«Не дихай». І поважай ветеранів, сука

194
0

Федеріко Альварес для своєї нової картини виліпив настільки брутального монстра в особі самотнього ветерана війни, що йому довелося навіть засліпити його, щоб його противники хоч трохи пожили. Але тільки трохи.

«Не дихай» (don’t Breathe)
Режисер: Федеріко Альварес
У ролях: Стівен Ленг, Джейн Леві, Ділан Миннетт
Дата прем’єри: 2016 рік
Сюжет: троє дрібних грабіжників залазять в черговий багатий будинок в надії на відмінну наживу. Спочатку ніщо не віщувало проблем: в будинку живе самотній сліпий старий, який навряд чи надасть хоч якийсь опір. Але здавався безпорадним, чоловік відкриває справжнє полювання на непроханих візитерів…

Фільмів зі схожою концепцією в останні роки зробили чимало, можна згадати і слабеньких «Непроханих гостей» і потужного «Колекціонера». Федеріко Альварес напевно чекав подібних порівнянь, тому поставив на карту брутальність і натуралізм. І в цьому плані автор недавнього кривавого ремейка «Зловісних мерців» перевершив сам себе: в якому ще фільмі з таким великим прокатом побачиш сцени з брызжущей в рот спермою або розліталися по стінках мізками?.. Браво, Федеріко, ви перевершили самі себе!

Крутіше окремих сцен в «Не дихай» може бути тільки рубка людей сокирами з подальшим свежеванием, не менше.

А перші 20 хвилин картини насторожували. Дурні американські підлітки грабують будинки, мляво перелаюються один з одним і взагалі як-то тупі. Багато ти таких фільмів бачив, тисячі, мільйони?.. Але варто було герою Стівена Ленга відчути слабкість вторглися до нього в будинок грабіжників, принюхатися до страху і відчути повну владу над цими ідіотами, як фільм Альвареса показує всю свою пишність. Тут ти відразу зрозумієш, що картина ця неймовірно зла, похмура і жорстока. Ще працюючи над «Зловісними мерцями: Чорна книга» Федеріко чітко усвідомив собі, як можна максимально ефектно подати ріки крові і насильство — «Не дихай» хоч жорстокість і має суто соціальні коріння, але фільм це абсолютно не пом’якшує. І нехай 2016 рік ще не закінчився, важко собі уявити, що знайдеться ще один мейнстрімний режисер, який наважиться переплюнути Альвареса: крутіше окремих сцен в «Не дихай» може бути тільки рубка людей сокирами з подальшим свежеванием, не менше.

«Зараз, панове, ми будемо віджимати матеріальні цінності, нажиті непосильною працею»

Окремо хочеться сказати про роботу актора Стівена Ленга. Йому не в першій зображати, скажімо так, неординарних особистостей, але в цьому фільмі він грає справжнього монстра, божевільного Рембо, одержимого помстою і поглинаючих його почуттям ненависті до незнайомців у Його Будинку. А оскільки по фільму він сліпий як кріт, режисерові і звукооператору довелося виконати додаткову роботу: всі звуки, ніби дихання або пронизливий свист летючої кулі стократ посилені, посилюючи відповідні сцени. І, звичайно ж, всі ці «бу-ефекти», коли в тиші величезного будинку раптом лунає оглушливий гуркіт або починають дзижчати кулі. Загалом, справжній рай для любителів вскочити в кріслі і обосраться голосно закричати.

«Я ж просив американський ЖЕС зробити мені перерахунок за водопостачання!»

«Не дихай» може стати для тебе відмінним розвагою на вечір, тільки треба бути готовим до нескінченної жорстокості окремих сцен і, м-м-м, нескінченним ж способів катування головних героїв. На перший погляд проста історія про грабіжників по факту опинилася брутальним слэшером, в якому знайдуться моменти, які явно виходять за рамки дозволеного навіть у такому «брудному» жанрі. Про що ми? Просто подивися «Не дихай» і все зрозумієш сам.

Відмінна робота дуже сміливого і по-хорошому злого режисера.