Не притулятися! Кіностудія MGM не змогла в «Метро 2033»

187
0

Роман Дмитра Глухівського «Метро 2033» у свій час був успішно відданий на поталу комп’ютерним задрот (і його чекає чергова інкарнація у вигляді Metro: Exodus), проте спроба озолотитися кінематографічної «підземкою» поки терпить крах. Виною тому цікава колізія, яку можна описати приказкою про лебедя, рака і щуку.

«Метро 2033» — постапокаліптичний роман Дмитра Глухівського, що описує життя людей в московському метро після ядерної війни на Землі. Випущений у 2005 році. Роман ліг в основу комп’ютерної гри Metro 2033 і її продовжень.

…Хоча правильніше тут буде згадати анекдот про Рабіновича, в якому йому пропонувалося «або хрестик зняти, або труси вдягнути». Справа в тому, що анонсований в 2016 році проект екранізації бестселера був переданий в капіталістичні руки американців. «Переданий» в тому сенсі, що права на використання бренду були продані за океан. Ймовірно, письменник і його агенти цілком логічно вважають, що голлівудська кіностудія MGM (це у якої в заставці лев ричить) зробить з книги високобюджетну цукерку і їм у результаті неслабо відламана. Хрестик, як кажуть, зняли.

Коли тобі втюхують якусь dich’

Але «чернушная», істинно пост-радянська історія про пережила апокаліпсис Москви читалася очима і мозком людей, які до цього ліпили голлівудські блокбастери. Мова про, зокрема, сценариста Ф. Скотта Фрейзера, який робив скрипт такого видатного немає фільму, як «Три ікси: Світове панування». Він (і всі стояли за ним численні продюсери, маркетологи і прочая, прочая) і вирішив, що буде богоугодно перенести місце дії фільму «Метро 2033»… Вашингтон. Ну тобто взяти і тупо зруйнувати всю атмосферу роману і навіть його логіку. Рішення настільки дурне і дивне, що, здається, що цей Ф. Скотт Фрейзер просто переграв у гру Fallout 3, в якій теж фігурувала підземна столиця США в реаліях пост-апокаліпсису. Загалом, труси зняли, а хрестик не наділи.

Хто-небудь може собі уявити американізовані версії підземних угруповань троцькістів, донських козаків, бойовиків з Черкізона?..

Природно, що «переїзд» всесвіту «Метро 2033» в Америку був прийнятий Дмитром Глухівським в багнети. Письменник пояснює: «у мене в романі фігурували Чорні. Але Вашингтон в основному — чорний місто. Це зовсім не та алюзія, яку я планував, це метафора загальної ксенофобії, а зовсім не погляд на проблеми афроамериканців. Так що це не працювало б».

Загалом, екранізація вперлася чолом в нерозуміння того, як це повинно бути. У підсумку права на екранізацію повернулися до письменника, і він знову шукає людей, які б змогли адекватно перенести книгу на великий екран.

А MGM думають, що ж вони зробили не так.