«Прокляття Аннабель: Зародження зла». Сцени запліднення

213
0

В жахливий час для жахів живемо — тепер ми дивимося приквели пріквелів, і в теж час сиквели спін-оффов. Так, «Аннабель 2» є всього лише абортований ошметок «Закляття», але знятий досить професійно, щоб глядач міг з чистою совістю в потрібний момент взвизгнуть.

«Прокляття Аннабель: Зародження зла» (Annabelle: Creation)
Режисер: Девід Ф. Сандберг
У ролях: Ентоні ЛаПалья, Самара, Міранда Отто
Дата прем’єри: 2017 рік
Сюжет: У немолодої пари помирає маленька дочка, і з тих пір все життя для них обертається пеклом. Але в один день це перестає бути словесним обігом — старий будинок перетворюється в обитель зла, де навіть безневинна лялька може стати причиною жахливих подій…

Своїм фільмом «Астрал» (2010р.) малайзійський режисер Джеймс Ван відкрив ящик Пандори — випустив на свободу тренд на хоррори про примар у Великих Старих Будинках ®. І з тих пір Ван і сам зняв кілька фільмів, та ще став причиною появи їх у колег. І навіть та сама лялька Аннабель, яка викликає розмикання сфінктера у найніжніших груп глядачів, не більше ніж спін-офф. А якщо подумати, то й зовсім вільне переосмислення фільму «Мертва тиша» 2006 року все того ж Джеймса. Так, ось уже кілька років Ван це «ван лав» для тих режисерів, які хочуть зрубати бабла швидко прославитися, особливо не парячись зі сценарієм. «Прокляття Аннабель: Зародження зла», як приквел до «Аннабели» 2014 року, в цьому плані зроблено ще простіше — тут просто переінакшені найкращі сцени з плеяди недавніх картин про демонів-примар, але з одним лише приємним винятком. Дивно, «Прокляття Аннабель: Зародження зла» дійсно страшний фільм.

«Прокляття Аннабель: Зародження зла». І дивна селфи-палиця

Так, майже всі леденять кров і свердлувальні мозок сцени побудовані на ефекті «бу!»: у якийсь момент на вас щось стрибає, кричить або падає (наприклад, сусід по кінозалів). На жаль, поки це працює, режисери рівня Сандберга це будуть використовувати. Тут нічого спеціально вигадувати не треба, і можна обійтися мінімум коштів. Набагато страшніше лякати атмосферою, грою акторів або навіть діалогами. Але це вже многоходовочки, Станіславський та інші жахливі штуки. У картині «Прокляття Аннабель: Зародження зла» нічого цього майже немає, але фільм дивним чином лякає все одно. Може бути тому, що тут головні герої — беззахисні дівчата, яких дуже легко лякати і на місце яких дуже легко стати самим глядачам.

Підлітки бігають, широко розкривши очі, і верещать, як поросята, які раптом отримали sms з текстом «батя захотів свинини, сорян»

Підлітки бігають, широко розкривши очі, і верещать, як поросята, які раптом отримали sms з текстом «батя захотів свинини, сорян». І саме тому, що фокус фільму це дурні і в теж час страшенно цікаві діти, лякати глядача режисерові і знімальній бригаді було найпростіше. У «Аннабели» нагнітання жаху йде майже з самого початку, і триває весь фільм. Нехай і примітивними засобами, але це відбувається постійно і невідворотно. І мерзенні діти разом з вівсяною кашею напевно приймають і ще щось, що начисто прибирає з їх мізків почуття самозбереження, замінюючи його самовбивчим цікавістю і безрозсудною хоробрістю. Ось дивіться: дівчинка, вже ніби як досить налякана, все одно біжить у нічне поле до страшного криниці, щоб кинути в нього ляльку — адже один вигляд якої у нормальної дитини повинен був викликати як мінімум істерику. Маресьєв, та й тільки. І таких сцен у фільм десятки.

«Прокляття Аннабель: Зародження зла». Не плач, негрів зазвичай з’їдають першими

Підсумок — це страшний фільм, але знятий дуже в дусі подібних йому. Тому що незграбна робота, абсолютно коньюктурная. Але нам вона запам’ятається тим, що ближче до фіналу деякі глядачі, спотикаючись, швидко покидали зал. І якщо друга «Аннабель» хоч трішки підніме поріг жаху, то ми хоча б у цьому будемо їй вдячні.