Місити глину в HD. Зустрічайте Spintires: MudRunner!

254
0

Знаменитий симулятор Росії їзди по бездоріжжю, гра Spintires, наприкінці року отримає нову упаковку — Spintires: MudRunner. Гравцям обіцяють покращену графіку, нові місії і карти. Хоча можна було просто змоделювати фестиваль «Нашестя 2017» — віртуальної бруду і бездоріжжя вистачило б абсолютно всім!

Що таке Spintires? Оригінальна гра народилася з простої демки, представленої російським розробником Павлом Загребельним для конкурсу Havok Physics Innovation Contest компанії Intel в 2008 році. Ідея перенести величезні російські і радянські вантажівки та тягачі в повністю змінюється оточення виявилася вдалою, і Павло вирішив піти далі і спробувати зробити повноцінну гру. Для чого представив свій проект на краудфандингової платформі Kickstarter. Гравці Spintires оцінили і необхідні гроші на реліз були зібрані. У підсумку гра розійшлася тиражем більше мільйона екземплярів і зібрала навколо себе величезну ком’юніті любителів їздити по дивовижним російських дорогах, застрявати в грязі і потім довго витягати свою машину всьому підручними засобами.

В цілому геймплей гри гранично простий — потрібно доїхати з точки «А» в точку «Б». Ну і виконати найпростіші завдання. Ситуацію ускладнює віртуальне бездоріжжя, з-за чого навіть дуже потужні машини застрягають і навіть тонуть в болотах, річках. У певні моменти неможливість витягнути тягач з чергової загати доводить до несамовитості, і не дарма в перших версіях Spintires віртуальний водій соковито матюкався по-російськи.

Павло, коли з ним розплатився видавець

З роками Spintires все більше гарнішала і обростала новими можливостями, як і автопарком в тому числі. І в якийсь момент стала єдиним offroad-симулятором з реальною фізикою і динамічно змінюваною середовищем. Але кілька років тому історія Spintires могла безславно закінчитися — вирішивши діяти за правилами ігрової індустрії, Загребельний підписаний кабальний контракт до того абсолютно невідомим британським видавцем Oovee. Компанія тут же вчепився в російського самородка, і зробила так, що він міг продовжувати розробку, але ніяк не впливати на все інше. А в один прекрасний (для Oovee) день видавці і зовсім зникли з усіма грошима, які вони отримали за продаж Spintires. Коли скандал перейшов в публічне поле, видавці пішли на поступки і гроші все-таки повернули, і розробка гри продовжилася. Сам Павло до того часу, до речі, вже був готовий валити англійців робити Spintires 2. І навіть з’явилася дивна історія про закладену в коді гри «бомбу» — мовляв, розлючений на видавців розробник впровадив у гру баги, які «детонували» в певний час і геть вбивали ігровий процес. Але, начебто, це виявилося лише чутками. Так чи інакше, але зараз з Spintires все в порядку, може бути й тому, що у проекту новий видавець — Focus Home Interactive.

І ось Spintires: MudRunner, яка, загалом-то, є оригінальною грою, але з безліччю приємних доповнень:

  • 9 місій для одиночної гри (з бонусними завданнями);
  • 13 нових видів техніки;
  • значно перероблені карти з оригінальної гри, нові функції для гри на картах (блокпости, можливість переміщувати машини, рендомний спавн машин на карті);
  • повноцінне навчання для новачків;
  • загальні ігрові поліпшення: мультіплєєрниє збереження, голосовий чат, вид з кабіни, поліпшення фізики рослинності, бруду і води;
  • можлива повноцінна підтримка користувацьких карт в Steam workshop (з опцією створювати власні завдання для карти).

Spintires: MudRunner. Шухер, менти!

І головне — «серйозно підтягнута графіка». Але яка, судячи з скріншотам, не сильно змінилася і взагалі такі краси досягалися і раніше, за допомогою модів (і безкоштовно, кхм). Зате з таким «ботоксом» видавці можуть зрубати бабла по другому колу і ще «консольщиков» подоїти — так, Spintires добереться і до «плойок».

Реліз Spintires: MudRunner запланований на кінець року (орієнтовно жовтень) для PC, PS4 і Xbox One. Попередні замовлення в Steam зі знижкою 10 % вже стартували. Знижка сумується з іншою пропозицією: мінус 50 % від ціни MudRunner, якщо у вас вже є оригінальна Spintires.

БІЛЬШЕ ШАКАЛІВ ТІЛЬКИ В СОЦМЕРЕЖАХ!

Facebook.com/shakal.today

VK.com/shakal.today

Twitter.com/shakal_today