Будемо пити з «Кришталю». Білоруський фільм висунули на «Оскар»

193
0

Дивно, але шанс отримати золоту статуетку з’явився не у творців таких пронизливих і глибоких стрічок, як «Патруль 113» і «Не гра». Номінація «Кращий фільм іноземною мовою» пішла незалежного режисера, який багато років живе і працює в США.

Дарина, спасаюча
білоруське кіно

Так що якщо картина «Кришталь» і переможе у своїй номінації, у наших неймовірно правдивих і відкритих державних ЗМІ будуть важкі муки вибору: розповісти про перемогу або промовчати? Ми схиляємося до останнього варіанту, як це було з Нобелівською премією для Світлани Алексієвич. Тоді перемога нерукопотисною письменниці білоруськими державними ЗМІ була повністю проігнорована, що зайвий раз підтверджує принциповість їх редакцій. Але хочеться сподіватися, що наші мас-медіа надійдуть з Дариною Жук (режисер фільму «Кришталь») хоча б як зі співаком Олександром Рибаком, коли він виграв «Євробачення-2009»: перемогу норвежця з білоруським корінням святкували так, ніби він ще білорус і виграв країні головний музичний пісенний приз.

Але поки це все наші домисли, і «Кришталю» належить ще довгий шлях до гіпотетичної перемоги. Сама картина розповідає про дівчата-діджея з Мінська, яка хоче переїхати в Чикаго. Але через помилки в документах вона потрапляє в невеликій білоруське містечко (підозрюємо Барановичі), де відкриває для себе жахливо прекрасну провінційну життя:

Трейлер виглядає бадьоро і професійно, а розказана історія напевно здасться цікавою оскарівської кіноакадемії. До того ж «Кришталь» вже отримав головну нагороду в секції Works in Progress Талліннського міжнародного кінофестивалю «Темні ночі», а це означає, що кінокритиків фільм подобається.

Зйомки картини повністю проходили в Білорусі. У його створенні брали участь білоруські компанії «Демарш-фільм», «Білорусьфільм», американські Unfound Content, Fusion Features, Vice Films, а також німецькі і російські продюсери. Прем’єра картини відбудеться в 2018 році.

«Кришталь»

Виробництво: Білорусь, Німеччина, США, Росія

Режисер: Дар’я Жук

У ролях: Аліна Насібулліна, Світлана Аникей та ін.

Сценарій: Хельга Ландауэр, Дарина Жук