Cuphead: країв не бачиш?!

246
0

Навіть шакали не могли обійти стороною ігровий хіт сезону — божевільний платформер Cuphead, стилізований під мультиплікацію 30-х років минулого століття, але з потрібним градусом абсурдною жорстокості. Тому що нові часи диктують свої правила!

Можна по-різному ставитися до ігрового підрозділу Microsoft, але говорити «спасибі» за деякі речі безперечно варто. Без нього ми б ніколи не побачили такі серії, як Gears of War, Forza, Halo, Crackdown (триквел виходить 7 листопада разом із запуском нової коробки) і дещо менш значимих.

Cuphead («Кружголовый»).
Офіційний сайт.
Системні вимоги (рекомендовані):
OS: Windows 7/8/8.1 або 10
Процесор: Intel i3 2100 or AMD Athlon II X4 640 або вище
Оперативна пам’ять: 4 GB ОЗУ
Відеокарта: nVidia GT240 1GB or AMD 5570 1GB або вище
DirectX: Версія 9
Місце на диску: 15ГБ

Таким шляхом пройшов і наш сьогоднішній пасажир. За сім років розробки Cuphead (приветик, Scalebound, рр) сталося вісім переноси дати релізу. Було і дворічна гробове мовчання після успішного дебюту в 2014 році. Все це ставило під сумнів вихід цієї гри у світло, а реліз Quantum Break допоміг цим сумнівам зміцнитися.

Про зовнішньому вигляді все ясно і так (можна писати наукову роботу про вплив стилістики Fleischer Studios, walt Disney та окремих мультиплікаторів; все змальовувалося вручну, божественні задники дають прикурити майже всього в індустрії).

Сама гра являє собою платформер з пересуваннями по умовно-відкритого світу. І тут захований головний сюрприз: це гра старої закалки. Настільки старою, що після проходження кожного боса хочеться голосно видати войовничий клич, відкинути геймпад на диван і піти попити води, втупившись складним поглядом вдаль, оскільки крім завчених дій у босів є рандомные речі.

Якщо бути зовсім чесним, то тут є зручні речі (індикація прогресу в боссфайтах), вибір проходження рівнів, система покупок ніштяків і бонусів і т. д. Але все це не робить гру гірше, тільки краще. Навіть модна запис «You Died!» заглянула на вогник з серії Souls.Головний козир Cuphead — анімація. Вона настільки красива і природна, немов за дизайном наглядав сам Уолт Дісней, розкурюючи трубку з чимось хвилюючим.

А тепер найголовніше і тонке: Microsoft володіє правами на студію Rare і всю її інтелектуальну власність. В тому числі і Battletoads. Смекаете?

P. S. У грі немає російської мови, та й він там не потрібен. Импрув єр інгліш скиллз, битчез!

Шакал Графоуни