«Смерть Сталіна» у Росії заборонили. Але справа його живе!

322
0

Очікувано чорна сатирична комедія британського режисера Армандо Иануччи «Смерть Сталіна» вперлася в чавунні лоби представників Міністерства культурки Російської Федерації. Прокатне посвідчення було відкликано за два дні до початку прокату.

Більше журавлини і мертвих комуністів! Трейлер фільму «Смерть Сталіна»

Поки вдячні росіяни ставлять нові пам’ятники Йосипу Сталіну і щороку приносять до його могили незмінні гвоздички, світова закуліса в особі натовських коршунов і проклятих імперіалістів робить усе, щоб зганьбити світлий лик Вождя Народів. Тільки так можна зрозуміти перший трейлер іронічного європейського фільму «The Death of Stalin». Мало нам «Матільди!»


Читати…

Вже малоцікавий той факт, що прокатне посвідчення кінопрокатником (компанією «Вольга») було отримано ще 17 січня, і що претензій з боку міністерства тоді висловлено не було. Але в Росії ніколи ніякий закон не працював, крім тих випадків, коли цей закон комусь вигідний. До речі, для «Вольги» це вже другий такий скандал останнім часом — зовсім недавно все той же Мінкульт також дуже вільно поводився з вже виданими прокатними посвідченнями. Тоді дісталося на горіхи безневинному дитячому фільму «Пригоди Паддінгтона 2».

У випадку зі «Смертю Сталіна» Мінкульт розіграв трохи більш складну схему, з залученням зовнішніх сил. Якраз перед прокатом картини раптом знайшлися активні громадяни (в часи самого Сталіна їх би розстріляли назвали «небайдужими товаришами»), які угледіли в стрічці прямий удар по Державі Російському. Формулювання при цьому виключно радянські: «Фільм «спрямований на збудження ненависті і ворожнечі, приниження гідності російського (радянського) людини, пропаганду неповноцінності людини за ознакою його соціальної і національної приналежності».

Є і куди більш сміливі версії. Наприклад, що «Смерть Сталіна» запустили ВОРОГИ. Спеціально під те, що в Росії називається «виборами Президента». Ну, як якусь «інформаційну бомбу». За іншою версією реліз фільму покликаний зганьбити святкування 75-річчя Сталінградської битви. Мовляв, не заважайте нам пити горілку в честь десятків тисяч убитих!

Зрозуміти комікс Михалкову, який останні роки робив «великі фільми про велику війну», не дано ніяк

…Цілком можливо, що ця картина дійсно невисоких художніх достоїнств. Так, наприклад, говорить про неї режисер Микита Міхалков, який отримав можливість її подивитися. Але тут є один маленький, але дуже важливий момент: «Смерть Сталіна» це фарс, знятий за грубому коміксу, і в нарочито знущальній манері. Зрозуміти це 72-річному Микиті Сергійовичу, який останні роки робив «великі фільми про велику війну», не дано ніяк. Як і зрозуміти всім іншим «активним громадянам», що сміятися над радянськими людьми, як і називати маршала Жуковим «недоумком», цілком можна. І потрібно. Але це вже виходить в площину особистої свободи людини, права на самовираження, про що росіяни не знають вже приблизно 500 років.

Загалом, «Сталін» в Росії забанений, і росіяни тепер його зможуть подивитися тільки нелегально (і без проблем, до речі). А що ж білоруси? Поки у нас прем’єру фільму «Смерть Сталіна» ніколи не скасовував: на момент написання цієї замітки фільм раніше анонсувався в мережі кінотеатрів «Silver screen» — рішення по картині прийме вже наш Мінкульт 25 січня. Так що ми, можливо, зможемо її подивитися.

І може бути ще хоч трішки перестанемо бути схожими на радянських людей.