«Щасливого дня смерті». Відривайся і кричи

316
0

Ми думали, що час підліткових чорних комедій залишилося в минулому, в «лихих 90-х», і що останній цвях в труну жанру був вбитий авторами нескінченної франшизи «Дуже страшне кіно». Але ні, є ще шанувальники таких фільмів, які намагаються відродити до них інтерес і навіть знімають щось, що не соромно поставити на одну полицю з культовим «Криком».

«Щасливого дня смерті» (Happy Death Day)
Режисер: Крістофер Лендон
У ролях: Джессіка Рот, Ізраель Бруссар, Рубі Модін
Дата прем’єри: 2017 рік

Сюжет: Тріш Гелбман — відчайдушна і дуже приваблива зірка студентського гуртожитка, але разом з тим і дуже вітряна і навіть шкідлива, дівчина. І в один день їй доведеться відповісти за всі її гріхи! Або навіть не один? А якщо їх буде безліч?..

Етапи народження нового
«Королеви крику»

Режисер Крістофер Лендон, щоб зібрати грошей, і не бути звинуваченим у вульгарності і дурості, у своїй картині з’єднав дві класики — власне «Крик» і «День бабака». Від першого фільму він взяв верескливих тупих американських студенток, а від другого — фальшиво-криваву атмосферу детектива з загадковим вбивцею в масці. Що вийшло? А вийшло забавно і цікаво. «Так це все ми окремо вже бачили, і багато разів» — скаже Суворий Глядач і буде абсолютно прав. Бачили, але чому б не подивитися ще раз? «Щасливого дня смерті» на диво не банальне кіно, в якому вистачає акуратного гумору, непоганий акторської гри і навіть мало-мальськи закрученого фіналу, нехай і поданого досить незграбно (лінія з справжнім вбивцею, звичайно, дуже натягнута).

Далі! Виконавці головних ролей дивним чином не дратують, хоча їх герої ніби як люди малосимпатичні, існуючі, за великим рахунком, для того, щоб їх нанизували на ніж вбивці. У всякому разі, за такою нехитрою формулі («знайомство з героями —> показ гірших сторін —> проектування на глядача бажання їх убити —> profit!») працювали мало не всі аналогічні підліткові ужастики 90-х-початку 00-х. Але у випадку зі «Щасливим днем смерті» все якось по-іншому. Джессіка Рот (о так, це той випадок, коли прізвище дуже підходить людині!) грає свою відірву просто відмінно, її колеги по знімальному майданчику також від неї не відстають, незважаючи навіть на несерйозний вік і малий акторський досвід. До речі про досвід! Зірок у фільмі немає, і навіть вікові актори невпізнавані. І тільки та сама Джесіка Рот виглядає матьорою актрисою, яка, при вдалому збігу обставин може стати зіркою нової хвилі підліткових фільмів жахів — і навіть сісти на трон нової «Королеви крику» (аж надто професійно вона верещить).

Так що, придатне кіно? Цілком, тільки не забудьте відмотати свій вік до років так 20 (якщо ви старше), візьміть собі пару банок пива (не більше), так настрій подивитися що-то жартівливо-дурне. Крістофер Лендон постарається зробити так, щоб ви півтори години не нудьгували. Ну може бути трохи позевали в сцені Морального Відродження Героїні, ну так там вона така одна. А так — весела і енергійна переспів «Дня бабака», з усіма цими безсмертними гегами про те, що новий день тільки для головної героїні, а всі інші цього не розуміють. Ну і зловісний вбивця, куди вже без нього!

Сміливо ставимо фільму 6,5 шакала і думаємо, що у «Щасливого дня смерті» буде продовження — фільм хороший, та й непогану касу зібрав. А там, дивись, і жанр реанімується! І ми всі згадаємо, що ж ми таке робили минулого літа.