«Зоряні війни: Останні джедаї». Крайні! ^___^

188
0

Епічність сага з усіх сил намагається сподобається дурним фанатам, випускаючи ложноножки-спін-оффы і народжуючи нових мимимишных одноразових персонажів, завдання яких намертво ” вчепитися в ваші гаманці під радісний дитячий вереск. А в цей час під колесами саги тріщать кістки старих героїв, а паливом зоряної колісниці служать голлівудські зірки, згоряють в соплах хоч і яскраво, але швидко і нерозумно.

«Зоряні війни: Останні джедаї» (Star Wars: Episode VIII — The Last Jedi)
Режисер: Райан Джонсон
У ролях: Марк Хемілл, Керрі Фішер, Адам Драйвер
Дата прем’єри: 2017 рік

Сюжет: і знову сходяться у двобої Світло і Темрява, і між ними легендарні джедаї. І кожен з них має однакові шанси зайняти сторону добра, або зла. Перший Орден і Опір виходять до фінальної битви, але їй передують нові трагедії, в масштабах Всесвіту може і незначні, але мають величезні наслідки для всіх — у тій самій далекій галактиці!

Ще далі, ще глибше: знімається «Глибоке синє море 2»

У 1999 році вийшов досить дурний фільм Ренні Харліна, що розповідає про те, що буває, коли вчені роблять великих акул ще більше. І розумніше. Картина була аби яка, але для свого часу досить ефектна і кривава. Настав час зробити їй продовження!


Читати…

Як можна з серйозною заточуванням оцінювати цей фільм, якщо він вже восьмою в серії? Як можна вважати його одним з кращих у всій франшизі, якщо він, сука, восьмий? І як його можна розбирати на кіноляпи і відсутність логіки, якщо це всього лише продовжена казка, суть якої брехня і знущання над фізикою? Який сенс у цих якісних прикметників, якщо перед нами блюдо, яке вже багато разів гріли в мікрохвильовці, і яке тільки зовні гаряче — а всередині давно холодне і може бути навіть пахне? Побійтеся Бога-Лукаса, він хоч і не відав, що створив 40 років тому, але завбачливо вклав у своє дитя механізм самознищення — «Зоряні війни» давно мертві, і в них не більше життя, ніж в очах заслуженою кокаиншицы Керрі Фішер!

Легко оцінювати цю картину, не будучи шанувальником серії. Спостерігаючи за «Зоряними війнами» здалеку, презирливо склавши руки на грудях, дуже просто помічати всю примітивність і площина цієї саги, її пожирання самої себе або відверте зловживання бажаннями фанатів. Ти наче плаваєш на поверхні цього величезного чана з лайном, занурюючи в нього голову тільки в ті дні, коли виходить черговий сіквел. Всі ці нескінченні суперечки, пошуки глибинних смислів і порівняння з канонічними Епізодами проходять повз тебе, і до статусу Всегалактического д’артаньяна тобі залишається лише один крок — змішати з гівном і нову серію. На щастя, режисер «Останніх джедаїв» Райан Джонсон (хто?) це завдання нам дуже спростив. Можна сказати, подав на тарілочці, ще димляче. І навіть ложечку облизнул!

«Зоряні війни: Останні джедаї»

Вражаюче, але на середині фільму хотілося… спати! Два з половиною години ми летіли в далекій-далекій галактиці, і в якийсь момент було бажання вимагати зупинки. «Останні джедаї» дивним чином не зачепили, не забрали з собою, не схопили в самому початку за шкірку, щоб хоча б вразити вражаючими спецефектами і небаченої краси планами. Замість цього ми змушені були слухати багато дебільних діалогів і монологів (ну ладно, всі герої «Зоряних воєн» картинно стає в позу і несуть трибунную нісенітниця, вони не можуть без цього), і спостерігати, як франшиза болісно намагається позбутися від старих персонажів. Останнє навіть неодноразово озвучувалося головним антагоністом — «нехай минуле помре», чи як там говорив клаповухий. І потроху молода кров дійсно вливається в цю всесвіт, і це добре. Тому що дивитися на дерев’яного Марка Хэмилла або Фішер, яку без втрати якості картинки можна було банально притулити до стінки, вже, чесно кажучи, просто нестерпно. На щастя, питання з Фішер уже зважився сам собою, як і з Харрісоном Фордом (але це в сьомому епізоді дійсно грав, мабуть, смакуючи швидку смерть свого персонажа). Хоча у «Діснея» велика спокуса повернути всіх покійних, як це було зроблено з нещасним Пітером Кушингом. Але будемо сподіватися, що Фішер не відпустять з пекла феміністки.

«Зоряні війни: Останні джедаї»

Джордж Лукас: «Сучасна кіноіндустрія позбавляє режисерів творчої свободи, яка була ще за часів створення перших фільмів про «Зоряних війнах»

Або ось друже Бенісіо Дель Торо, який начебто тягнув на окремий яскравий персонаж, але його лінію обрубали приблизно там, де закінчилися нулі гонорару цього прекрасного актора. Ну от взяли і викинули його з розповіді, а ми до нього звикли і навіть майже полюбили!

Або ось незмінні атрибути «Зоряних воєн» — всякі няшные дрібні (або великі, але теж обов’язково вухаті) істоти, в ряди яких навіть затесалися якісь крижані шакали (!). Як ми говорили десь угорі, функція цих, загалом-то, абсолютно непотрібних в плані сюжету створінь в одному — зачарувати дитячу аудиторію.

Або ось ці дивні жарти по ходу дії, миттєво рубають атмосферу картини, або тупикові сюжетні лінії (так сильно потрібні були сцени з казино?), чи не несе ніякого сенсу поява Йоди з шизофренічною промовою, або ця ідіотська сцена з Леєю у вакуумі (сферичному хоч?), і далі, далі… Але головне питання в іншому.

От скажіть, фанати «Зоряних воєн». Ви впевнені, що в новому фільмі, як і у всій серії, залишилася хоч якась магія? Це точно не вмістилище Product Placement, Key Performance Indicator, Identity Marketing та іншого?

Ви впевнені?