Повернення на Місяць. Документалка про кращому (напевно) фільмі Джима Керрі

217
0

Останні роки колись найуспішніший і улюблений голлівудський комік відверто не радує. Сильно постарілий, кудись подевавший вогонь в очах 55-річний Керрі все частіше стає ньюсмейкером для коричневих жовтих газет, а не героєм захоплених кинорецензий.

А нинішній рік для Джима все стало зовсім погано. Стартували затяжні танці навколо його самоубившейся коханої, яка зіпсувала життя своєму чоловікові максимально спритно — з того світу. Хтось знайшов її передсмертні листи з прокляттями на адресу актора… І закрутилося: скандали, засудження в пресі, судові позови. З жахом думаємо, що може вилізти на світ божий і якась дамочка, яку він мав нахабство грюкнути по попі 30 років тому… з усіма наслідками, що випливають звідси. Тому все частіше хочеться бачити не нинішнього Керрі, але Керрі минулих років. Наприклад, в образі Енді Кауфмана у фільмі «Людина на Місяці».

Джим і Енді. Або навпаки?

Цей фільм, знятий в 1999 році режисером Мілошем Форманом, зміцнив драматичний талант Керрі, хоча до цього він більше блищав як комедійний актор (але вже робив спроби змінити своє амплуа). Фільм розповідав про божевільної життя культового американського коміка Енді Кауфмана, який помер багато років тому, і встиг, навпаки, дуже небагато. У країнах колишнього союзу Енді майже не знають, і з нечисленним його відеозаписів наші глядачі можуть подумати, що Кауфман це якийсь сраний резидент «Комеді клабу». І в чомусь будуть праві: людиною Енді був дійсно непростим, так і юморил дуже дивно, завжди «на грані». Але він все одно культ, і зіграти його є величезна честь для будь-якого американського актора. І Джим Керрі з роллю впорався. У чому секрет? Немає ніяких секретів. Він просто став Енді Кауфманом. І в цьому ви можете переконатися, подивившись трейлер майбутнього документального фільму «Джим і Енді — велике запределье» («Jim & Andy: The Great Beyond»):

Картина «Джим і Енді — велике запределье» вийде на Netflix 17 листопада 2017 року. Режисером виступив Кріс Сміт. У ролях: Джим Керрі, Денні Девіто, Мілош Форман, Джадд Херш. У фільмі покажуть закулісся картини «Людина на Місяці», а також багато інтерв’ю з творцями стрічки. Будуть і коментарі, зроблені сьогодні, через майже 20 років після виходу картини. І, звичайно ж, нас чекає розповідь про те, як Джим перевтілювався в Енді.

А в найближчому майбутньому у Джима Керрі тільки одна робота — кримінальна комедія «Рікі Стэники» (втім, це довгобуд). Незрозумілий і статус трилера «Даний злочин», показаного на Варшавському кінофестивалі 12 жовтня 2016 року, але чомусь до цих пір не потрапила в масовий прокат.

Ну і суди, куди без них.