«Техаська різанина бензопилою: Шкіряне обличчя». Не боляче

305
0

Сьома (або восьма?) спроба зрубати бабла на Шкіряному особі, і друга — розповісти про ті події, які передували класичного фільму 1974 року. Домоглися автори, фактично, тільки одного — відразу після закінчення зйомок дав богу душу чоловік, який колись цю історію і придумав. Ну, так собі профіт.

«Техаська різанина бензопилою: Шкіряне обличчя» (Leatherface)
Режисери: Олександр Бустильо, Жюльєн Морі
У ролях: Стівен Дорфф, Ванесса Грасс, Сем Страйк
Дата прем’єри: 2017 рік

Сюжет: четверо психів втікають з лікарні, прихоплюючи з собою медсестру. На них спускають всіх собак, у тому числі місцевого божевільного шерифа. Але хто тут самий божевільний, сказати взагалі важко: адже один з них скоро стане Шкіряним особою…

Сорок три роки тому в цей світ з’явився один з найвідоміших його лиходіїв. Ні, не Віталій Мілонов, хоча вони й однолітки. Це був інший жирдяй-олігофрен — в брудному фартусі і потворною масці, бігає по американській провінції з бурхливою бензопилою («Дружба»! Це могла бути тільки наша бензопила!» — писали тоді в радянській пресі). Багато років тому прийшов він до нас за всі наші гріхи, і за руку його міцно тримав режисер Тоуби Хупер, напевно, самий суперечливий і нерівний класик слешерів. Зате він був справжнім тру-маркетологом: щоб підсилити ефект від прем’єри «Різанини», режисер приносив у кінотеатри гниють кістки. До речі, відмінне рішення, якщо ви хочете позбутися від чипсоедов в кінозалі.

Але як все було круто тоді, так все сумно стало потім. Почали знімати сиквели, потім рімейки, потім приквели, сиквели ремейків… кіт скажено кричав, хапався за яйця, але за них продовжували тягнути зі страшною силою. І ось «Шкіряне обличчя», другий (!) пріквел оригінальної історії, які покликаний показати становлення Шкіряного особи. Суть — нам знову показують сім’ю маніяка і те, як він отримав свою знамениту маску. Ах так, ще є кілька сюжетних ліній, які в кінцевому підсумку зв’язуються в одній точці, яка ніби і є початок історії людини, у якого дуже багато бензину і дуже багато вільного часу. Ну і інтрига, м’яка і млява, немов член мерця.

«Техаська різанина бензопилою: Шкіряне обличчя»

Що тут сказати. Для останнього фільму за участю Тоуба Хупера це все було недозволено безглуздо і банально. Так, на знімальному майданчику не шкодували бутафорської крові, і за сцену зі вспарыванием кишечника бензопилою ми має бути вдячні, але все це було вже багато разів. Чого не було, так це старовини Гуннара Хансена, який багато років тому і став Шкіряним особою. Не було хоч скільки-небудь опуклих персонажів, і навіть модний Стівен Дорфф лише грав ще одного дебіла-шерифа. Всі інші герої запам’ятовуються ще важче, настільки вони безликі. І якщо б у франшизу повернулися Меттью Макконахі і Рене Зельвегер, вони теж не змогли б витягти своїми талантами таких примітивних персонажів. Деякий просвіт в цій темряві безталання був, коли фільм несподівано звернув на рейки кримінального трилера, і головні герої почали вести себе, ніби вони прийшли зі знімального майданчика «Природжених вбивць». Але потім нас знову занурюють у комфортний режисерові тупий слешер, і не відпускають вже до самого фіналу.

«Техаська різанина бензопилою: Шкіряне обличчя»

Сумно бачити, коли чергового кінозлодія зводять до дошкільного рівня, і при цьому всі роблять вигляд, що це нормально. «Техаська різанина бензопилою: Шкіряне обличчя» не додає нічого нового класиці, а паразитує, перебріхує канони і в цілому тільки шкодить. Вже якщо фільм 2003 року чи 2006-го можна було лаяти хоч за щось, то тут немає приводу навіть для цього. Тому просто ігноруємо і дякуємо Хупера за те, що багато років тому він завів свою бензопилу.