Beholder. Товариш інформатор

391
0

Ігри, інспіровані безсмертним і все більш актуальним романом Джорджа Оруелла «1984» викликають найбільший інтерес тоді, коли їх автори самі родом з тоталітарної держави. Останнє застосовується до гри Beholder, в якій вам удостоєна роль доглядача при багатоквартирному будинку.

Beholder («Доглядач»).
Сторінка гри на сайті розробників.
Системні вимоги (рекомендовані):
OS: Windows 7/8/10
Процесор: Intel Core i5 – 2.4 GHz
Оперативна пам’ять: 3 GB ОЗУ
Відеокарта: GeForce GT 730 (1Gb) / Radeon R7 A10-7700K
DirectX: Версії 11
Місце на диску: 1600 MB

Стукай або програєш

Beholder («Доглядач») це похмурий (а в смішні та веселі ігри Shakal.Today і не грають) квест, в якому ви керуєте нарочито безликим жителем Російської федерації неназваного держави. В цій країні все як у Оруела: госпропаганда, інститути придушення особистості, ЗМІ в руках влади і Жириновський в кінці рівня інші принади режиму. Вам належить стежити за мебльованими кімнатами у великому і похмурому будинку — заселяти мешканців, наглядати за порядком, заповнювати всякі папірці. При цьому ви і самі в ньому живете, але в підвалі, як кріт. Кріт, який пильно за всіма стежить — тому що він у прямому підпорядкуванні міністерства. Відповідно, потрібно виконувати накази, стежити за новими правилами і заборонами, а також бути завжди готовим до Перевірки. Ну і інформувати про Ворогів Батьківщини, як уявних, так і реальних. Загалом, класичний образ нікчеми, яке намагається вислужитися і для цього не щадить ні себе, ні близьких. Ах так, ви живете разом зі своєю сім’єю, якій теж іноді треба буде приділяти час. Але за залишковим принципом, природно. Головне — стукати на всіх і вся, і робити це із задоволенням, вогнем в очах і печінням в яйцях.

Beholder. Ваш опенспейс

Лаконічність графіки компенсується досить великою варіативністю дій. Вас ніколи не залишать у спокої, завжди хтось буде вам заважати, смикати через дрібниці або по дійсно важливих речей. І в будь-який момент ви зобов’язані будете все кинути і бігти у свій підвал, тому що вам дзвонить телефон з двоголовим орлом, за яким вас будуть допитувати про виконану роботу або давати нові вказівки. Або ж це будуть дзвонити Підозрілі Особи, які пропонуватимуть зробити речі, прямо підпадають під дію різних караючих статей. І тут вам вже треба буде робити вибір: або ви з Урядом, або йдете проти нього і переходьте на сторону Майдану революціонерів. І більше того — іноді треба буде не просто вибрати ту чи іншу сторону, але і додатково поворушити мізками. Тому що в Beholder немає чорного і білого, і навіть ніби як благі починання опозиції часто виглядають деструктивно. Або ж лідерів опору хтось підставляє? А може в їх рядах завівся зрадник? Варіантів того, як треба поступити, завжди буде більше двох.

А ще проблем підкидають і самі мешканці. Більш того, навіть безневинні на вигляд городяни можуть і ножичком штрикнути. Світ Beholder небезпечний не тільки тим, що вас можуть у будь-який момент звільнити (читай, упакувати в газенваген), але й банально підірвати, розкрити і навіть… але не будемо розкривати всі кайфи, самі все дізнаєтеся.

Beholder. Шухер, менти!

Стукай, і тобі відчинять

Але головна принадність Beholder, звичайно ж, стукацтві. Крім всієї паперової тяганини і боротьби з внутрішніми і зовнішніми ворогами, потрібно встигати підслуховувати, підглядати, винюхувати. Встановлюйте приховані відеокамери, подсматривайте в замкову щілину, витягайте з мешканців інформацію про їхнє особисте життя і сусідів… Щоб потім, похрюкивая від задоволення, тут же «зливати» це справа в міністерство. І якщо ваш рапорт або характеристика складені правильно, по букві закону, вас чекає премія, а керований вами будинок — візит поліцейський. Які або проведуть обшук за вашим доносом, або відразу ж пов’яжуть кого треба. Все залежить від того, скільки і якої інформації ви нарили.

Так, крім роботи шпигуном і дознавалой присутня і певна мораль. Тобто іноді ніби як хочеться допомогти з вигляду доброму чоловікові, та от біда — на нього вже надійшов Сигнал, плюс він був помічений в порушенні нового Приписи… Тому можна буде здати мусорам і свідомо хорошої людини, навіть якщо це виявиться твій власний син. Так-так, свою сім’ю теж можна буде посадити, знайшлася б відповідна стаття.

Beholder. Процес підглядання за Ворогом

Стукай і Старший брат тебе полюбить

Російські розробники з Warm Lamp Games (входить в Alawar Entertainment) створили хай і невеликий, компактний страшний світ про доноси, шкідництво і життя Маленької Людини. Ця людина завжди боїться. Боїться приймати серйозні рішення, боїться сказати «ні» всякому, хто виглядає солідніше і вагоміше його самого. Вальсуючи між ідіотськими законами і постановами, він намагається і місце зберегти, і підзаробити трохи, і життя свою безглузду врятувати. У Beholder є потрібна атмосфера, правильна фонова музика і головне — моторошно реалістичний геймплей, схожий на те, що ми сьогодні читаємо в інтернеті або газетах.

Beholder це суттєвий крок вперед у порівнянні з близькою їй за духом грою Papers, Please, в якій гравець також є дрібним чинуші і обслуговує інтереси тоталітарної держави. Але якщо у Лукаса Поупа все замикається на перевірці документів, в «Доглядачеві» від новосибірців у вас куди більше можливостей і, як наслідок, інтересу до ігрового процесу. І не забувайте про те, що фіналів у Beholder буде кілька, так що тупо слідувати однієї стратегії («я буду викривати революціонерів на славу Уряду!») буде трохи нерозумно. Пробуйте завжди кілька шляхів, навіть якщо вони здаються взаємовиключними або нелогічними.

Підсумовуючи. Цей самий управдом цього самого дохідного будинку виглядає збірним образом тих людей, які ще за радянської влади, висолопивши язика, строчили доноси на своїх сусідів. Але, зрозуміло, що і в нинішні часи такі доглядачі знайдуть собі роботу. Були б для цього відповідні можливості, ну а люди знайдуться. Маленькі, які сидять у підвалах як кроти, але невтомно строчащие доноси.

Благо народу, природно.

Beholder. Щось пішло не так…

Цікава і розумна «соціалка» для всіх тих, хто потай мріяв стукати на мерзенних сусідів, але чомусь народився не в славні радянські часи. Ставимо 8 шакалів з 10 і сподіваємося, що Beholder отримає продовження.