«Охоронець кілера». Action porn

300
0

Стандартний бойовик з антиподами, але посилений відмінними (гаразд, дорогими) акторами і ссыкунами з числа російських локалізаторів, які зробили з кіношного білоруського крывавага диктатара безликого володаря Боснії і Герцеговини.

«Охоронець кілера» (The Hitman’s Bodyguard)
Режисер: Патрік Хьюз
У ролях: Райан Рейнольдс, Семюел Л. Джексон, Елоді Юнг
Дата прем’єри: 2017 рік

Сюжет: Коли-то найкращий охоронець світу потрапляє в халепу — вбивають його клієнта, якого ну ніяк вбивати не можна було. Надалі скотившись до охорони біснуватих адвокатів, він і уявити собі не міг, що одного разу доля дасть йому шанс повернутися в першу лігу бодігардів. Але для цього доведеться захищати самого ненависного йому людини…

Режисерові Патріку Хьюза, який голосно обламався (ні, все-таки обробився) на третіх «Нестримних», хто-то в Голлівуді благоволить, раз йому знову довірили такий серйозний проект. Райан Рейнольдс, Семюел Л. Джексон, Гарі Олдман, Сальма Хаєк — це поки ще «зірки», з пристойними гонорарами, які пожирають мало не весь бюджет фільму, залишаючи режисера з тим, що є — недоїдками.

Відповідно, потягнувшись на створення адреналінової версії «Встигнути до опівночі» 1988 року, Хьюз не просто не повинен був провалити цей проект, але і зробити так, щоб на ньому все заробили. Тому що більше таких шансів йому вже не дадуть — ще один облом і все, чувак, го на «Білорусьфільм», їжаків-партизанів знімати. І, здається, Патрік почав щось міркувати, раз зробив дійсно непоганий бойовик, нехай і гранично тупий і пластиковий, як каша «Роллтон». Зате — бійки, погоні, як і раніше усміхнений як кінь Джексон, все така ж гаряча Хаєк і все такий же класний Олдман. Все інше, включаючи трохи сумовитого Рейнольдса (все-таки краще йому в масці, ага), виглядає занадто звично для того, щоб ми дивилися в кіно. Ну що ми, «Таксі» не бачили?

«Охоронець кілера». Поки не бачить Бандерас

На жаль, для фільму з якою-ніякої інтригою він починається занадто стандартно. Дерев’яний Рейнольд швидко зображує Джеймса Бонда, потім нам показують коротку історію його падіння і ось кульмінація першої чверті фільму у вигляді вуличної перестрілки з відверто поганими спецефектами, бюджет яких, мабуть, пішов на новий крем для бюста Сальми Хаєк. Далі, коли на сцену виходить Джексон (чому він виглядає молодшим Рейнольдса? А адже акторові вже майже 70), фільм стає трохи цікавіше — режисер зіштовхує два протилежних типажу і намагається наситити бойовик дотепними діалогами. Останнє виходить у нього так собі, але дивитися на те, як жартома і присвистуючи Джексон переграє Рейнольдса, суцільне задоволення. Негр немов говорить в камеру: чувак, не ти тут повинен зі мною в машині кривлятися, а хоча б Джон Траволта, if you know what i mean, motherfucker. Але да ладно, Райан молодий, йому всього сорок, ще зросте в актора.

Ближче до фіналу Патрік Хьюз, немов відчувши, що екшн глядачеві вже приїдається, починає трохи філософствувати вустами своїх героїв. «Я вбиваю тільки виродків», «Життя лайно» і так далі — знову-таки, Патрік жодним чином не Тарантіно і не Макдонах, і розігрувати такі сцени він не вміє. Помучившись з короткою драмою, він знову повертає нас в погоні і перестрілки, щоб закінчити свій блокбастерный досвід максимально великим бабахом і фінальним боєм з Самими Головними Лиходіями. Ну, таке.

«Охоронець кілера». Це — білоруський диктатор. Не переплутай, маленький революціонер!

«Охоронець кілера» — це нормальний бойовик, але зроблений людей без таланту. Навіть багато разів використаного в кіно протистояння головних героїв можна було вичавити куди більш цікавий матеріал, але для цього мало кльові акторів.

Для цього треба бути кльовим режисером з почуттям гумору краще нескінченних «мазафак».

Ставимо картині 4 шакала з десяти. За головних акторів, за екшн, за спробу зробити річний бойовик трохи ширше жанрових рамок.