Зйомки фільму «Чужий: Заповіт» завершені

210
0

Днями знімальна бригада сиквела «Прометея» рапортувала про завершення зйомок. Це означає, що «Прометей 2», він же «Чужий: Заповіт») переходить від натурних/павільйонних зйомок переходить в завершальну стадію пост-продакшну — а це монтаж, переозвучание і, звичайно ж, спецефекти.

«Чужий: Заповіт» (Alien: Covenant)
Режисер: Рідлі Скотт
В ролях: Майкл Фассбендер, Біллі Крудап, Кетрін Уотерстон, Нумі Рапас
Дата прем’єри: 2017 рік (орієнтовно)
Сюжет: після невдачі попередньої місії, нова експедиція землян відправлена на планету Інженерів, які створили людську расу і в якийсь момент вирішили її знищити. І хоч у міфології землян цей світ називається Раєм, насправді це дуже похмурий і вороже місце, жителем якого виявляється андроїд Девід — єдиний вижив учасник трагічно провал місії команди «Прометея».

Патріарх Голлівуду, живий експонат Рідлі Скотт поспішає здійснити всі свої проекти. Саме тому 78-річний режисер, не знижуючи обертів, випускає по фільму в рік. І це не рахуючи роботи продюсером, проектів на телебаченні і т. д. І ще треба ж сина Люка піднімати, який дебютує з трилером «Морган». На щастя, сер Рідлі не забуває і про старих героїв — його «Чужий: Заповіт» це, як ми знаємо, мидквел, тобто історія, логічні розташована між «Прометеєм» 2012 року і «Чужим» 1979 року. Складно це зрозуміти, так? Нам — теж. Тому давай розбиратися. Отже. У всесвіті «Чужих», раси прибульців, яких важко назвати веганами, на даний момент існує сім фільмів, в тій чи іншій мірі пов’язаних з цими монстрами. Плюс кілька стрічок, які в даний момент готуються або про які є якась інформація.

Представляємо тобі, як ці картини виглядають з точки зору хронології їх виходу:

 • «Чужий» (1979 р.)
 • «Чужі» (1986р.)
 • «Чужий 3» (1992 р.)
 • «Чужий: Воскресіння» (1997 р.)
 • «Чужий проти Хижака» (2004р.)
 • «Чужі проти Хижака: Реквієм» (2007р.)
 • «Прометей» (2012р.)
 • «Чужий: Заповіт» (2017р, знімається)
 • «Чужий: Заповіт 2» (2018г, чутки)
 • «Чужий: Заповіт 3» (2019г, чутки)
 • «Чужий Ніла Бломкампа» (2020р, оголошений проект).

А як ці фільми повинні бути розташовані з точки зору логіки повестввания? Тут все цікавіше, тому що нам доведеться грати з такими словами, як «продовження», «пріквел», «мидквел» і «спін-офф». Ти готовий? Поїхали:

 • «Прометей» — історія Чужих починається з цього фільму, оскільки в ньому йдеться про першому знайомстві землян з Інженерами і власне Чужими (точніше, їх попередниками).
 • «Чужий: Заповіт» — розвиток історії «Прометея», тобто його продовження. Але і мидквел перед «Чужим» 1979 року.
 • «Чужий: Заповіт 2» і «Чужий: Заповіт 3» — за словами Скотта, ці фільми остаточно з’єднають «Прометея» з «Чужим».
 • «Чужий» — це прозвучить дивно, але це не перший фільм серії, але тепер сіквел фільму «Чужий: Заповіт».
 • «Чужі» — сіквел «Чужого», тут все просто!
 • «Чужий Ніла Бломкампа» — передвинутый через «Прометеев» проект режисера, який продовжує історію «Чужого» і «Чужих» і ігнорує «Чужий 3» і «Чужі: Воскресіння».
 • «Чужий 3» — сіквел «Чужих».
 • «Чужий: Воскресіння» — сіквел «Чужого 3».
 • «Чужий проти Хижака» і «Чужі проти Хижака: Реквієм» — спини-офф франшизи. Прямого зв’язку з серією практично не має.

Спрощено ця закарлюка виглядає так:

Еволюція «Чужих» на екрані

Як бачиш, Голлівуд крутив і крутив нещасними Чужими так і сяк, намагаючись витягнути з ксеноморфов якомога більше грошей, а ті у відповідь плювалися кислотою і посилали до таткові Рідлі Скотту. Остання на сьогоднішній день історія про ці створіння вийшла в 2012 році, то був незрозумілий і подекуди відверто безглуздий «Прометей» — але Скотт вважав, що загальна ідея фільму була хороша, потрібно просто сценарій краще. Ще краще. Зовсім хороший сценарій!

За словами акторів, які задіяні в новому «Чужому», фільм як мінімум суворий. І це вже непогано, якщо подумати. Денні МакБрайд, раніше більше відомий за своїм комічним ролей, про свою участь в «Чужий: Заповіт» сказав наступне: «Рідлі вручив мені сценарій, я його почитав і чорт, він такий похмурий. Нічого смішного, взагалі ні крапельки. Це абсолютно похмурий хоррор. І це чудово!».

«Чужий: Заповіт» поставлений на 2017 рік. Після нього повинні були стартувати зйомки багатостраждального «Чужого» за авторством Ніла Бломкампа, але швидше за все його знову пересунуть, бо в тому році почнеться ера сіквелів «Аватара» Джеймса Кемерона, так і студія «20 Століття Фокс» побоюється перегодувати глядачів ксеноморфами. Так що добивати інопланетних тварюк буде вже 70-річна Сігурні Уівер… втім, для Голлівуду, з його старими Термінаторами, Рэмбами і Индианами Джонсами вік, здається, не проблема.

Рідлі Скотт на зйомках фільму «Чужий: Заповіт». Поруч з ним актриса Кетрін Уотерстон, дуже нагадує сержанта Ріплі…

До речі, про вік. У липні 2016 виповнилося рівно 30 років з моменту виходу картини «Чужі», в якій режисер Джеймс Кемерон поставив трилер Рідлі Скотта на рейки бойовика. В честь такої події в рамках фестивалю Comic-con 2016 був проведений спеціальний конвент з виконавцями головних ролей у фільмі і його творцями. Гостей зустрічали помітно помінявшись з роками Джеймс Кемерон, Сігурні Уівер, Білл Пекстон, Гейл Енн Херд, Ленс Хенріксен, Майкл Бьен, Пол Райзер і Керрі Хенн. Відвідувачі цього заходу могли задавати питання постарілим «морських піхотинців», а також спробувати дізнатися, що там з багатостраждальним «Чужим» Ніла Бломкампа. На деякі питання були отримані відповіді: