Аве, братан! Американські сатаністи образилися на «Сабріну»

338
0

В який дивний час живемо — сатаністи зі штату Массачусетс збираються подати в суд на… телевізійний серіал. Ніяких тут спалення, пускання крові або дзвінка в Адміністрацію своєму Шефу — нас чекає банальна судова тяганина між творцями «Сатанинського Храму» і авторами серіалу «Сабріна. Моторошні пригоди».

«Сатанинський храм» (англ. The Satanic Temple) — американська група громадських активістів, яка має статус релігійної організації та використовує сатанинську символіку для пропаганди эгалитаризма, соціальної справедливості та секуляризму. Група займається громадською діяльністю, політичним лобіюванням і висміюванням відносин між державою і християнськими організаціями. До Церкви Сатани Антона ЛаВея ніякого відношення не має.

Брателло Бафомет у вигляді статуї в Детройті

Ходіння благодатного вогню. Фільму Lords of Chaos знайшли дистриб’ютора

Незважаючи на те, що картина Юнаса Окерлунда «Повелителі хаосу» давно готова, бачили її поки тільки відвідувачі Sundance Film Festival, який відбувся ще в січні. І досі незрозуміло, що заважає широкого показу стрічки. Нічого ж страшного в ній немає: Lords of Chaos це безневинна історія про сатанинську музику, 8 згорілих церков і всього один труп. Дєлов-то!


Читати…

Весь адцкий заміс почався після показу першого сезону серіалу «Сабріна. Моторошні пригоди», який знімався корпорацією Netflix і є рімейк серіалу «Сабріна – маленька відьма». Невідомо, чим привернув сатаністів цей серіал, але дивилися вони досить уважно, раз побачили в одній із серій точну копію Сатани в образі астрального божества Бафомета. Проблема в тому, що точно така ж статуя була встановлена в Детройті в 2015 році, зусиллями згаданого «Сатанинського Храму». Будівництво оплачувалося засобами краудфандингової кампанії на сайті Indiegogo і спочатку планувалося, що статуя Бафомета буде радувати око місцевих чиновників — її хотіли встановити біля будівлі уряду штату Оклахома. Але цю ідею загорнули, і в підсумку Бафомет стоїть в одному з промислових будівель Детройта. І ось її-де та скопіювали творці «Сабріни», природно, без будь-якого дозволу з боку сатаністів.

Але більше всього цікаво те, що сатаністів не сподобався не сам факт незаконного використання візуального образу, але те, як він був поданий. Проблема, на їх думку, в тому, що «в серіалі статуя є символом кривавого сатанинського культу, який промишляє людськими жертвопринесеннями. Як би ви поставилися до серіалу, в якому, наприклад, показали б справжню мечеть, яку терористи використовували в якості своєї бази?» — написав у своєму Твіттері Люсьєн Грівз, один і засновників «Сатанинського Храму». Тобто на їх думку, Бафомет в серіалі вийшов божеством, заради якого вбивають, а це неприйнятно!

Ось такі сучасні парадокси на ниві освіченого сатанізму. Ну а серіал, тим часом, продовжений на другий сезон і з цим скандалом напевно отримав додаткову аудиторію. Яка, як і ми, дізналася про існування «Сатанинського Храму», серіалу «Сабріна. Моторошні пригоди» ну і Бафомета. Миролюбного, і не дуже.