«Rammstein: Paris». Геям, феміністкам і веганам вхід заборонений

185
0

Названий «арт-проектом» фільм про концерт Rammstein у Парижі до того самого «арту» має дуже слабке відношення. В руках режисера-провокатора Юнаса Окерлунда п’ятдесятирічні здоровенні німці відчули себе знову молодими… що дозволило їм зняти з себе абсолютно всі зобов’язання і пристойності.

«Rammstein: Paris»
Режисер: Йонас Окерлунд
Дата прем’єри: 2017 рік

Пам’ятаючи про свою альбомній дисфункції, Rammstein всі свої тестостерон вихлюпує на сцену

Нерозумно починати цей огляд зі слів «а вони як і раніше у відмінній формі», але це дійсно так. Одна з найкращих концертних груп світу, пам’ятаючи про свою альбомній дисфункції (Rammstein пишуть новий диск з 2009 року, кек) всі свої тестостерон вихлюпує на сцену — там вони як і раніше боги вогню і металу. Зрозуміло, що це був не звичайний концерт, і чоловіки намагалися більше звичайного. Закочували губки, вихляли потужними задами, а коли їм підморгував Окерлунд — ще старанніше працювали на публіку. Останнім дивувало ще більше й тому, що на концерті команда грала дивно багато дуже старих композицій, від яких музикантів напевно відверто нудило, навіть без урахування їх постійних гастролей. Важко сказати, які думки рояться в головах у Тілля, Риххарда, Пауля, Олівера, Крістофа та Крістіана, коли вони в мільйонний раз грають «Du hast». Але що поробиш — це їх прокляття, створювати пісні, які будуть від них вимагати і 20, і 30, і 40 років після того, як вони були записані.

Так, це було грандіозне шоу, стократ посилене стараннями Окерлунда і його знімальної групи. Може бути навіть конкретно з монтажем Юнас і перестарався, бо інколи хотілося просто дивитися на музикантів, не «перестрибуючи» з камери на камеру, як гірський козел. Але — Оукерлунд великий, йому видніше. Він розумів, що глядачам потрібно дати як можна більше. Тому що ми всі сиділи в комфортному, але все-таки кінозалі Silver Screen, і не могли на всі 100% відчути божевілля того виступу. Коли Rammstein у 2010 році приїжджали в Мінськ, прийнявши мимовільне участь у тестуванні та промоції свіжопобудованого гігантської «Мінськ-Арени», вони теж показали відмінне шоу. І там білоруси відчули на собі все те, що ніколи не отримають навіть в самому кращому світі кінозалі: жар вогню, хвилі звуку і непередаване відчуття єднання величезного залу і тисяч шанувальників чудової команди.

Rammstein і бризки шампанського

З вульгарними номерами на цьому концерті було все в повному порядку — ветерани пустували і виглядали физруками, які раптом знайшли упаковку «Віагри»

Зате було на що подивитися. Музиканти виходили на сцену в сажі, то в бутофорской крові, то просто в якийсь бруду. Найбільше старався, звичайно, вокаліст: він і клавішника присмажував, і за матню себе хапав. До речі, конкретно з вульгарними номерами на цьому концерті було все в повному порядку — ветерани пустували і виглядали физруками, які раптом знайшли упаковку «Віагри». Апофеозом аморальної поведінки став перфоманс до старенької пісні «Buck dich». Щоб ви зрозуміли, у перекладі назва звучить як «Нагнись». Відповідно, музиканти нагнулися й згадали свої кращі роки — Тілль з видимим задоволенням взявся содомировать клавішника, вправно орудуючи величезним фаллоімітатором. Щоб потім «кінчити» з його допомогою в лице барабанщика. Який був у жіночому перуці і халатику відповідно. Загалом, все, як 20 років тому, і якщо це і є той самий «арт-проект», то нам шкода (немає) всіх майбутніх високоморальних глядачів фільму.

Гітарист Rammstein: кричав, анал і класика

«Rammstein: Paris» виглядає прекрасним подарунком всім тим, хто чомусь не може відвідати концерт групи, але дуже хоче це зробити. У залі Silver Screen сиділи абсолютно різні люди, візуально переважно студенти, і тільки у кількох чоловіків було волосся до сколіозу, як у автора цього огляду. Свято вогню та дикої енергії, в обрамленні з колосальною роботою десятків людей — якщо у Єгора Лєтова гвинтівка це свято, то у Rammstein свято це вони самі. Саркастичные, іноді відверто мерзенні і вульгарні — але поки ще не виглядають смішно або недоречно, як це відбувається зараз з їх колегами по перфомансів: Мерліном Менсоном, Елісом Купером або групою Kiss. Так, Тілль вже давно не тягне високі ноти і йому в цьому допомагає фонограма, і група зрадницьки довго живе своїм минулим. Ну і чорт з ним. Зате кожне їхнє шоу — як перемога, з канонадой і навіть виносом тіл загиблих від щастя.

Rammstein поки ще королі. Не старі, але мудрі, жилаві, злі і повні енергії. Як ті самі волчары, що біжать з потужними лапами.

Ставимо і роботі Окерлунда, і чудовим хлопцям з Rammstein 9 з 10.

Список зіграних композицій:

 • «Sonne»
 • «Wollt Ihr Das Bett In Flammen Sehen?»
 • «Keine Lust»
 • «Asche Zu Asche»
 • «Feuer Frei!»
 • «Mutter»
 • «Mein Teil»
 • «Du Riechst So Gut»
 • «Du Hast»
 • «Bück Dich»
 • «Mann Gegen Mann»
 • «Ohne Dich»
 • «Mein Herz Brennt»
 • «Engel»
 • «Pussy»
 • «Fruhling In Paris»