«Розум». Новий білоруський фільм. Не про партизан (!)

271
0

Іноді (але все рідше) так хочеться похвалити щось білоруське, нехай навіть авансом. У цьому зв’язку новину про те, що співвітчизники зняли малобюджетний сай-фай, виглядає просто дивом. Нехай все, що ми знаємо про фільмі, це пара картинок та офіційний синопсис.

Останньою спробою білоруського кінопрома зняти щось фантастичне можна вважати «Бабрылу», вітчизняний фільм жахів про бобра-вбивцю. Але, здається, це був і не фільм зовсім, але чийсь розіграш. До міфічної «Бабрылы» картиною, яка все-таки дійшла до глядача, стала достославная «Масакра», про ведмедя-перевертня. Все інше «білоруське фантастичне» ми бачимо на державних каналах, і у величезній кількості. І ось з’являється «Розум», дебютна робота молодого режисера Євгена Куренчанина, який вирішив розвивати незалежне білоруське кіно, поки не перший рік успішно гниє кіно залежне, тобто легендарний «Білорусьфільм».

Офіційний синопсис «Розуму» такий:

Особлива команда витягує інформацію з минулого за допомогою унікального обладнання. Майкл, її колишній керівник, змушений повернутися до роботи, отримавши звістку про загибель одного. Виною всьому став небезпечний замовлення одного впливового фанатика, який поставив під загрозу життя і самого Майкла. Тепер вся надія лише на нове обладнання для занурення свідомості в майбутнє. Одна проблема: його ще жодного разу не відчували.

«Розум». Кіану Рівз, перелогиньтесь

Shakal.Today не знайшли офіційний трейлер фільму, і це насторожує. Зате в Мережі повно реклами і взагалі маркетингова кампанія вражає. В кой-годи у нас проводять справжню розкрутку вітчизняного фільму!

По деяким кадрів картина виглядає так, як якби режисер дуже надихнувся недавньої фантастикою «Морган» Люка Скотта — порівняння не в докір Євгенію, але компліменту. Але почекаємо якщо не трейлер, то перші відгуки. І стискаємо кулаки, звичайно ж. Може білоруське кіно хоча б почне знімати пристойну малобюджетну фантастику, якщо з усім іншим у нас традиційно або не дуже, або про війну і партизан?..

У загальному. Як роблять фантастику на Заході, ми чудово знаємо. Останнє «Прибуття» тому прикладом. Якою бачать фантастику росіяни, ми вже зрозуміли, і це щось дивне про гопників з Чертаново. Черга за нашенскими самородками. Чим фантастичний розум не жартує, справді…

«Розум». Фантастичний детектив
Режисер: Євген Куренчанин
У ролях: Павло Лотарєв, Єлизавета Фалей, Олександр Гладкий, Олександр Романов, Олексій Титаренко, Микола Кириченко, Павло Харланчук-Южаков, Ігор Петров, Олег Гарбуз
Тривалість: 80 хв
Дата показу: з 8 грудня по 21 грудня