«Морган». СКОТТный двір

185
0

Від сина Рідлі Скотта інстинктивно очікуєш або космічних монстрів, або поїдання мізків мельхіорової ложечкою. А краще і того і іншого, і можна без хліба. Але Люк Скотт вирішив піти своєю дорогою… ну, майже. Грізна тінь великого татуся все одно поруч, благо Рідлі виступив продюсером дебютного фільму сина.

«Морган» (Morgan)
Режисер: Люк Скотт
У ролях: Кейт Мара, Аня Тейлор-Джой, Роуз Леслі
Дата прем’єри: 2016 рік
Сюжет: створення нової форми життя зусиллями кращих умів людства була затьмарена неприємним інцидентом. Компанія, яка фінансує наукові дослідження, надсилає до вчених свого агента для оцінки ситуації. Але з її приїздом все тільки погіршується…

«Морган»

Це і є Люк Скотт, до речі

Люк, безумовно, дуже старався. Його прізвище і його ж прокляття, адже, як ми знаємо, «на дітях геніїв природа відпочиває» тощо. Але для дебютної роботи у нього вийшов напрочуд непоганий фільм, з відмінним сюжетним твистом у фіналі. І нехай його картина не порадує нас глибиною образів (при всій повазі до режисера, головній героїні не співчуваєш ніяк, незважаючи на безліч сентиментальних сцен) і новизною сюжету, це все-таки безумовна удача для кінофантастики. Його «Морган» розмотується досить повільно, і власне до динаміки ми приходимо лише через півгодини великих планів (здається, Скотт любить безсоромно роздивлятися особи) і трохи фетишистських показів актриси Кейт Мара. Ти напевно презирливо ухмыльнешься від фальшивої і непотрібною сцени з поцілунком, потім навіть зробиш пару позіхів і раптом ось воно! БДЫЩЬ! Фільм несподівано набирає шалених обертів і забирає нас з неквапливою фантастики про якихось там нанокиборгов в бік запеклого і кривавого бойовика. Тут руки так і сверблять написати щось на кшталт «ну, прокинувся-таки батько сина!», але ми так писати не будемо, тому що це некрасиво. Скажімо краще, що Люк просто влучив бажанням глядачів, які звикли бачити у фільмах з логотипом кінокомпанії «Scott Free» насильство як воно є.

Взагалі дивитися «Морган» досить легко. І це теж, напевно, привід сказати, що Люк Скотт поки ще в стадії пізнання великого кіно. Він же взявся за такий важкий жанр, як фантастика, а його картина разгадывается дуже швидко, і практично всі сцени з драматургічної точки зору здивувати ніяк не можуть. Навіть такі чудові актори, як Тобі Джонс, Дженніфер Джейсон Лі і Пол Джаматті не створили по-справжньому унікальні образи, а просто слідували нехитрим вказівками режисера. Дженніфер Джейсон Лі взагалі, як здається, тільки що повернулася з майданчика «Омерзительной вісімки» Квентіна Тарантіно. Але й чорт з ним. Це всього лише перший крок потенційно талановитого режисера, до речі, середнього з трьох синів Скотта. Головне-знайти свій стиль і кіномову. Так дивитися «Морган» онлайн або все-таки повністю зануритися в цей трилер? Вирішувати тобі, але краще вибрати якість і комфорт, навіть якщо ти пішов у кіно тільки тому, що робиш запити в Google а-ля «гола Кейт Мара» 🙂

Але геть суб’єктивність і нікому не потрібну кінокритику! Краще самим оцінити старання Люка Скотта — а купити квиток на «Морган» можна тут.

P. S. Шанувальникам «Прометея» Рідлі Скотта напевно гикнеться в заключній сцені фільму — фінальні кадри «Моргана» безсоромно натякають на продовження цієї картини, коли вона ще називалася «Раєм».

Морган дивиться на тебе так, ніби ти не бачив «Чужого»