«Пірати Карибського моря: Мерці не розповідають казки». Але показують

204
0

Одна з небагатьох сучасних франшиз, для якої придумують нових героїв і нові сюжети — і це вже саме по собі добре в епоху рімейків і ребут.

«Пірати Карибського моря: Мерці не розповідають казки» (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales)
Режисери: Хоакім Роннинг, Еспен Сандберг
У ролях: Джонні Депп, Хав’єр Бардем, Джеффрі Раш
Дата прем’єри: 2017 рік
Сюжет: У житті знаменитого пірата Джека Горобця все добре — як і раніше одна половина людства хоче його вбити, а друга — йому віддатися. Але хороші деньки закінчуються тоді, коли він дізнається, що один з його ворогів підібрався до нього надто близько. І для цього його недоброжелателю довелося повстати з мертвих…

Автор цього огляду не дивився попередні два фільми серії, і тому не дуже розумів, чому, приміром, околоминутное поява в кадрі героїв Орландо Блума та Кіри Найтлі зал зустрічав глибоким зітханням. Глибше зітхала тільки героїня Кай Скоделарио, яка весь фільм таким чином намагалася порвати собі декольте. Так що в цілому ваш покірний шакал зберігав спокій, переривається іноді щирим сміхом. Тому що, незважаючи на шквал негативних рецензій на адресу творців ось вже п’яте «Піратів», картина виявилася динамічною, смішний і дуже дурною. Останнє, як ви розумієте, зовсім не негативна характеристика фільму — він, як будь-який інший атракціон всегалактической студії Уолта Діснея, зобов’язаний бути без сенсу, зате в максимально яскравій упаковці. А вже з упаковкою у «Піратів» все відмінно — кораблі налітають один на одного, океани розступаються, а живих мерців навіть більше ніж… е-е-е… живих живих. Мерці, до речі, вийшли просто відмінно. Втім, мерці завжди виходять відмінно. Загалом, цілком собі кіно, і тим більше дивно читати деякі відгуки.

Ось що, приміром, в голові у людей, коли вони пишуть буквально наступне: «Джонні Деппа за цей час сильно попсувала життя, що у фільмі чудово помітно. Ні, своєї чарівності він, звичайно, не втратив. Але те, що у людини алкоголізм, помітно цілком. Для ролі це навіть добре, адже Джек алкоголік». І так ще в десяти, з дозволу буде сказано, рецензіях. А адже в реальності Депп виглядає напрочуд молодо, а коли без штанів, то ще й дуже бадьоро.

«Пірати Карибського моря: Мерці не розповідають казки»

Якщо маркетологи Disney Company порахували, що аудиторія «Піратів» доросла до жартів про пісюни, то це проблеми тільки тієї самої аудиторії

Ще фільму нарікають тим, що він копіює всі попередні. Вибачте, але знову-таки якщо порівнювати цю картину з атракціоном, то це теж абсолютно нормально. Герої в принципі не можуть нічого нового зробити, тому що всі вони діляться на піратів, «красномундирников», проклятих, поганих або хороших. І всі вони підпорядковуються одному — нашим очікуванням від їх дій або ж діалогів.

Критикують «Піратів» і за те, що вони-де недостатньо видовищні або навіть нудні. Не знаємо, шакалам, а нудно не було, хоча 20 хвилин екранного часу можна було б і вирізати. 20 хвилин, які припали на діалоги двох нових героїв, наприклад 🙂

Ще глядачі образилися тим, що жарти у фільмі нижче пояса, а адже це кіно для дітей. Відповімо і на цей закид: попит народжує пропозицію, і якщо маркетологи Disney Company порахували, що аудиторія «Піратів» доросла до жартів про пісюни, то це проблеми тієї самої аудиторії, а не творців картини. І взагалі пісюни це завжди смішно, запам’ятайте!

«Пірати Карибського моря: Мерці не розповідають казки»

Ми повинні бути вдячні батькам Хав’єра за те, що вони подарували нам не просто прекрасного актора, але ще й досить потворного

Список претензій можна продовжувати, але всі вони в тій чи іншій мірі стосуються сценарних дірок, неузгодженостей з мотивацією героїв або ж недостатньо ефектного фіналу. Скажімо на це одна: все це маячня і провокації. Дивитися «Піратів» потрібно не просто відключивши мізки, але навіть поставивши в положення stand by власний мозочок. Тільки тоді ви будете отримувати задоволенням, як ми його отримали. Та навіть і без відключення думательных функцій «Пірати» радують як яскравий, видовищний і захоплюючий фільм. Один Хав’єр Бардем чого варто, який втілив на екрані дивно реальний і лякаючий образ живого мерця. Капітана, який мстить Джеку Горобцю навіть з пекла. Крім того, що Салазар отрисован просто відмінно, він ще виглядає дуже переконливо і з точки зору драматургії — його і шкодуєш, і ненавидиш водночас. Напевно це один з кращих нових кіношних негідників і ми повинні бути вдячні батькам Хав’єра за те, що вони подарували нам не просто прекрасного актора, але ще й досить потворного.

А ще в «Піратах» є вражаюча Голшифте Фарахані (грає відьму), сер Пол Маккартні (грає дядька Горобця і старанно несе якусь нісенітницю), класна сцена з пограбуванням банку і не менш захопливе гильотирование Джека — ясна річ, що невдале. І в цілому авторам вдалося зберегти легкість і божевілля перших фільмів про піратів, і це незважаючи на те, що картина створювалася довго і тяжко, з переписуванням сценаріїв та іншими атрибутами картини, яка вже п’ята в серії.

«Пірати Карибського моря: Мерці не розповідають казки»

Так що, «Пірати Карибського моря: Мерці не розповідають казки» такі хороші? Ну, дивлячись з чим порівнювати. Вони навряд чи дають франшизі щось принципово нове (хіба що дійсно видатного лиходія), і кривляння Деппа радують вже далеко не так, як раніше. І, повторимося, хронометраж невиправдано затягнутий. Але в іншому це непогане рішення для серії, яка (начебто) стагнує і вимагає нової крові. Для останнього у фільмі є нехай і безликі, але свіжі нові герої, а також молодий Джек Воробей, який хоч і намальована, але теж може стати окремим атракціоном, який потягне за собою всіх інших. І, знову-таки, сцена після титрів, яка прямо натякає на гіпотетичне повернення старих друзів, але візиту яких той же Воробей не буде дуже радий!

Нові «Пірати» це непоганий тайм-кілер, який все ще здатний захоплювати. І хоч майбутнє франшизи в цілому не ясно, ця серія як мінімум смішна. Головне не забувати відключати мізки. Ставимо фільму 6 з 10.