«Жах Амітивіля: Пробудження» все ніяк не прокинеться

196
0

Сімнадцятий за рахунком фільм, так чи інакше пов’язаний з «справою Рональда Дефео-молодшого», повинен був ще раз перезавантажити легендарну сагу і розповісти історію про страшному будинку з самого початку. Але знятий три роки тому ремейк досі не вийшов на екрани і незрозуміло чи вийде взагалі. Пробудження жахів затримується.

Цікаво, що ця класична американська хоррор-сага, на відміну від подібних їй «Хэллоуинов» і «Кошмарів на вулиці В’язів» має в своїй основі реальні факти. Отже, звернемося до історії!

17 миттєвостей Амітивіля

Рональд Джозеф Дефео-мол. — американський вбивця, який 13 листопада 1974 року вбив свого батька, матір, двох сестер і двох братів. Через 13 місяців після вбивства два місяці після того, як Дефео був винесений вирок, у грудні 1975 року будинок, в якому жив Рональд, був куплений за 80 тисяч доларів сім’єю Лац. Через 28 днів вони в поспіху залишили будинок, залишивши там всі свої речі і навіть не встигнувши зробити виплати по іпотеці в розмірі 60 тисяч доларів. За їх словами, протягом усього проживання в цьому будинку їх тероризували різні надприродні явища. Цей випадок отримав назву «Жах Амітивіля» в честь випущеного у вересні 1977 року романа Джея Енсон, в якому той описував історію Лацов.
Примітно те, що Лацы були єдиними, хто зіткнувся в будинку з чимось незвичайним. Після Лацов будинок два роки був порожній, тому що там проводили дослідження парапсихологи, після чого 18 березня 1977 року Джим і Барбара Кромарті викупили будинок у банку. Вони не стикалися з жодними надприродними явищами і єдиним, що їм допікало, був наплив туристів, в слідстві чого Кромарті змушені були поміняти адресу будинку.
Wikipedia.org

Загалом, про такий будинок негрех було не зняти фільм, ніж режисер Стюарт Розенберг в кінці 70-х і зайнявся. Фільм викликав великий інтерес у глядачів — історія розійшлася по світу, і, як наслідок, життя реальних жителів Амітивіля перетворилася на пекло. Але продюсерам на це було начхати, і в 1982 і 1983 роках вийшло ще два фільми, так про те ж. Всього картин, в тій чи іншій мірі розповідають про страшному будинку і його мешканців, вийшло 12. Це не рахуючи численних відгалужень і просто переробок «на тему». Останньою ж пристойною роботою в цій серії можна назвати ремейк 2005 року з Райаном Рейнольдсом у головній ролі.

Нескінченна фран-шиза

На 2015 рік було поставлено аж три фільми про Амитивиль: «Амитивиль: Будинок смерті», це дешевий трэшняк з вкрай опустившимся Еріком Робертсом; другий, «Амитивиль: Іграшковий будиночок», що дуже невиразне з Канади і ось, власне, «Жах Амітивіля: Пробудження», кілька років мала назву як «Жах Амітивіля: Втрачені записи». З усіх трьох фільмів тільки останній потенційно мав хоч якийсь сенс до перегляду. По-перше, картину зняв Франк Халфун, в 2006 році зробив непоганий трилер «Парковка», а потім і відмінний римейк «Маніяка» з Элайджем Вудом. По-друге, в головних ролях не хто-небудь, але Дженніфер Джейсон Лі («Мерзенна вісімка»), а також Дженніфер Моррісон (серіал «Доктор Хаус»). Фільм знімався під керівництвом продюсерської компанії Blumhouse Productions, що спеціалізується на бюджетних хоррорах («Астрал») і міцних драмах («Одержимість»). Офіційний синопсис ж фільму такий:

Мати-одиначка переїжджає зі своїми трьома дітьми в «залюднений» будинок, навіть не підозрюючи про кривавої історії їх нового житла. Кожен будинок має історію. Цей має легенду.

Загалом, класична історія, та на новий лад. Це зрозуміло і з трейлера:

Франк Халфун, який не зміг

Офіційний постер «Жах Амітивіля: Пробудження» зі старою датою прем’єри

І все б добре, але «Жах Амітивіля: Пробудження» був знятий ще в 2014 році, але так і не потрапив у прокат. А потрапив у свій персональний виробничий пекло — за якихось причин стрічку почали довго і болісно перемонтувати. У підсумку прем’єру перенесли спочатку на кінець 2014-го, потім на січень 2015-го, а потім і на нинішній грудень. Але щось підказує, що це теж не остання дата. Швидше це буде ближче до російської прем’єри — до березня 2017 року. Загалом, з дня закінчення зйомок пройде три роки, перш ніж ми — може бути — побачимо. І подейкують, що фінальна версія «Жах Амітивіля: Пробудження» стане помітно легше і попсовіше — їй пророкують віковий ценз PG-13 (для дітей від 13 років і старше), замість брутального R (для дорослих).

Останнім подібним довгобудом стала огидна екранізація непоганого зомбі-роману Стівена Кінга під назвою «Мобільник» — цей фільм теж знімали чорт знає скільки років, але за фактом вийшло нудне і банально ніщо. Що чекає «Жах Амітивіля: Пробудження» після трьох років поневірянь, сказати важко, але тягание кота за яйця ще жодній картині не допомагало.