Пшениці жаба задушила. Автор «Відьмака» отямився й зажадав більше грошей

208
0

70-річний польський письменник Анджей Сапковський відомий як автор популярної фентезі-саги «Відьмак» (і більше нічим). Відьмак з Ривии його прославив і збагатив, проте кілька днів тому до Сапковського дійшло, що доїв Геральта він якось недостатньо активно.

Фабула: на цьому тижні Анджей Сапковський направив в CD Projekt RED лист з вимогою виплати 16 мільйонів доларів. Тому що йому, як автору бренду, свого часу заплатили тільки за першу гру, а він, мовляв, має право вимагати роялті та за сиквели. Тонко!

А тепер трохи докладніше. CD Projekt RED це польський розробник комп’ютерних ігор, який заробив купу бабла на комп’ютерній версії «Відьмака» (перша частина вийшла в 2007 році). І дуже вдало свого часу купивши у Сапковського права на бренд — за сущі копійки. А все тому, що в 2007 році письменник слабо уявляв собі, як можна літературного героя посадити на віртуального коня, так і CD Projekt RED тоді була нікому невідомою компанією. Тому десять з гаком років тому Сапковський зажадав за всесвіт Відьмака жалюгідні 9.5 тисяч доларів, а не відсоток від виручки — просто тому, що тупий і жадібний хотів відразу отримати всі гроші. Згадує він той день з теплотою, якщо виручка однієї гри «Відьмак 3» на даний момент склала один мільярд злотих (близько $268,5 млн.)?

Особа Відьмака, коли його
зашкварил письменник

Загалом, Сапковський мрачнел рік від року і підраховував, як він буде жити на мізерну польську пенсію (адже він, на жаль, не впевнений у собі білоруський пенсіонер). Поки, нарешті, його адвокати йому не нашептали на вухо пояснили, як можна по-легкому зрубати бабусь. Ці самі крючкотворцы підрахували, що втрачені роялті з продажу сиквелів (в розмірі стандартних 5-15%) складають приблизно 16 мільйонів доларів. І що по букві договору компанія-розробник мала право випустити тільки одну гру про Відьмака, а всі наступні продовження, включаючи DLC та інше, незаконні.

В даний момент відбувається процес перекидання гівна через паркан узгодження позицій адвокатів CD Projekt RED і самого Сапковського. Компанія підкреслює, що хоче всіляко уникнути конфлікту і вважає претензії письменника непорозумінням. Примус до миру з боку геймдевелоперов зрозуміло — у разі перемоги в суді Сапковський заборонить використовувати бренд «Відьмак», а це автоматично поставить хрест на всій комп’ютерної фрншизе. Тут сваритися стратегічно не вигідно, тому доведеться діда якось задобрювати.

Зі свого боку ми теж сподіваємося, що ніщо не завадить CD Projekt RED випускати і далі чудові ігри у всесвіті Відьмака. Ну а для Анджея Сапковського нехай звучить ця пісня: