24 квітня зима повернеться — вийде стімпанковий ситибилдер Frostpunk

198
0

Полусдохший жанр містобудівних стратегій, тримається тільки за рахунок бестселера Cities: Skylines, здається, отримає свого нового гідного сина. Похмурий Frostpunk, в якому належить побудувати місто в умовах нового льодовикового періоду — це вам не хрін собачий. Це «Winter is returning!»

Frostpunk розроблена студією 11 bit studios S. A. — незалежною компанією-розробником комп’ютерних ігор. Офіс розташований у Варшаві. Найвідоміший їхній проект — This War of Mine.

Після оглушливого провалу SimCity 2013 жанр ситибилдеров впав у темряву дешевих ферма-подібних виробів. Ситуацію трохи змінив придатний інді The Banished і його клони, але то був промінь світла в теплому і смердючому царстві. Народ вимагав масштабну містобудівну стратегію, і справа не рятувала навіть серія Anno. Тільки з виходом Cities: Skylines жанр трохи підвівся з колін, але грі вже три роки, а її ще ніхто не скинув з трону потужним ударом сильної ноги. Але 24 квітня розстановка сил може змінитися вже занадто хвалебны перші рецензії на Frostpunk, занадто сильно вилизують проект побачили його игрожуры:

охуеть, frostpunk вже в кінці квітня. гра відвал голови. прес-версію разів сім пройшов (вона там на годину)

— Gosha Berlinsky (@GBerlinsky) 11 березня 2018 р.

Системні вимоги гри серйозні: для комфортної гри на високих графічних налаштуваннях потрібен процесор рівня Intel Core i7, не менше 16 Гбайт оперативної пам’яті і відеокарта не гірше NVIDIA GeForce GTX 1060. Неслабо для містобудівного симулятора від дрібного розробника! Але картинка все пояснює:Світ Frostpunk це альтернативна всесвіт XIX століття, в якій люди виживають в умови вічного холоду. Зима прийшла на Землю — раптово і, здається, назавжди. Але люди пручаються: будують будинки і добувають їжу, і все це завдяки старому-доброму пару. І ось останній, самий відчайдушний виклик: потрібно відбудувати справжнє місто і сформувати нове суспільство, нехай навіть для цього доведеться діяти диктаторськими методами.

Принадність Frostpunk не тільки у відмінній задумом (що ми, «Крізь сніг» не бачили?), але і потужному сеттінге і красивою графіку. Заявляється, що всі рішення гравця будуть мати глибинні наслідки на хід гри, і користувач не зможе бездумно і неквапливо будувати будиночок за будиночком — світ Frostpunk дуже динамічний і нашпигований сюжетними пастками. Так-так, час простої і неквапливого будівництва пройшло, тепер треба «будувати» і людей теж!

Frostpunk планувалася до виходу в кінці минулого року, але в останній момент була перенесена на весну 2018-го. Гра буде поширюватися через магазини Steam, GOG і Humble Store за ціною $30.