Патріотична нудота. Марк Уолберг в першому трейлері Patriots Day

223
0

15 квітня 2013 року під час щорічного Бостонського марафону стався теракт. Загинули і постраждали люди. Через три роки в Голлівуді вирішили, що пора заробити ліпити патріотичну нісенітниця і про Героїв Бостона. Головне, побільше смугастих прапорців.

Погляд на бостонську трагедію 2013 року очима комісара поліції Еда Девіса (Марк Уолберг). Два вибухи на марафонському забігу оглушили світову громадськість, але не Еда і його колег, які розгортають розшук терористів по гарячих слідах.
Kinopoisk.ru

Вже за синопсису зрозуміло, що якщо б не герой Уолберга, то:

  • Вибухів було б більше;
  • Жертв було б більше;
  • Трамп прийшов би до влади раніше.

Вміння американців навіть, в общем-то, рядовий історії робити повномасштабний художній фільм з непоганими акторами, немало дивує. Ми ще не встигли звикнути до Марка Уолберга в образі хороброго електрика в рамках картини «Глибоководний горизонт», як він, не закушуючи, переодягнувся у форму комісара поліції і став рятувати бостонцев. Ці ніби як два абсолютно різних фільми об’єднують три речі: муха (1 шт.), слон (1 шт.) і мануал по видуванню другого з першого. Подібні фільми-пустушки з’являються в американському кінематографічному просторі все частіше, і навіть такий титан духу, як Клінт Іствуд, примудряється з практично безкровного приводнення цивільного літака видувати цілу драму. Але йому такі фільми можна пробачити, він все-таки вміє знімати і взагалі наше все. А в приторном трейлері «Дня патріотів» ми вже на 30 секунді бачимо поцілунок, до якого нам показують штук 20 американських прапорів. І закінчується відео під американський же гімн. Жителям штатів, напевно, це все бачити абсолютно нормально — для них патріотизм штука серйозна — але ж це ніби як художній фільм, а не наочна агітація любові до батьківщини?.. До речі, покажуть у цій чудовій картині те, що ФБР знали про підготовлюваний теракт і про відповідні думки в головах відповідних чеченців?.. Або серйозності стрічки вистачить тільки на похмуре обличчя Уолберга і фрази а-ля «Хлопець, ми розберемося з цим лайном» і «Здається, ми знову врятували Америку»? Втім, ми напевно занадто вимогливі.

Режисером «Дня патріотів» виступив Пітер Берг, він же знімав і недавній «Глибоководний горизонт», а також щось жахливе під назвою «Морський бій». Провал «Горизонту» не переконав його перестати знімати дурні фільми, і цей колись непоганий актор, а зараз поганий режисер, продовжує гнути свою зоряно-смугастий лінію.

«День патріотів» (Patriot’s Day)
Режисер: Пітер Берг
У ролях: Мелісса Бенойст, Марк Уолберг, Дж.До. Сіммонс, Кевін Бейкон, Джон Гудман. Музика: Трент Резнор.
Прем’єра: 21 грудня 2016 року.