Wargaming заборонила білоруська мова і продалася Росії!11 (немає)

217
0

Дуже негарна історія вийшла на тижні. Сильно засмутив один із символів Білорусі, який стоїть в одному ряду з «Белазом», Гнучкої Економічної Моделлю і Принципом Ненакляняемости. Компанія Wargaming, за якою нас в тому числі знають у світі, взяла і відключила білоруська мова в одному зі своїх продуктів. Ну як так?

«Савушкін протух» або Змагар головного мозку

На тижні несподіване продовження отримав скандал піврічної давнини. Нагадаємо, в січні цього року білоруська компанія «Савушкін продукт» публічно відмовилася робити упаковку своїх продуктів двомовною — українською та білоруською мовами. Пояснюючи відмову тим, що це і дорого, і важко. І взагалі вони экспортоорентированные.


Читати…

Мова про чергове оновлення гри World of Warships (ця яка не танки, так), що належить Wargaming. У грі взяли і прибрали білоруську локалізацію. Тому що їй користувалися приблизно 0.2% активних гравців.

З цієї новини ми дізналися, що:

  • Білоруська мова в World of Warships, виявляється, був;
  • Wargaming не патріоти! Тому що вони не хочуть підтримувати те, що не приносить прибутку;
  • В World of Warships ще хтось грає.

Локалізацією ігор на рідні мови займається об’єднання «RэZэрвацыЯ». І саме вони звернули увагу на те, що World of Warships більше не буде підтримувати «мову». При цьому в World of Tanks, іншому продукті Wargaming, білоруська мова залишається. Це ж стосується і головного конкурента World of Tanks — проекту Warthunder. В ньому теж можна включити «мову» (але її треба встановлювати окремо).

Найактивніша і платящая аудиторія Байнета раптом виявилася непатріотичній

Звичайно, досить прикро, що гравці ігнорують нашу спадчыну і мову продкаў. І що компанія з багатомільйонним оборотом не захотіла щось робити собі у збиток. Але з іншого боку ви можете собі уявити, що, скажімо, найбільші білоруські портали Tut.by і Onliner.by раптом введуть белорусскоязычные версії своїх сайтів? І будуть їх підтримувати?.. Пфф.

P. S. до Речі, зазвичай після того, як якісь білоруські компанії відмовляються своєї продукції від рідної мови, починається їх цькування в пресі і в соціальних мережах. Так було з «Савушкиным продуктом», до прикладу. Але у випадку з World of Warships ніякого скандалу не сталося.

Мабуть, для цього слона моська виявилася занадто мала.