скандали. Для цього у нього були всі підстави: українські розробники, сеттінг концтабору, а як приємних опцій можливість труїти укладених в газових камерах. Але днями гра отримала скандал вже геополітичного рівня: раптово на молоду одеську студію Aliens Games ополчилися влади Польщі…


Читати…

Що ми бачили в Тому Самому ролику? Гинучий нещасний «Курськ», перекошені обличчя вмираючих матросів, загалом, пекло і Ізраїль. Тим дивнішим виявилося те, що головний герой в Kursk — американський шпигун. Так-так, на елітній атомному підводному човні, який поодинці може перетворити будь-яку країну радіоактивний попіл, засилається вивідач, який тут же входить в довіру до командування АПЛ, отримує доступ мало не в усі відсіки та кабінети і навіть виконує доручення високого начальства. І при цьому, незважаючи на свій офіційний статус спостерігача при учбових маневрах, наш шпигун чомусь дуже швидко перетворюється у кур’єра на підводному човні, або навіть хлопчика на побігеньках. Наш Джон Доу відразу ж отримує купу завдань, одне іншого безглуздіше, головний сенс яких один — хоч чим-небудь зайняти гравця у відведених йому (невеликих) локаціях. Але бігати по коридорах цікаво приблизно півгодини, потім все це швидко приїдається. «Це все» — дійсно відмінно деталізована підводний човен, яка виглядає дивно реально, і де навіть плакати, написи на приладах виглядають осмислено, а не в стилі «кокаинум».

Поляки в плані дизайну дійсно розстаралися — для дослідження доступно досить багато кают, і в кожній з них навалом артефактів початку 00-х. Як-то: мікропроцесорні ігри «Електроніка» (Kursk через ймовірні проблеми з ліцензією вони називаються «Електрон»), журнали «Спорт», ікони, ігрові автомати «Морський бій» і багато іншого. Розглядати це радянська спадщина цікаво і цікаво. Але дизайн — це далеко не вся гра, особливо якщо йдеться про такий складний жанр, як екшн від першої особи. І тут у Kursk починаються проблеми.
Kursk дуже погано зібраний. Зібраний як програмний продукт. Незрозуміло, що пшеки робили з движка Unity, але вони примудрилися зробити його максимально гальмівним. Незважаючи на те, що левова частина геймплея припала на бігання по вузьких коридорах підводного човна, Kursk примудряється видавати всього 20-30 сек. Гра розганяється тільки в каютах або там, куди не залізли криві польські руки. І при цьому гра підвантажується залежно від того, в якій локації/відсіку знаходиться гравець — і щоб пройти з одного в інший, доводиться дивитися одну й ту ж кат-сцену, а також чекати 5 секунд на підвантаження. І при цьому все одно — 20-30 сек. Пшениці чудеса!

І ще баги. Один з яких, повторимося, позбавив нас можливості пройти гру. А ще провалювання в текстури, не працюють квести і скрипти, зникаючі стіни і так далі. Загалом, класичний набір глюків від студії, яка до цього робила, за великим рахунком, порти ігор з Андроїд. І адже Kursk це не відкритий світ, а строго певні відрізки локацій — нехай вас не обманює початок гри, коли ви їдете на машині в порт приписки підводного човна. Та й кльові чуваки з Jujubee Games Studio і не приховують того, що їх продукт це всього лише лінійний квест, в якому всі необхідні дії гравця підказуються стрілочкою. Разом з тим геймплей нам намагаються штучно ускладнити рідкісними контрольними точками, коли деякі виконані місії чомусь не зберігаються і їх доводиться перепроходити. Ну таке.
Ми не змогли оцінити фінал (їх, як ми дізналися з стримов, є два — наближений до реальних подій і, скажімо так, не такий похмурий) і тому наші судження ґрунтуються виключно на самій каламутною, нудною та одноманітною частини Kursk. Ми про ту саму роботу кур’єром-шпигуном». І це найбільший шматок ігри, так що можна вважати, що ми побачили майже весь продукт поляків. І він виявився сирим, практично неробочим і відверто фейковим — адже ми грали не в порятунок, але (майже), ходіння. Ходіння по гігантської АПЛ, кожен метр якого в нормальних руках можна було б перетворити в приголомшливий, похмурий, жахливий survival. Для цього історія реальної підводного човна придумала чимало жахливих сценаріїв. З яких Jujubee Games Studio використовували всього два — один для загальної концепції гри, а другий ви побачите в одному з фіналів. І краще в цій грі — останні «кадри» з затонулим развороченным «Курськом» під траурний марш. Що підтверджує наші попередні висновки: над картинкою працювали профі, а над усім іншим, механікою, анімацією — дилетанти.