«З міркувань совісті». Крейдою на паркані

216
0

Очікувати від головної парії Голлівуду можна було багато чого, адже Мел Гібсон вже першими трейлерами загрожував повернути на землю Апокаліпсис. Але жахи війни для Божевільного Макса були лише приводом зняти ще одне кіно про бога, цього разу неймовірно лицемірне і брехливе.

«З міркувань совісті» (Hacksaw Ridge)
Режисер: Мел Гібсон
У ролях: Ендрю Гарфілд, Сем Уортінгтон, Тереза Палмер
Дата прем’єри: 2016 рік
Сюжет: Дезмонд Досс ревно вірить у бога — він дав собі клятву ніколи не брати в руки зброю і не вбивати людей. Але разом з тим Дезмонд добровільно йде на війну, де йому належить вирішити головне питання його життя — як можна зберегти свою віру, коли кругом кров і насильство…

Американські фільми про Другу світову війну в останні 20 років прийнято ділити до сцени висадки піхотинців в «Врятувати рядового Райана», і після. Мовляв, атака в Нормандії у Спілберга вийшла настільки правдоподібною і в теж час мистецької, що дорівнювати тепер можна тільки на неї. Природно, що п’ята режисерська робота Гібсона також не уникла долі порівняння з фільмом Спілберга… хоча «Совість», як і напівзабута сьогодні військова драма Маліка «Тонка червона лінія», не про війну зовсім. Тому що Мел Гібсон, людина, вже вів одного разу художнього Христа на Голгофу, вирішив навіщо повторити свої «Пристрасті Христові», але вже в антуражі Другої світової війни.

Коли зробив все норм

Весь новий фільм Гібсона просочений Біблією і біблійними ж мотивами, що під Гібсон підводить ґрунтовну базу. Ну от дивіться. Американці, вторгнувшиеся в Японію, в картині оповиті небесним полум’ям і взагалі виглядають не агресорами, але захисниками своєї Батьківщини (що, бля?!). Це прості, симпатичні хлопці, зі своїми долями і характерами, на противагу узкоглазой біомасі, яка з криками на них навіщо-то кидається. Головний герой, такий милий і з великими телячими очима, той самий «відмовник від військової служби за переконаннями совісті», якому западло брати в руки зброю і вбивати вузькооких, все одно йде на війну, але не вбивати, а рятувати поранених. Щоб він був ще більш позитивним в очах глядачів, Гібсон пхає йому в руки гарненьку медсестру, яка буде його чекати і дасть нашому герою тільки апосля одруження. Ну і ось власне воєнні дії, в ході яких виявляється, що на японському острові Окінава за божим велінням і Гібсона хотінням виявляються не просто американці, але американці-герої, хоробро борються за свою Свободу і Конституції. І т. д. і т. п.

«З міркувань совісті»

Слухайте, вам не стало огидно від усього цього? У вас немає відчуття того, що Гібсон просто купив глядачів і кінокритиків, щоб повернути до себе розташування в Голлівуді, куди-то растворившееся після всіх його останніх скандалів і витівок? Весь його фільм — ЗРАЗКОВА драма про війну, стрічка, знята так, як ми б того хотіли самі. Так, у нього кричать, корчаться від болю люди, розлітаються кишки, розриваються снаряди і вмирають люди. Тим самим задовольняються бажання тих глядачів, які прийшли в кінозал подивитися війну. Так, в «З міркувань совісті» дуже сильна біблійна тема, так що кожен віруючий буде по вінця нагодований облатками. Так, Гібсон годує глядачів патріотизмом з наполегливістю маніяка, і цим він бере за вим’я відразу всю американську аудиторію. Так, він дійсно зробив сильний і дуже чоловічий фільм, тому що нічого іншого Божевільний Макс не має право знімати. Гібсон догодив всім, і тому «на Венеціанському кінофестивалі у вересні 2016 року після показу картини публіка протягом 10 хвилин аплодували стоячи». Треба думати, віруюча публіка. Патріотична. Утворена! Так, Гібсон догодив. Але хіба він показав щось нове? Хіба ця стрічка сильно відрізняється від «Перл-Харбора», фільму, на довгі роки став зразком безталання і підлабузництва?..

«З міркувань совісті»

Гаразд. Нехай немає в «З міркувань совісті» власне режисерської совісті. Це просто кривавий порожній атракціон і угода… перепрошую, з совістю. Гібсон повернувся, він знову душка і відмінний, міцний господарник режисер. І він знову може відкривати двері продюсерів ударом ноги. 61-річний актор і режисер зробив ефектну драму про війну і бога, в якій основний догмат — віруй, і тобі все зійде з рук — і він тепер може знімати не те, що від нього хочуть, але те, що він дійсно вміє. Повернися, Божевільний Макс. Закричи ще раз «Фридооом!», як в «Хороброму серці».

І зроби дійсно охрененное кіно.