Сильна і незалежна Фуриос — чутки про приквелі Mad Max підтверджуються

218
0

Бойовик «Божевільний Макс: Дорога люті» мав одну особливість — в ньому не було головного героя зі сталевими яйцями. «Новий» Макс Рокатански у виконанні Тома Харді явно поступався в мужності образу, який створив колись Мел Гібсон. Ділова і сувора Фуриос — героїня Шарліз Терон — ось справжній чоловік у фільмі. Феміністки аплодували, але, звичайно ж, вимагали більшого.

Коли журналісти рецензували фільм і наткнулися на той факт, що при створенні образів сильних жіночих персонажів четвертого «Божевільного Макса» автори картини консультувалися у письменниці і феміністки Ів Енслер, відомої за романом «Монологи вагіни», вони явно заверещали від захвату. Ще б, адже ця інформація відкривала портал у вологий пекло під назвою «Фемінізм», а це обіцяло відмінний трафік і гендерний срач в коментарях. Але якщо відкинути всі ці правдиві і брехливі баталії за права жінок, то «Божевільний Макс: Дорога люті» виглядає просто дуже міцним, щирим і якимось неймовірно ностальгічним, бойовиком. Який із захопленням був прийнятий кінокритиками, отримав 6 «Оскарів» і взагалі став ще одним підтвердженням того, що стара жопа школа не підводить. Навіть з урахуванням того (і про цей факт чомусь не прийнято говорити), що фільм за фактом провалився в прокаті. Але одна річ не давала спокою. Чому Божевільний Макс показаний таким (відносно, звичайно ж) млявим і безініціативним? І в нього так мало реплік і екранного часу взагалі? Подивіться на Мела Гібсона у трьох попередніх фільмах — його герой був куди жвавіше і не виглядав жалюгідним ганчіркою при своїй бабі. Навіть на тлі владної героїні Тіни Тернер з третьої частини.

Образ Сильної Жінки
у третьому «Максі» був
більш випуклий

Але режисер всіх «максів» Джордж Міллер вчинив так, як вчинив. Напевно думка зробити Божевільного Макса другорядним персонажем прийшла в його сиву голову після того, як він зрозумів неможливість нового співпраці з Гібсоном: на період до підготовки до зйомок четвертого фільму актор займався херню і взагалі був не в формі. А м’який особою Том Харді відмінно укладався в концепцію «бійця при амазонці». І ось, через рік після прем’єри картини «Божевільний Макс: Дорога люті», пішли перші підтвердження того, що Джордж Міллер починає розробку обіцяного сиквела. Який за фактом стане… приквелом до «Дорозі люті» і буде сполучною ланкою між класичними трьома стрічками і четвертої картиною. Том Харді повернеться до своєї ролі, хоча в цілому новий фільм буде розповідати конкретно про Фуриос у зв’язку з подіями, які передували «Дорозі». Невідомо, чи використовує Міллер для пріквела вже готовий сценарій, який він написав кілька років тому, і який розповідає про події в зловісної та небезпечної локації під назвою Пустку. Ми знаємо, що деякий час обговорювалося продовженням тайтлом «Божевільний Макс: Пустка», але цілком імовірно, що це буде вже шостий фільм серії, а поки всі сили будуть кинуті на історію Фуриос.

Чи буде у «жіночому» приквелі до «Шаленого Макса» більше голих цицьок?

Хочеться сподіватися, що 71-річний Міллер знайде в собі здоров’я зняти хоча б пріквел (раніше режисер неодноразово скаржився, що «виробничий пекло» «Божевільного Макса: Дорога люті» вичавив з нього всі соки), а Том Харді і Шарліз Терон все-таки порозуміються і більше на знімальному майданчику лаятися не будуть. А поки ми можемо насолоджуватися бонусами для фанатів: скоро надійдуть у продаж «високооктанова колекція» з усіма «Максами» і документалками про створення фільму, а також «хромована» чорно-біла версія «Дороги люті». Два Blu-Ray видання вийдуть 9 грудня цього року. Загалом-то, абсолютно непотрібна фігня, але чому б і ні?..

В якості постскриптуму: на наступний рік поставлена прем’єра екшн-драми «Погана партія», про життя канібалів в умовах пост-апокаліпсису. В пресі пишуть, що цей фільм знімається так, як якщо б у «Божевільного Макса» раптом з’явився спін-офф. А Джейсон Момоа, Кіану Рівз і Джим Керрі це сам по собі відмінний привід зайти в кінотеатр. Але почекаємо більше подробиць!