«Геть». Фу, Чорнушка, тубо!

292
0

Надихнувшись криками в Рунеті «геніально!» і «революційно!», Shakal.Today теж вирішили припасти до неймовірного (начебто) творінню Джордана Пила. Але фільм виявився схожий на пеніс імпотента — скільки його не муч, толку все одно не буде, тільки втома.

«Проти» (Get out)
Режисер: Джордан Пив
У ролях: Деніел Калуя, Еллісон Вільямс, Кетрін Кінер
Дата прем’єри: 2017 рік
Сюжет: візит в будинок сім’ї своєї дівчини для молодого фотографа мав на увазі кілька днів нудних розмов за кухлем чаю, та байдикування на галявині в саду. Але, побачивши батьків своєї обраниці, хлопець розуміє, що у нього проблеми…

«Геть» це всього лише млявий ужастик, безсоромно експлуатує тему расизму

Фільм з бюджетом 4,5 мільйона доларів зібрав у прокаті більше 200. Тим дивніше, що «Геть» це всього лише млявий ужастик, безсоромно експлуатує тему расизму. Відніми у режисера (природно, чорношкірого) Джордана Пила його головний козир — обережне напруга між чорними і білими — і «Проти» тут же скотиться з кінематографічного Олімпу на дно поганих і дурних хорроров. На захист картини лише скажемо, що «Геть» це, перш за все, картина для американського ринку. Тільки там глядачі зрозуміють всі істинні смисли цієї стрічки, які недосяжні для кіноманів по той бік планети. Можливо, «Проти» куди глибший і серйозніший, ніж він здався нам — бо шакали побачили лише незграбну спробу зіграти на расистських почуттях, додатково приплітаючи в сюжет фантастику і соціальну драму. Як кажуть, чого нам до ваших негрів? У нас своїх вистачає, нехай і білих.

Фільм стане краще, якщо ви кухар

Ось відомий кінокритик Антон Долін пише у своєму огляді: «Драматургія «Проти» оригінальна і розумна: розуміти, що відбувається, більш-менш чітко починаєш хвилині на семидесятих. А заінтригований ти з самого початку». Шановний (напевно) Антон тут або лукавить, або просто відмовився викреслити ці фрази, тому що спочатку хотів тільки хвалити цей фільм. Тому що фільм: а) разгадывается куди швидше «70 хвилини»; б) інтригує як-то не дуже. А є дуже неприємне відчуття того, що ти подібне вже багато разів бачив, і що невиразне обличчя актора Деніела Калуя все більше викликає бажання за нього (особі) вдарити. Хоча інші актори в цілому виглядають «живими». Трудноузнаваемая Кетрін Кіннер, імпозантний Бредлі Уітфорд, потужний Калеб Лендрі Джонс (до нього варто придивитися, гарний!), ефектна Еллісон Вільямс. І, звичайно, Лив Релл, який, як видно, втілив на екрані самого Джордана Пила, популярного в Америці коміка. І взагалі гумористична лінія у фільмі вийшла відмінна, на відміну від усього іншого (або серйозного лякаючого).

«Геть». Чорні уважно слухають господарів (садиби)

Цікава думка: можливо, що з таким сценарієм або сюжетом куди краще Пила впорався б старина Кевін Сміт. Товстун любить поєднувати непоєднуване, додаючи в і без того жирне блюдо густий соус з насильства або жахів — але в стилі так їм улюблених коміксів. Напевно у Сміта ця історія вийшла б легше, нехай і безглуздіше. Але Піт на серйозних щах намагався продати нам соціальний хоррор про так його хвилюючу тему — справжній стан речей з расовими проблемами в рідній Америці. Нехай і перевернувши питання догори ногами (подивившись фільм, ви зрозумієте цю фразу).

Що скажемо за підсумками? Не слухайте російських кінокритиків. У картині Джордана Пила є, звичайно, вдалі рішення, але вони тільки десь навколо акторської гри. Тому що сценарій і сюжет не настільки гарні, щоб ними захоплювалися. І в цілому хайп навколо фільму абсолютно незрозумілий, як і те, чому «Проти» зібрав стільки грошей. Можливо тому що, зібрав з кишень чорношкірих — тільки це пояснює, чому ця саморобка раптом вилізла на поверхню і стала головною сенсацією сезону.

Ставимо картині «Проти» 4 з 10 чорних шакалів. Тому що це все-таки дебют Пила в режисурі. А адже, як відомо, найскладніші три роки в житті негра це навчання у першому класі.