«Живе». І нефільтроване

204
0

Марсіанська Сопля, дбайливо вихована руками негра вченого, раптом виявляється агресивною. У відповідь хомо сапієнси продовжують за нею доглядати, годують прибульця самими собою і в фіналі намагаються організувати йому ефектне сафарі на Землю. Десь хихикає Рідлі Скотт і примовляє: «І ви ще звинувачуєте мене в банальності!».

«Живе» (Life)
Режисер: Деніел Еспіноза
У ролях: Хіроюкі Санада, Райан Рейнольдс, Ребекка Фергюсон
Дата прем’єри: 2017 рік
Сюжет: вчені на Міжнародній космічній станції стають свідками відкриття, яке почне історію землян з нового аркуша. Вони знайшли інопланетну життя! Але хто ж знав, що прибулець виявиться, м’яко кажучи, невдячна…

Незрозуміло, навіщо було ставити на один сезон два однотипних блокбастера — і «Живе», і «Чужий: Заповіт» розповідають приблизно про одне й те ж. Про Смачних і Поживних Землян, які в критичних ситуаціях стрімко тупіють, але починають пахнути ще смачніше. У випадку з фільмом Рідлі Скотта, якому добрі шакали — згадаймо про це не без задоволення — вліпили 2.5 з 10, його фантастика не просто не вдалася, але й, фактично, поховала відому франшизу. Останнє не означає, що нових картин про ксеноморфов не буде, просто в серії не буде хороших. «Живе» в цьому плані виглядає куди більш життєздатне, хоча б тому, що це класичний космічних хоррор, жорсткий, динамічний і в цілому навіть страшний. У «Живому» все гранично просто: є обмежений простір Міжнародної космічної станції, команда вчених та комрад з Марса, який зусиллями сценаристів (треба думати, для цього вони не занадто сильно морщили лоби) перетворений в абсолютна зброю. Головна відмінність Живого від сотень подібних стрічок в тому, як хвацько режисер розправляється з голлівудськими зірками першої величини, і як він, не соромлячись, копіює своїх колег. І якщо перше трохи дивує, то друге сприймається як належне — у голлівудських фільмах про злих прибульців все повинно бути за каноном.

«Виходь, тварина!»

«Чужий», «Гравітація», «Крізь горизонт»… не те щоб режисер Деніел Еспіноза копіював класику, але він знімав свій фільм явно з оглядкою на краще в жанрі. Розбирати, чому його герої діють так, а не інакше, або чому прибулець то безмозка агресивна слиз, то раптом справжній космонавт — собі дорожче. Помилок, дурниць і просто тупості в «Живому» темрява, але все це Эспиносу можна легко пробачити. Тому що він не Рідлі Скотт, він не намагається перетворити хоррор в притчу або зробити фільм розумнішим, ніж він може бути. Він просто розважає нас, захоплює і де треба — лякає.

Ось дивіться: Марсіанська Комашка З Носа швидко розправляється з (майже всієї) командою, МКС зносить з орбіти, кисню все менше, зв’язку з Землею немає. Ідеально! Але ближче до фіналу круглі очі актора Джейка Джилленхола набувають трохи більш осмислене вираз, і він починає мляво боротися, тим самим давши старт інтризі. А в фіналі буде ще і сюжетний твіст, але такий же несподіваний, як ложечка в чашці чаю — вона завжди буде потрапляти вам в око, поки ви його п’єте.

Дедпул в цьому фільмі більше дід, ніж пул

«Живе» передбачався як додатковий розігрів до головної фантастиці року, але «Чужий: Заповіт» вийшов не тим, не так і не туди. А «Живе», з відкритим, загалом-то, фіналом, цілком може еволюціонувати у другий фільм, щоб остаточне деградувати до третього.

Але ми все одно будемо вдячні авторам за дешеву можливість полоскотати собі нерви.

«Живе» швидко забудеться і якщо і буде згадуватись, то в зв’язці з «Чужими». В принципі, не так і мало, тому ставимо фільму 6 з 10 шакалів.