Погляд у нутрощі. «Патруль 113» — фільм внутрішніх військ МВС Білорусі про самих себе

211
0

Коли черговий дорогий голлівудський блокбастер за фактом виявляється пустушкою, коли іменитий режисер-новатор раптом змінює свій смак, коли кругом, як здається, є тільки Николасы Кейджі, врятувати нас може тільки кіно, зняте на бюджетні гроші і за замовленням внутрішніх органів.

Таким був чудовий (немає) російський фільм «Крим» та з приблизно таким же посилом була недавня пропагандистська білоруська картина «Не гра». Ще бонусом можна згадати титанічну стрічку з Вадимом Галигіним. У цьому гідному ряду гостросоціальних, гострохарактерних, пронизливо-острохудожественных картин сталося поповнення. До 100-річчя внутрішніх військ МВС Білорусі цей самий МВС рук і головами максимально патріотичних «кіношників» зняв фільм, який покликаний показати службу патрулювання зсередини, яка, як ми пам’ятаємо, і небезпечна і важка. «Патруль 113», це динамічний і виключно правдивий гостросюжетний фільм про тих, хто нас захищає. Ну і іноді б’є, але виключно в виховних цілях.

Цільова аудиторія дивиться цільової фільм

«Мої особисті відчуття як глядача: через день захотілося ще раз переглянути «Патруль 113». Кіно зачепило ефектними сценами, енергійним, створює напругу саундтреком, моментами, які розкривають нюанси солдатської субкультури, відсутністю пафосу» — бадьоро доповідає Андрій Дементьевский, кореспондент «Радянської Білорусії».

Про якість фільму судити поки складно, приставлені до картини журналісти державних ЗМІ не втомлюються повторювати, що в картині знімалися не професійні актори, а солдати-строковики. Проте ж доступний уривок з фільму, і він дає зрозуміти, що дивитися «Патруль 113» треба максимально підготовленим, або може бути навіть у непритомному стані:

«Патруль 113» зняв молодий режисер Сергій Лебедєв, в операторах Денис Островський і Аліса Селищева. У минулому році всі троє працювали над документальним фільмом про кваліфікаційні випробування на право носіння крапового берета, так що, здається, їх майбутня служба кар’єра виглядає цілком ясною. Примітно, що автором сценарію «Патруля 113» став керівник прес-служби внутрішніх військ підполковник Володимир Порхомцев. Як кажуть, не аби хто.

2 червня фільм «Патруль 113» побачить вдячна аудиторія державного телеканалу «Білорусь-1». Якщо ви опинитеся в числі цих щасливчиків, то можете потім радо подякувати авторів картини в групі фільму ВКонтакте.