«Наслідки». Роман з каменем

235
0

Екс-Термінатор у ролі Романа Мельника, відразу втратив всю свою родину — сильний хід, але для якого потрібно володіти серйозним драматичним талантом. Такого у Шварценеггера немає, зате є величезний кінематографічний досвід. Він не вміє грати, але він знає, як грати.

«Наслідки» (Aftermath)
Режисер: Елліотт Лестер
У ролях: Арнольд Шварценеггер, Меггі Грейс, Кевін Зегерс
Дата прем’єри: 2017 рік
Сюжет: У жахливій авіакатастрофі гине величезна кількість людей. В тому числі і близькі Романа Мельника, який рахував секунди до зустрічі зі своєю сім’єю. І ось тепер у нього залишилася лише порожнеча і відчай. Але є щось, що не дає йому пережити горе. Не помста, але щире бажання подивитися в очі тим, з-за яких він втратив все…

Практично вже 70-річний актор Арнольд Шварценеггер, як людина діяльна, не залишає своїх спроб бути актуальним. Актуальним у всьому. Хоча конкретно його кінокар’єра вже давно не просто пішла на спад, але зійшла, як океанська хвиля. Навіть «Термінатор: Генеза» не повернув втрачених позицій. Та й не міг би — австрійців програє в сутичці з часом, як би не хитрували продюсери і гримери. Одне добре: Арні дійсно пробує себе в різних жанрах, намагаючись зрозуміти, в чому він буде зніматися тоді, коли стане зовсім немічним. «Меггі» і «Наслідки» — результати цих пошуків. Тепер колишній кіногерой це старіючий, але все ще міцний дід, який бореться не з бандитами, але життєвими викликами.

…Якщо охарактеризувати цей задушливий, похмурий, навіть жорстокою фільм одним словом, то вийде одне: страждання

…Якщо охарактеризувати цей задушливий, похмурий, навіть жорстокою фільм одним словом, то вийде одне: страждання. Страждання героя Шварценеггера і ще більшою мірою страждання героя Скута МакНэри, який зображує авіадиспетчера, з-за якого-де і з’явився привід зняти цей фільм. Приблизно половину картини ключові актори ходять з перекошеними від горя особами, п’ють гірку, жеруть таблетки і всіляко показують, що вони на межі. Спостерігати за цим цікаво, хоча бульдожа фізіономія Шварценеггера з великим трудом передає необхідні емоції. Австрійцю набагато простіше звично супити брови і тут же перетворюватися на лютого звіра — нехай і старого, але як і раніше небезпечного до неможливості. Останнє підкреслюється кадрами голого Термінатора — режисер показує, що під в’ялою шкірою актора, як і раніше, є м’язи. Виглядають такі сцени дивно, але напевно, таке необхідне для фільму з участю колишнього бодібілдера.

«Наслідки». І літаки розбив, і тарілку

Якщо порівнювати картину з реально трагедією над Боденським озером, фільм «Наслідки» має багато відмінностей. Перераховувати їх не будемо, вони важливі лише російським рецензентам, які хотіли бачити у всіх кадрах фільму «героя» Віталія Калоєва. Так, десь режисер посилив драму, десь- переписав, переробив факти. Але це не суть важливо. «Наслідки» глибоко американська версія того, що було в липні 2002 року. Тому тут є непотрібні психоаналітики, мерзенні лощені щури з корпорацій і простий мужик, якому не потрібні гроші, а потрібно розуміння і вибачення. Незважаючи на сценарій від автора «Ворога» Дені Вільньова, «Наслідки» не містить ніяких сюрпризів. І навіть не тому, що зі Шварценеггером драматургічно особливо не розгуляєшся — є в картині актори і пристойніше, той же Скут МакНэри грає дуже добре — просто тут нічого більше і не додаси. Ну так, трагедія. Ну так, ніхто не вибачився. Ну так, зарізав. Ну ОК, сумно, так. Гаразд, пішли додому. А чого ще? Тому що на відміну від назви, ніяких додаткових наслідків фільм після перегляду не залишає. Відчуття смутку? Так. Безглуздо витраченого часу? Немає.

«Наслідки». Арні замишляє план втечі

Підсумовуючи. Шварценеггер знімається там, де хоче, хоча він знову вперся в стіну своїх акторських можливостей. І перелізти через неї, щоб потрапити на звичне і рідне поле бойовиків, у нього вже немає сил. Його доля — драми і трилери, для яких достатньо буде супити обличчя і іноді виблискувати оком.

В принципі, непогане рішення для комфортної старості в об’єктиві кінокамери.