Неаполь, місто контрастів. Сміття, негри, каморра. І це прекрасно!

218
0

Не буде вважатися помилкою, якщо ви вирішили почати вивчення Італії саме з Неаполя. Але перш ніж ви вирішите приїхати в це місто, вам буде корисно дізнатися дещо про нього — поза того, що зазвичай пишуть про Неаполі у рекламних проспектах. Щось, що дізналися шакали на власній шкурі!Неаполь це лабіринт тісних і вузьких вуличок з їх мешканцями дикуваті

Отже, в рамках нашої #итальянской_недели шакали тезисно розповідають про Неаполі! Виходячи з власного досвіду ми підготували для вас кілька найбільш важливих фактів про це місто. Прочитайте їх, поки ваші заощадження ще лежать в безпеці в ліфчику вашої дружини і не були витрачені на, напевно, найбільш суперечливе місто Італії.

Неаполь — третій за величиною місто Італії (після Риму і Мілана) і найбільший місто в Південній Італії з населенням близько мільйона чоловік (з передмістями — близько трьох мільйонів). Великий транспортний вузол (міжнародний аеропорт, морський порт). Знаходиться в сейсмонебезпечній зоні (історична частина — на західному схилі Везувію). Останнє виверження Везувію сталося в 1944 році. Останнім катастрофічний землетрус сталося в Неаполі в 1980 році.

Чому саме Неаполь взагалі?

А не Барановичі?! Питання не просте, тому що, не дивлячись на солодкі пісні туроператорів, за фактом це місто не надто туристичний. Італія — це Рим, Венеція, Палермо (хоча Сицилія це не зовсім Італія, як Крим — не Росія). А ще Турин, Генуя, Болонья, Флоренція, Барі, Катання, Ріміні. З іншого боку, у всіх цих містах з початком туристичного сезону починається справжнє стовпотворіння, і в іншій ситуації мрієш про те, щоб тупо всі померли ось прямо зараз (особливо якщо мова про крихітну Венеції). У Неаполі туристів відносно небагато, але зате вони дуже щільно скупчуються в історично важливих місцях, з-за чого ваші инстаграмы можуть бути зіпсовані чужими носами, ліктями і іншими, не менш огидними, частинами тіла. В історичних районах Неаполя туристів не буде, але зате там вас зустрінуть усміхнені чорношкірі… про це нижче.

Так що там із злочинністю? Відразу заріжуть?

Відразу, але спочатку пригостять піцою! Каморра, та сама сумно знаменита неаполітанська мафіозна структура, яка діє в цьому місті не одне століття, але звичайному туристу вона непомітна. Бич всіх приїжджих в Неаполь (як і в будь-який інший великий європейський місто) — дрібні білозубі злодії і шахраї, які чистять кишені туристів всіма доступними способами. Ясна річ, що найчастіше таким бізнесом промишляють представники африканського континенту. Але якщо ви досить розумні для того, щоб не вертіти на мотузочці свій новий «Айфон», ніщо вам на вулиці (майже) не загрожує. І так — незважаючи на численні попередження, ніхто шакалам, а на вулиці наркотики не запропонував. Куди дивиться каморра взагалі?!

А знаменитий неаполітанська сміття?!!

Ти кого сміттям назвав?! Але якщо серйозно, то «Сміттєва криза» присутній в цьому місті і зараз, але тільки в негритянських неблагополучних районах. Наприклад, на захід від центрального вокзалу, де склалася сомалійська комуна і багато нелегальних речових ринків — там все просто кидають сміття на землю і дуже дивуються, коли приїжджі так не роблять. А от у білій історичної та цивільної частини міста завжди чисто, хоча собачі какашки і там прибирають якось неохоче.

На машині в Неаполі реально?

