Ми ділили ексклюзив. Metro Exodus як жертва війни лончеров

290
0

Поки фан-база Metro Exodus шукає в грі баги, захоплюється «настінним живописом» в геймплеї і скаржиться на погану озвучку, в Мережі почався новий етап холивара з приводу раптової ексклюзивності дітища 4A Games для лончера Epic Games Store. Список порваних пуканов додається!

Metro Exodus (в Росії видана під назвою «Метро: Результат») — комп’ютерна гра в жанрі шутер від першої особи, розроблена українською компанією 4A Games і видавана Deep Silver. Вихід гри відбувся 15 лютого 2019 року для Windows, PlayStation 4 і Xbox One. Metro Exodus є третьою грою в серії Metro, сюжет якої заснований на романах Дмитра Глухівського і продовжує історію Metro 2033 і Metro: Last Light.

В чому суть скандалу? Справа в тому, що гра про зруйновану Путіним ядерною війною Росію вийшла на PC річний ексклюзив для лончера Epic Games Store — тобто вона не з’явиться в звичному Steam до середини лютого 2020 року. Хоча до цього в цифровому магазині Valve її можна було попередньо замовити для покупки (і таких знайшлося майже 200 000 користувачів).

Не притулятися! Кіностудія MGM не змогла в «Метро 2033»

Роман Дмитра Глухівського «Метро 2033» у свій час був успішно відданий на поталу комп’ютерним задрот (і його чекає чергова інкарнація у вигляді Metro: Exodus), проте спроба озолотитися кінематографічної «підземкою» поки терпить крах. Виною тому цікава колізія, яку можна описати приказкою про лебедя, рака і щуку.


Читати…

Новини про міграції Metro Exodus прийшли всього за два тижні до релізу, хоча видавець Deep Silver планував такий хід спочатку (просто нікому не говорив). Природно, чимало гравців образилася — і це не тільки «стимодрочеры», але і люди, які терпіти не можуть встановлювати ще якісь лончеры. Які часто є просто непотрібним латексом між піською грою і користувачем — це такий PR-рудимент, який збирає інфу з гравця і одночасно втюхує йому те, що йому потрібно втюхати від маркетингового відділу компанії. До того ж ці лончеры (точніше, їх творці) почали конфліктувати один з одним — їх ставало більше, і деякі топові ігри почали мігрувати на сторонні від Steam, сервіси. Природно, пропадаючи з лончера Гейба Ньюелла.

Відразу після старту новий лончер Epic Games Store від корпорації Epic став агресивно перекуповувати собі топові бренди — почав з Tom clancy’s The Division 2 і продовжив власне Metro Exodus, запропонувавши їх творцям більше бабла більш виграшні умови, ніж у Valve. У цій безглуздій війні лончеров/корпорацій переможеними залишилися, звичайно, ті, за рахунок яких ці самі корпорації заробляють гроші — гравці. За них все вирішили, розповівши про свої плани в останній момент. Вирішили і за розробника з української студії 4A, яким це все теж не сподобалося, але хто їх питає взагалі йди працюй свою роботу benderovets!!! В цілому, ситуація навколо Metro Exodus в лютому виглядала приблизно так:

Звичайно, все це трохи смішно (ой, ну постав ти собі цей лончер від Epic, не развалишься), тим більше в світлі того, що озлобившиеся гравці навіть почали мінусувати попередні ігри серії Metro в Steam:

Однак трішки і їх можна зрозуміти. Міняти лончер (і все з ним супутнє) за два тижні до релізу — негарно. Фактично позбавляючи гравців будь-якого права тут щось поміняти і навіть хоча б заперечити. До того ж лончер від Epic не володіє ніякими перевагами, порівняно з Steam — він у повному розумінні згаданий вище латекс.

А тепер логічне завершення цієї історії. На майданчику Plati.ru деякі продавці пропонують вірним послідовникам Steam придбати ключ активації Steam-версії Metro Exodus. За цінами від 3999 російських рублів (59.98$), в той час як номінально Metro Exodus варто 1999 рублів (29.98$).

Така ось війна лончеров, в якій переможець не ясний, але зрозумілий програв той самий геймер.