Чорнити не можна: у США заборонили освітню гру про рабство

328
0

Гра «Flight to Freedom» була розроблена початковою школою у Феніксі (США). У ній, крім усього іншого, гравцям потрібно управляти 14-річної чорношкірої рабинею. Яка повинна здійснити втечу з плантації.

В цілому «Flight to Freedom» це стандартний мультимедійний проект (входить в серію «Missing US»), що розповідає про історію США в ігровій формі. Учні, взаємодіючи з програмою, вивчають і запам’ятовують дати, події і людей — відмінний приклад того, як можна і потрібно навчати дітей і підлітків. Однак в одній сцені автори гри, здається, захопилися: і без того дуже болюча для американців тема работоргівлі була показана в грі занадто натурально, з катуваннями, перепродажем «товару» і іншим.

Загалом, як з’ясувалося, в Америці можна і потрібно засуджувати рабство, але, скажімо так, не описуючи його:

Гра вийшла ще в 2012 році, і до останнього часу нікого не ображала і навіть всіляко підтримувалася різними навчальними організаціями. Поки на «Flight to Freedom» не натрапили якісь чергові активісти (треба думати, чорношкірі), і не влаштували страшний виття. Тепер гра заборонена, а американським дітям доведеться вивчати свою історію як-то ще. Минаючи незручні «підводні камені в темній воді».