У себе в Слонімі будете мандрувати! У Неаполі місцевий муніципалітет проблеми трафіку ніяк не вирішує, з-за чого один кілометр в місті можна їхати години дві. Тобто затори і ДТП для Неаполя річ не просто нормальна, але і обов’язкова — практично всі машини мають характерні поздовжні подряпини або відірвані дзеркала заднього виду. По місту краще всього пересуватися на громадському транспорті або ходити пішки, лавіруючи між припаркованими на тротуарі судомами (привіт Києву!).

А че там за цінами на жрачку і бухлишко?

Ти в Неаполь жерти приїхав?! Але взагалі найважливіший питання, так. Якщо хочете харчуватися італійською кухнею і в цивільному місці, доплачувати за «сервіс» і оплачувати ще якісь міфічні надбавки до рахунку — тоді йдіть в місцеві ресторани. Якщо хочете дійсно великі порції за смішні ціни, при цьому без всяких незрозумілих доважок до рахунку — ідіть додому до арабів, китайців чи малазійцям. Там ви упоретесь їжею надовго і ще на пивасик залишиться. Такі справи. Ну а бухло найкраще пити в місцевих винокурнях, так його багато всякого. Ціни не як у Римі, але досить високі.

Так а що подивитися, куди сходити?

В кущики сходиш, шакал! Про пам’ятки вам розкажуть численні сайти для туристів, але якщо ви угораете по кісточках і черепочкам (все-таки Неаполь, в силу своєї історії і специфічної любові місцевих до смерті, є своєрідним Некрополисом), то рекомендуємо відвідати міські катакомби. І, звичайно ж, знамените Кладовищі Фонтанеллі і церква Santa Maria delle anime del Purgatorio. Але враховуйте, що якщо десь щось буде чомусь закрито, вам про це ніхто не скаже і на воротах не напише. Тому що — ви ще не забули? — Неаполь не дуже дружній до туристам місто. Додати до цього багатовікову неприязнь італійців до англійської мови… ну ви зрозуміли.

А якщо я захочу махнути з Неаполя до Риму?

Та хоч на Везувій, благо він там недалеко! Поїздів з Неаполя слід величезна кількість і на всі боки, і жирні туристичні потоки йдуть на Рим і в Помпеї, до підніжжя Везувію. Але враховуйте, що хоч і женуть італійські поїзди зі швидкістю 300 км/год, практичні всі вони запізнюються, а ще буває, що і скасовуються. Або прибувають не на ті вокзали, які були заявлені. Або стартують не з тих вокзалів, які вказані у ваших квитках. Про що вам скажуть допомогою електронної пошти, але нервів у вас від цього більше не стане. Тому що Італія — Європа, і тут всяке буває!Похмурий місто з дивною любов’ю місцевих до смерті — Неаполь раніше самий зухвалий син Італії

…Так можна полюбити Неаполь? Тільки якщо ти знайдеш в собі сили полюбити дикуватий велике місто з багатовіковою культом мертвих, і якщо ти будеш досить сміливим і розумним для того, щоб тебе не пограбували. Типовим туристу там навряд чи буде затишно; все-таки Неаполь цей не стільки архітектура та історичні пам’ятки, але транспортний центр і портове місто. А також неймовірне змішання культур і етносів, які всі разом перетворили південну італійську столицю в киплячий котел під пекучим сонцем. Так, у Неаполі є історичний центр і розмірені, сонні квартали, де багато одягнені місцеві попивають міцний арабський кави. Але піди з центру, згорни на вузькі вулички Неаполя і ти тут же опинишся не просто в іншому місті, але на іншій планеті — дикої, інколи небезпечною, але і неймовірно прекрасним.

Просто треба бути сильним для Неаполя. Місто, що тисячоліттями живе з видом на Везувій, слабаків не терпить.З міста майже скрізь видно Везувій — тому що «memento mori», хлопець

В рамах нашої #итальянской_недели чекайте ще два тематичних репортажу з Італії — про сумнозвісні Помпеї і про Цвинтар Фонтанеллі, оссуарій, в якому на публічний огляд виставлені тисячі людських скелетів.