«Відьма з Блер: Нова глава». Не, повний абзац

208
0

Здається, це був стартап — покадрово перезняти перший фільм, від себе майже нічого нового не додати і все зробити у форматі «загублених плівок». Останнє вийшло з тренда років п’ять як. Але режисер виявився завзятим, сміливим і… дурним.

«Відьма з Блер: Нова глава» (Blair Witch)
Режисер: Адам Вингард
У ролях: Джеймс Аллен МакКьюн, Каллі Ернандес, Корбін Рейд
Дата прем’єри: 2016 рік
Сюжет: Багато років тому в лісі Блек Хіллз пропала група підлітків. Пошуки ні до чого не привели. Але брат одного зі зниклих дівчат не залишає спроб знайти її. І одного разу у нього з’являється привід приїхати в той самий ліс — знайдена нова відеоплівка з Блек Хіллс…

«Відьма з Блер: Нова глава». Вистачить розпусти, давайте просто закопаємо відьму!

Зручно було б починати цей огляд з фрази «як же ми чекали цей фільм!», але немає. Тому що режисер одразу почав з обману — навесні минулого року було оголошено, що це буде малобюджетний хоррор-проект Адама Вингарда, і він називається «Ліс». Але потім включилася диявольська маркетингова машинка і всі дізналися, що це взагалі-то продовження мега-успішного і навіть революційної класики кінця 90-х. Ну ОК, тільки один сиквел вже був (ганебна друга частина під назвою «Відьма з Блер 2: Книга тіней»), так і мок’юментарі вже давно всім набридло. Хоча Едуардо Санчес, режисер першої «Відьми», в 2014 році знову вліз в теж лайно і зняв «утерянно-плівковий» саспенс «Існує», і він на подив виявився непоганий. Мабуть, Адам Вингард теж вважав, що в світі знайдеться достатньо тих, хто любить дивитися, як дурні підлітки бігають з криками по лісі і все це знімається на любительську камеру — і вирішив ризикнути. Ризикнули і ми, глядачі.

Якщо стане зовсім нудно, пошукайте «Відьма з Блер: Секс-версія», там все куди бадьоріше

Адам Вингард — він молодець. Бо треба бути дуже нахабним істотою, щоб зважитися на таке. Прославившись непоганими сольними жахами і участю в крутому хоррор-альманасі «З/Л/О», 33-річний Вингард вирішив нарешті і зрубати бабла. Для цього він відкопав стюардесу відьму з Блер, вставив їй в зад нову батарейку і запросив акторів з числа найбільш голосно вопящих. А потім просто взяв і перезняв перший фільм. «Повноті, але ж «Нова глава» це сіквел!» — скажете ви. Від сиквела, тобто логічного продовження, тут тільки кілька нових сцен, як-то: Пораненная Нога Негритянки, так дійсно ефектна (нехай і сюжетно абсолютно безглузде) блукання по тунелях в фіналі. Мабуть, Адам щось таке і сам зрозумів, якщо раптом вирішив перевести свою «Відьму» з псевдодокументального трилера на рейки… екшн-хоррора. Тому не дивно, що на останніх сценах вже здається, що скоро на допомогу героям прибіжать браві морпіхи і всіх розстріляють врятують. До того ж та сама відьма раптом перетворилася у звичайного монстра, знайшовши тіло і разом з тим втративши свою містичну сутність. А адже в першому фільмі ми практично нічого толком і не бачили, нас лякали зовсім по-іншому, тонко і акуратно. Гілочками всякими, ввічливими поплескуваннями по спині, акуратними покусываниями за яйця. У «Новій главі» все куди простіше і топорнее, це вже скоріше бойовик, ніж трилер.

«Відьма з Блер: Нова глава». Выруби далекі, козел

Безсоромна спроба паразитувати на тілі тієї самої відьми, яка і рада б струсити з себе голлівудських кліщів, та ті занадто міцно вчепилися

І ще. Ця, скажімо по правді, лише нова версія старої пісні, не виглядає дійсно «втраченої плівкою». Для цього фільм дуже професійно знятий, у нього відмінна передача кольору, акуратні і чітко знають свої обов’язки актори. І в цілому «Нова глава» виглядає достатньо сильної роботою. Якщо б не її зв’язок з оригіналом, який як раз таки був абсолютно поза професійного кіно.

«Нова глава» сповнена «скримеров», біганини, криків та інших атрибутів сучасного фільму жахів. Але це лише калька і безсоромна спроба паразитувати на тілі тієї самої відьми, яка і рада б струсити з себе голлівудських кліщів, та ті занадто міцно вчепилися. Картину можна більш-менш нормально сприймати у відриві від оригіналу, але як продовження культового хоррора 90-х — звільніть.

Будемо сподіватися, що історія з відьмою з Блер на цьому закінчиться і стареньку зрадять землі, і підлітків буде гризти який-небудь інший монстр. Наприклад, чувачок з оголошеного нещодавно «Джиперс Криперс 3».