Не Хижак, але якийсь Веган. Фільм «Predator» (2018) чекають перезнімання

239
0

Новий «Хижак», який навіщось знімає режисер Шейн Блек, хоч і дуже нескоро вийде на екрани, але вже набуває рис проблемної картини. Здається, цьому Хижакові пора перестати бути Травоїдним.

Почнемо з того, що прем’єра фільму, задуманого як «свіжа кров для пованивающей франшизи», не так давно була пристойно перенесена — з березня 2018 року на 3 серпня 2018 року. І це притому, що зйомки картини були завершені ще влітку 2017 року, і весь цей час він був на стадії пост-продашкна.

«Хижак». У часи травоїдних

«Здається мені, джентльмени, це була комедія» — зітхав герой Леоніда Ярмольника в іншому фільмі і з іншого приводу. Але його безсмертна фраза застосовна і до нової серії саги про космічних мисливців, яку ось допинали до чергової версії — тепер комедійної. Так-так, кровожерливі хижаки нині танцюють в цирку-шапіто, крутячи над шоломами вирваними хребтами хомо сапієнс.


Читати…

Далі, картину чекають перезнімання. Днями у «Хижака» відбулися тестові покази, та за їх підсумками у глядачів виникло чимало запитань до творцям нової серії про легендарного інопланетного мисливця («Що за гівно, Шейн?!» — напевно запитували вони). Тому студія 20th Century Fox прийняла рішення відправити фільм на переробку, так що «Хижака» чекають три тижні пересъемок. Насправді це не бозна яка подія, і зараз блокбастери відносно часто переробляють. Дивно тільки, що робота над помилками знадобилася такого профі, як Шейн Блек.

І отруйної вишенькою на торті виглядає відмова від участі у фільмі головної зірки оригінального «Хижака» 1987 року Арнольда Шварценеггера, яким пропонувалося повернутися у франшизу в його канонічній образі Датча. Актор знайшов його роль в сценарії «нікчемною».

До речі про сценарії. Блогер Кирило Размыслович у своєму ЖЖ вже докладно «оглянув» сценарій «Хижака», і, як здається, не залишився в захваті — брутальний бойовик виглядає беззубим коміксом з комедійним ухилом. Ви теж можете почитати його розбір, якщо тільки не боїтеся спойлерів. Ми ж дамо одну красномовну цитату з тексту Кирила:

Відкрити спойлер

Закрити спойлер

(…) «Гумору в новому «Хижаком» багато. Навіть занадто багато. У парі місць сценарій небезпечно наближається до межі, що відокремлює іронію від самопародії. Наприклад, Хижак відриває руку і голову одному з учених, і потім тягає їх з собою, щоб проходити систему ідентифікації. Або ж син героя надягає на себе маску і гармату Хижака і вирішує прогулятися по вулицях міста в розпал Хеллоуїна. Він натикається на шкільних хуліганів, хто кидає в нього яблуко, і зброю Хижака автоматично сприймає це як напад з відповідними сумними наслідками. Ну, принаймні, я вважаю ці сцени комедійними. Просто не уявляю, як таке може сприйматися всерйоз на великому екрані».

Окремо скажемо, що на момент написання цієї замітки жодного чіткого офіційного кадру з фільму або трейлера опубліковано не було. Хоча стрічку почали знімати рік тому.

«Хижак» (англ. Predator) є продовженням серії фантастичних фільмів студії 20th Century Fox. Першим був «Хижак», знятий Джоном Мактірнаном в 1987 році, потім пішов сіквел «Хижак 2» (1990р.) Стівена Хопкінса і «Хижаки» Німрода Антала (2010р.). При цьому новий фільм ігнорує спін-оффы «Чужий проти Хижака».