Таллінн, Таллінн і навіть трішечки Сталін. Шакали в Естонії!

250
0

У столиці Естонії білорус рухається тільки в тому випадку, якщо він цього дійсно хоче — адже це не Вільнюс, який наш, і навіть не Рига, яка теж наш, але потім. Мінськ-Таллінн це майже 800 км, а це приблизно 14 годин сидіння на те, що колись було вашої попою, а по приїзду перетворюється на жалюгідну і неприємне видовище.

На жаль, 3 січня 2019 року в Таллін приїхали не тільки шакали, але і черговий європейський шторм. Назви він не отримав, але ми відразу ж охрестили його Олегом. Шторм цього явно зрадів і в перший день нашого візиту прийняв нас максимально радо — настільки, що довелося знімати крадькома, завмерлими пальцями і на телефон, запикивая власний мат. Звідси і якість знімків в нашому репортажі — у форматі «знімав на праску».

А ось і Олег, до речі. Привітайтеся:

Репортаж Delfi з Естонії. Журналістка і Олег

А тепер найголовніше — Таллінн, Таллінн чи може взагалі Сталін? У 2005 році дизайнер всія Русі Артемій Лебедєв так написав у своєму Ководстве: «По-російськи правильно писати Таллінн (а не Таллінн), Алма-Ата (а не Алмати), Білорусь (Білорусь — це трактор), поїхати на Україну (а не в Україну), незалежно від того, що думають з цього приводу мешканці вказаних місць». Ми обов’язково прислухаємося до слів генія, однак приймати їх до уваги не будемо. Але будемо писати «Таллін» — просто тому, що так, на одну букву, писати менше. Отже, столиця Естонії очима білоруських шакалів!

Про естонської русофобії

Російський світ ставить гострі, принципові, питання!

Вустами російських билинних правдоруб нам кажуть, що далека (в прямому і переносному сенсі, звичайно ж) Естонія давно стала рассадницей оскаженілою русофобії. Чудово розуміючи це, ми залишали Білорусь зі сльозами на очах, адже попереду нас чекали дні ув’язнення в якому-небудь таллінському казематі, і це всього через одне слово, сказане мовою Кисельова і Соловйова! На жаль, за фактом виявилося, що російською мовою в загниваючій Естонії говорять чи не всі. У всякому разі, набагато більше, ніж навіть у Вільнюсі і Ризі. І мова не про туристів — цією мовою із задоволенням користуються і місцеві, і ніяких вогнищ з книг російських класиків ми в Талліні не побачили. Тобто ці вогнища напевно є, але бачать їх чомусь тільки професіонали від російського телебачення або інші, не менш шановані люди.

Про таллінських цінах

Ніщо не хвилює білоруса більше, ніж ціноутворення. Ціноутворення в Європі! Скільки потрібно взяти з собою повновагих білоруських рублів, щоб у цій їхньої Європі пожити як людина хоча б годину? Не скажемо за всю Європу, але скажімо за Таллінн — беріть всі гроші. Всі обидві повновагих білоруських гроші, які ви відкладали на відпустку. Тому що якщо у Вільнюсі ціни вже наближаються до мінським (тобто високі), а в Ризі вони ще вище, то в столиці Естонії привітні таллінські продавці привітно обчистив вас приблизно за годину.

Ось для порівняння. Шакали зняли собі номер на добу практично в центрі Талліна, трохи в стороні від старого міста. 55 євро на двох це:

 • Крихітний номер з міні-кухнею і ванною. Номер розташовувався під землею, в підвалі. Економимо на безсоромних європейських види з вікна!
 • Жодних включених сніданків. Хіба що кава «три в одному», яким можна труїти тарганів у себе в Жабинка.
 • У посібнику з використання номери телевізор є, але фактично його немає. Хоча може бути мікрохвильовка що показує? Але ми її не включали.
 • Тонкі стіни, які пропускають будь-який звук. У нашому випадку це була родина з Росії, члени якої асинхронно кричали один на одного. Можна сказати, що це була передача «У світі тварин», але тільки за стіною.
 • Відмінний Інтернет.
 • Плюс такі дрібниці, як газована водичка в торгових центрах по 2.5 євро, або проїзний квиток за 2 євро, і взагалі що завгодно за два євро. У середньому обід (без алкоголю й у яких-небудь нацменшин), це мінімум 10-15 євро. От і думайте, чи потрібна вам ця Естонія, або може і в Барановичах не так і погано?..

  Про таллінській архітектурі  Знаменитий таллінський кіч: від «хрущовок» і до модерну, вписаного в старовинні будинки

  Естонська столиця приголомшила різноманітністю архітектурних форм, іноді доходять до якогось будівельного божевілля. Явно місцеві архітектори абсолютно не враховують передовий досвід комітету архітектури і містобудування Мінміськвиконкому міста-героя Мінська. З-за цього і народжуються в Талліні будинки і вулиці, на які можна дивитися, роззявивши рота від подиву, обурення?..

  Одна вулиця Талліна це може бути низка старих-престарих дерев’яних будинків, висушених шорстким естонським вітром і колючим прибалтійським сонцем. Інша вулиця, буквально за поворотом, вибухає величезними хмарочосами, які на тлі приватного сектору виглядають результатом роботи програми «Фотошоп», але ніяк не архітектурним концептом. І така мужність не може не межувати з збитковістю — те, чого клекоче в сказі слина у московського блогера Варламова, коли в старі будинки вращивают сучасних монстрів зі скла і бетону, присутній і в Талліні. Наскільки це виправдано, наскільки це доречно або нам просто потрібно змиритися з цим модерном? Питання, як мовиться, цікавий.
  Квартал Ротерманн. Не потрібні надмірності в світі, в якому є мінська Кам’яна Гірка

  Піком цього архітектурного авантюризму можна назвати квартал Ротерманн, в якому старі промислові будівлі отримали свою другу життя і нову функцію. Тепер там не заводські приміщення, де, приміром, державні раби кують абсолютно даремні зараз трактори, але лофти, кафешки, офісні будівлі, магазини. І все це в цеглі, бетоні і сталевих конструкціях неймовірних форм. Робили так: брали заводський корпус, відсікали всі зайві і надбудовували щось, що відповідало б новим завданням будівлі. З фантазією не скупилися, звідси і центр тяжіння для туристів. Все геніальне не тільки просто, але й прибутково.

  Про дивовижності
  Таллін це старе місто в оточенні хмарочосів, крізь які проносяться сумні скрипи трамваїв

  Таллін він… дійсно дивовижний. Життя в ньому протікає навколо тебе, а не всередині: місцеві підкреслено спокійні, дуже тверезі навіть у новорічні дні і максимально патріотичні. Вони навчилися вам посміхатися вам прямо як американці, і як американці ж не сильно себе в цю посмішку вкладають. Вони не ображається на те, що їхню країну плутають з Литвою і Латвією, і що з цієї трійці вони самі північні (зате до них за подачками не доповзають кучеряве іммігранти). Естонці вибудували свою країну, вилизали (навіть може бути занадто) свій Таллін і тепер жартувати над ними, як це було в радянські роки («естонці повільні!»), можуть тільки люди, які в цьому совку і залишилися. Естонія це вже давно Європа, пішла від Білорусі не просто на 800 км, але і на добрий десяток років.

  Так що хто тут повільний насправді?..