Слідами мерців. Перший трейлер серіалу «Терор»

326
0

Фактично перша екранізація широкого і багатогранної літературної творчості письменника Дена Сіммонса стане серіальної. Це було б образливо десять років тому, але зараз, в золотий час серіалів такий хід здається логічним. Занадто велика книга, занадто масштабний сюжет, занадто Ден Сіммонс.

«Терор» (англ. The Terror) — історичний роман у жанрі містичного трилера американського письменника Дена Сіммонса. В основі сюжету лежить реальна історія арктичної експедиції на кораблях «Терор» і «Еребус», яку автор переплітає з фантастичною історією про монстра.

Всього нам обіцяють 10 серій, які покликані відбити величезний труд Сіммонса, і в теж час показати його погляд на реально трагедію, яка трапилася у льодах Арктики 19 століття.

У 1845 році сер Джон Франклін зважився на своє сміливе підприємство — суворий морський вовк і знаменитий дослідник намірився знайти морський шлях, що проходить по Північному Льодовитому океану, і з’єднує атлантичний океан з Тихим океаном через північне узбережжя Північноамериканського континенту. На жаль, але для нього і для 128 членів екіпажу ця експедиція стала згубною, хоча довгий час ніхто не міг зрозуміти, що ж сталося з екіпажами «HMS Erebus» і «HMS Terror». Лише кілька років потому були знайдені перші трупи, а також щоденники нещасних. Потроху картина події з’ясувалося, і в цій страшній історії знайшлося місце навіть канібалізму. А пару років тому було знайдено затонулий «Терор». Бомбардирський корабель (звідси і таке суворе назва) знайшов свій останній притулок на глибині 24 метри. Моряки кинули застрягле в льодах судно, щоб врятуватися на «Эребусе». Але і це їм не вдалося.

Експедиція Франкліна це історія смерті. Книга Сіммонса ця історія боротьби з демонами — реальними і уявними.

Ден Сіммонс у своєму криптоисторическом роман підійшов до реальних подій дуже вільно, ввівши в сюжет міфологічного монстра, елементи стародавньої мифологи і культуру ескімосів. Тим не менш, роман дуже захоплює, хоча на перших порах і трохи лякає стрімким зануренням в побут моряків 19 століття.

«Терор»

Головні ролі в серіалі «Терор» виконують наступні актори: Джаред Харріс, Тобайас Мензіс, Кіран Хайндс, Підлогу Реді, Адам Нагаитис, Нів Нілсен, Ян Харт і Трістан Гравель.

Шоураннеры: Су Х’ю («Вбивство») і сценарист серіалу Девід Кайганич. Виконавчі продюсери — Рідлі Скотт, Девід Ст. Цукер («Людина у високому замку») і Гаймон Кеседи («Гра престолів»). Виробництво серіалу контролюють компанії ScottFree, EMJAGProductions, Entertainment 360 і AMCStudios.

Прем’єра «Терору» поставлена на 26 березня.