Просто додай води. Нова «Дюна» — у листопаді 2020

356
0

Т. к. Дені Вільньов геній ™, то і знімати він зобов’язаний щось виключно геніальне. Ну або величезна! Так автор недавнього «Біжить по лезу бритви 2049» роздобув собі проект нової екранізації культової «Дюни» — роману, під вагою якого ледь не сконала кар’єра самого Девіда Лінча.

«Дюна» (англ. Dune) — науково-фантастичний роман американського письменника Френка Герберта, вперше опублікований в 1963-1965 роках. Дія «Дюни» відбувається в галактиці далекого майбутнього під владою міжзоряного імперії, в якій феодальні родини володіють цілими планетами.

«Дюна» — це 700+ сторінок класики. Своєрідна «Війна і мир» жанру science fiction — всі хвалять, одиниці читали. Неймовірно популярний у себе в Америці фантастичний епос отримав величезну популярність і в СРСР, однак кількість тих, хто справді прочитав «Дюну», і хто просто хвалив її, заснувши де-те на середині, завжди дуже різнилося.

Тільки через 20 років з моменту виходу його роману спробували екранізувати. За справу поставили Девіда Лінча, до нього над проектом 5 років працював Алехандро Ходоровски (і його «Дюна» була скасована). Фільм Лінча, незважаючи на крутий акторський склад і величезний бюджет, не сподобалися взагалі нікому — ні критиків, ні глядачам. І провалився в прокаті. Сам Лінч з цього приводу лише сказав, що у нього не було повного контролю над фільмом, із-за чого він вийшов не таким, як він задумував (але напевно завдяки цьому картину можна дивитися, не вывихнув мозок).

ЛГБТ-активіст вітає співкамерників. Насправді це Стінг в «Дюні» Лінча

Куди більш вдалим вийшов міні-серіал «Дюна ” Френка Герберта» 2000 року. Він сумлінно переказував події книги, правда, при мізерному бюджеті і, відповідно, бляклою візуалізації. Тому в Голлівуді розуміли, що мало не головний фантастичний роман Америки доведеться знову комусь екранізувати. Але бажаючих влізти в це лайно витратити купу часу і нервів при сумнівному можливий успіх не знаходилося до… Дені Вільньова. Режисера, який після сиквела «Біжить по лезу» абсолютно впевнений в своїх силах. Як був колись впевнений Девід Лінч, кек.

Отже, що нам відомо на цей момент. Режисер: Дені Вільньов. У картині зайняті: Джош Бролін, Хав’єр Бардем, Тімоті Шаламе, Ребекка Фергюсон, Стеллан Скарсгард, Оскар Айзек, Зендая і Дейв Батіста. Можлива участь Джейсона Момоа. Прем’єра поставлена на 20 листопада 2020 року-це буде перша картина дилогії — сюжет даного фільму охоплює половину першої книги всесвіту Дюни і оповідає про життя Статі Атрейдеса, який повинен згуртувати фременов і перемогти у війні за планету Арракис.

Зйомки починаються вже навесні цього року.