Тепер несіть аналізи в Project Hospital: анонсований новий клон Theme Hospital

240
0

Игроделы продовжують копатися в кишках Bullfrog Productions — після клонів Dungeon Keeper дійшла черга і до іншої класики покійного розробника: самого парадоксального у світі симулятора лікарні Theme Hospital.

Theme Hospital (локалізований у нас як «Приватна клініка» або «Психлікарня») — економічний симулятор, створений Bullfrog Productions і випущений видавцем Electronic Arts в 1997 році.

За сюжетом гравець повинен будувати лікарні та управляти нею — облаштовувати палати та операційні, наймати персонал, купувати обладнання, брати хабарі стежити за фінансами і робити багато чого іншого. Геймплей приємно доповнює те, що все це відбувається в атмосфері чорного гумору. Приміром, хвороби в грі виключно забавні: роздутість голови, невидимість, довгий язик, раптова блювота і так далі. Стежити доводиться і за персоналом, і за відвідувачами, а також не забувати пускати пил в очі місцевому меру, який час від часу навідується в лікарню щоб подивитися, як освоюється бюджет. Ще трохи більше абсурду, і Theme Hospital можна було б назвати симулятором радянської поліклініки, але гру все-таки вирішили зробити веселим і без опції «навмисно вбити пацієнта». Так що Theme Hospital це виключно забавний і продуманий симулятор від однієї з найоригінальніших студій світу.

Масові #блевульки в Theme Hospital були важливою частиною ігрового процесу

Згодом (коли Bullfrog Productions були безславно поглинені EA) було зроблено кілька спроб відродити культову гру.

По-перше, народними умільцями був створений і активно оновлюється Corsix Theme Hospital — це open sorce клон Theme Hospital, абсолютно безкоштовний, але вимагає для своєї роботи оригінальні графічні файли гри (наприклад, зі складу безкоштовної демо-версії). Гра адаптована для сучасних комп’ютерів і доступна для операційних систем Linux, FreeBSD, MacOSX, Windows і Android. Це все той же Theme Hospital, але з коректними розширенням екрану.

По-друге, існує і самостійний клон від іншого розробника, названий Hospital Tycoon. Студія Deep Red Games зробила власний симулятор лікарні, і теж досить абсурдний: з шагающими коридорами зомбі, муміями, перевертнями… і всіх їх теж потрібно лікувати. Тепер ігровий світ повністю в 3D (а не в ізометрії, як у Theme Hospital), і можливостей для управління набагато більше. Насправді цілком гідний клон, який і через 10 років з дня виходу цілком играбелен. Якщо ви любите Sims, оскільки обидві ці ігри працюють за схожими правилами.

І ось уже і по-третє! Project Hospital, анонсований буквально днями і готовий зайняти фактично нішу лікарняних симуляторів! Створюється студією Oxymoron Games (ніяк не пов’язана з російським репером, на щастя) «Проект лікарня» інспірований класикою від Bullfrog і робиться руками фанатів оригінальної гри.

Oxymoron Games заснована ветеранами ігрової індустрії, які працювали над такими проектами, як Mafia II, Mafia III, Quantum Break, Top Spin 4 і Euro Truck Simulator. У 2016 році вони пішли з світу AAA-проектів, щоб втілити в життя свою мрію — створювати ігри для таких гравців, як вони самі.

У Project Hospital буде все те, за що ми полюбили Theme Hospital: вам буде відданий порожній корпус лікарні, який вам потрібно буде забудувати палатами, операційними, діагностичними і процедурними кабінетами, а також забезпечити свій храм здоров’я персоналом і всім, що ще потрібно. Але все тепер буде серйозно: нам обіцяють сотні реально існуючих хвороб і травм, а також куди більш опрацьовану економіку.

Порівнюємо графіком Theme Hospital (ліворуч) і Project Hospital (праворуч).

На жаль, але, здається, чорного гумору в Project Hospital не буде — розробники вважають, що вистачить хихикати, пора вже рятувати людей: «укладайте контракти з різними страховими компаніями, щоб отримати можливість лікувати пацієнтів з незвичайними медичними випадками, проводите іспити і лабораторні тести. Допомагайте вашим пацієнтам і заробляйте репутацію, щоб купувати саме передове обладнання».

Точна дата виходу Project Hospital поки не називається. Відомо тільки те, що гра може бути доступна в Steam вже в наступному році.

  • Завантажити останню версію Corsix Theme Hospital можна тут (не забудьте прочитати мануал по установці гри).
  • Завантажити оригінальний Theme Hospital можна на цій сторінці.
  • Купити Hospital Tycoon можна в цифровому сервісі Steam.
  • За новинами Project Hospital стежимо на офіційному сайті розробника.