Ретро-шутер ннада? Реліз Ion Maiden у лютому 2019 року

181
0

Дістали нескінченні восьмібітних вироби в Steam? Комп’ютер забитий всяким псевдо-піксельною мотлохом, і це в 2018 році?! Тоді отримаєте і перший сучасний ретро-шутер — Ion Maiden виглядає так, ніби його зробили в 90-х. Угар і кровища додаються!

Тремтіть — Ion Maiden поверне вас у дитинство, у золоті роки Duke Nukem, Blood і Shadow warrior. Вас чекає тупой олдскульний екшн, спрайтовые супостати і багато веселощів. І все це на ігровому движку Bild, старше якого тільки твій дід:

Почесні донори: у древній шутер Blood влили 30 нових рівнів

«Кров не старіє!» — скаже так який-небудь старий жирний гот. «Справжню кров не змити!» — додасть до цього олдовый геймер. І обидва будуть праві: культовий шутер Blood досі викликає інтерес, і це навіть незважаючи на статус пенсіонера.


Читати…

Цікавий, звичайно, хід зробила легендарна студія 3D Realms (вона ж Apogee Software, Ltd.). Замість того щоб ще 10 років безуспішно пиляти новий сучасний шутер (як це було з нещасним Duke Nukem Forever, який у результаті перейшов до Gearbox Software), компанія займається ретро-грою, бюджету якої повинно вистачити для релізу. Справа в тому, що 3D Realms останні приблизно десять років «компанія-майже банкрут»: вони не робили гри, а тільки віддавали почалася розробку більш рівні міцні руки. Займалися продюсуванням, що для бренду з 30-річною історією виглядає відверто шкода. І в цілому, незважаючи на потужний старт у 80-х, 3D Realms давно живуть не завдяки, а всупереч — досить подивитися на список ігор, які вони продолбали (тобто віддали іншим студіям через неможливість їх доробити):

  • Commander Keen: The Universe Is Toast;
  • Doom;
  • Descent;
  • Blood;
  • Descent: FreeSpace — The Great War;
  • Prey 2;
  • Duke Nukem Forever.

І навіть Ion Maiden 3D Realms не створює, а тільки продюсує і видає. Власне розробкою гри займається якась студія Voidpoint, про яку нічого невідомо.

На поточний момент Ion Maiden поширюється по програмі Steam Early Access, тому гравцям доступні лише кілька рівнів. Втім, і цього вистачило для того, щоб гравці прийшли в дикий захват (мабуть, їм усім добре за 30 років) і дали Ion Maiden 97-процентний користувальницький рейтинг в Steam.

Ion Maiden схожий на симбіоз Blood і Duke Nukem, що дуже добре!

З повноцінний релізом (він заявлений на лютий 2019 року, але це ж 3D Realms, тут все може помінятися тисячу разів) шутер Ion Maiden отримає мультиплеер. А в разі успіху породить хвилю аналогічних ретро-шутерів, які спробують повернути нас у славні 90-е. Аналогічна хвиля ностальгії була у Ubisoft в 2013 році, коли вони випустили шутер Far Cry 3: Blood Dragon, стилізований під класику. Але Ion Maiden пішла далі — ця гра є повною копією культових ігор 90-х.