Spintires: MudRunner. Колеса крутяться, лавеха каламутиться

121
0

31 жовтня вийшла нова версія самої відомого симулятора бездоріжжя Spintires: MudRunner. Виділена в самостійний реліз, гра хоч і обіцяла багато змін, але в цілому виглядала спробою нового видавця заробити по-легкому: заново продати трохи оновлений, але як і раніше старий продукт. Shakal.Today вирішили дізнатися, чи так це насправді.

Spintires: MudRunner («Обертові шини: Біжить по бруду»).
Офіційний сайт.
Системні вимоги (рекомендовані):
Операційна система: Windows Vista і вище
Процесор: Intel® Pentium Dual Core @ 2,0 ГГц
Оперативна пам’ять: 2 Гб
Відеокарта: NVIDIA GeForce 9600 GT
Місце на диску: 1 Гб

Про цій грі (в сенсі, про її першої іпостасі, яка просто Spintires) ми досить докладно писали в новини-анонсі. Нагадаємо головне: оригінальна гра народилася з простої демки, представленої російським розробником Павлом Загребельним для конкурсу Havok Physics Innovation Contest компанії Intel в 2008 році. Ідея перенести величезні російські і радянські вантажівки та тягачі в повністю змінюється оточення виявилася вдалою, і Павло вирішив піти далі і спробувати зробити повноцінну гру. Spintires: MudRunner це результат логічного розвитку проекту, апдейт і в теж час окрема гра. Що нам обіцяли в цьому релізі? Нові місії, нову техніку, оновлені карти, покращену графіку і всякого такого поменше. Так сильно змінилася гра, і дійсно це «не просто розширене видання, але повноцінний позашляховий симулятор», як заливають нам на офіційному сайті? Чесно кажучи, після першого ознайомлення з релізом, все виглядає не зовсім так, як нам казали.

Головний мінус цієї нової-старої Spintires — відкритий світ гри, як і раніше мертвий. Вся живність вмістилася в зграї ворон, які з карканням злітають з кущів кожен раз, коли машини сигналять. Неймовірна деталізація вантажівок і в цілому досить красиво намальовані ландшафти захоплюють на деякий час, але потім починаєш трохи позевывать: «а чому, власне, більше нічого немає?». Так, ситуацію врятує мультиплеєр, але і в синглі хочеться все-таки їздити не за черговою порожньою Прип’яті (привіт «Сталкера»), але бути залученим в повноцінну симуляцію життя якого-небудь уральського містечка. Хочеться ведмедів, балалайок і нещадного російського пияцтва! На тему порожнечі і безжиттєвість був хороший коментар на одному трекері: «якось тупо. Вилазити з машини з бензопилою і шотганом не передбачено. Нобегать і грабувати коровани з бензаком не можна. Світ мертвий, по узбіччях не стоять ильфийские повії, яких можна було б затягувати у свою вантажівку і там смажити. Немає аномалій, артефактів, диких ведмедів, орків і в’єтнамців. Загалом, що це за пісочниця така, де нічого не можна

Порівнюємо графіку і зовнішній вигляд машин в Spintires (ліворуч) і Spintires: MudRunner (праворуч).

А що тоді «зя»? Зя — тягати колоди по лісах і топям, витягувати застряглі машини (в місіях-випробування), і дуже голосно матюкатися, коли твій трак в черговий раз перекинувся або мертво став на дорозі, витративши пальне. Що додалося, з обіцяного? Ну да, нові карти (хоча вони виглядають так, немов це пересобрали старі), спецефекти (світло точно став краще), вид з кабіни (але всередині все виглядає страшненько, так і дзеркала заднього виду не працюють), з’явився режим випробувань. Прибрали з головного меню Полігон — тепер, щоб включити пісочницю, потрібно зайти в одиночну гру і натиснути на кнопочку «Випробування модифікацій». Не дуже зрозуміле рішення, але розробнику видніше. Ще, на жаль, були візуально змінені оригінальні машини — через проблеми з ліцензуванням, всім звичні автомобілі трохи змінили свої риси (зокрема, радіаторні решітки). Не вирішили і старі проблеми — як і раніше можна повністю зруйнувати багатотонну машину, якщо на повній швидкості врізалися в (залізобетонний, треба думати) пень. Камера така ж незручна, а вид з кабіни включається тільки по кліку, що сильно гальмує ігровий процес. Навігатор також практично даремний — прокладає дорогу строго прямо, без урахування рельєфу або доріг. Карта, як і раніше невдала, з її допомогою прокласти собі шлях досить складно. Та й краще б вона була внутрішньоігрова, не доводилося б тоді зупиняти машину, щоб вивчити подальший шлях. В іншому — нічого нового. Чудово намальовані і анімовані давні радянські вантажівки місять глину з точки «А» в точку «Б», все це з прекрасною фізикою, але… будемо чесні: Spintires: MudRunner це не нова гра, і навіть близько. Це платний DLC з ціною, як у самостійної гри. Платити майже 30 доларів за трохи підтягнуту графіком, трохи змінений сеттінг і ігнорування старих проблем навряд чи розумно.Підсумовуючи. Що написано на сторінці гри в Steam і що ми маємо насправді:

  • «Крутєйша версія Spintires, що продала мільйон копій» — може і крутєйша, може і продала.
  • «Небезпечні завдання в екстремальних умовах» — небезпек та екстремальних умов більше не стало. Гори і ріки були і раніше. Та й місії ці дуже короткі.
  • «Розширений вибір з 19 наворочених позашляховиків» — не машин стало більше, а їх варіацій. І вантажівки були перемальовані з-за проблем з ліцензіями.
  • «Величезний світ-пісочниця» — брехня. Цей мертвий і досить нудний світ далеко не величезний.
  • «Перероблена графіка і просунута фізика для неймовірного реалізму» — у графіку зміни дуже незначні. З’явилися схематичні зображення головних вузлів машин, палива тощо. Фізика якщо і змінилася, то непомітно для користувача.
  • «Новий режим гри для одиночної кампанії і кооперативу на 4 гравця» — тут правда. Але кооператив, кажуть, працює не завжди.
  • «Завантажувані моди на ПК для нескінченного веселощів» — це було і раніше.

Загалом, для гри, якої вже пішов третій рік, всі нововведення мінімальні. Ми як і раніше возимо колоди, ми як і раніше втрачаємо всякий інтерес до гри вже на другій годині. Так, здорово управляти радянськими сталевими монстрами, але одноманітність ігрового процесу дуже швидко стомлює. Все також немає погоди, машини дивно поводяться на асфальті, бруд на шинах вигляд пластикової… і так далі, і тому подібне. Разом з тим сподіваємося, що знайдеться чимало простачків, які все-таки куплять цю саморобку, що дозволить наповнити кишені Павла Загребельного, і його видавця. І, отже, знайти можливість реально змінювати гру на краще. Всі інші можуть продовжувати грати в старий Spintires, але з встановленими модами. Які додають у гру набагато більше того, що пропонує Spintires: MudRunner за 30 баксів.