Beat Cop. Пончики для лягавих

222
0

Тільки сліпий, глухий і вейпер не знає, що на ринку сучасних відеоігор який рік лютує піксельний шторм. Нібито «восьмібітних» ігри, нарочито жалюгідні і примітивні, заполонили своїми страшними тілами весь Steam — і нав’язують нам, нещасним гравцям, моду на всяке довбане ретро. Beat Cop, текстовий клікер, в цьому плані пішов ще далі і глибше, пропихивая нам в пельку не просто піксель-арт, але щось куди більш жахливе — поліцейську палицю.

Beat Cop («Дільничний»).
Офіційний сайт.
Системні вимоги (рекомендовані):
OS: Windows 7/8/10
Процесор: Intel Core 2 Quad 2.7 ГГц
Оперативна пам’ять: 4 GB ОЗУ
Відеокарта: відеокарта рівня GeForce GTX 260 або вище
DirectX: Версії 11
Місце на диску: 264 MB

Гей, shithole, сюди підійшов нна

Beat Cop це, грубо кажучи, аркадний симулятор американської поліції. У тому вигляді, як ми її знали виключно за фільмами і серіалами 80-х. Всі ці сирени, задушливі поліцейські ділянки і обов’язково кричали начальники — все це ми бачили у безсмертній «Поліцейській академії» або, скажімо, придатному серіалі «Закон і порядок». Так що Beat Cop це жодним чином не реальний симулятор копів, як це було в похмурій This is Police — головна суть гри від Pixel Crow це створити відчуття того, що ти у кіношній атмосфері 80-х, що навколо тебе снують ніггери з величезними магнітофонами-геттобластерами, що копи харчуються тільки пончиками і взагалі зараз в моді Майкл Джексон. А ти — звичайний коп Джек Келлі, якого розжалували за недосконале їм вбивство і «опустили» до звичайного вуличного патрульного. І ще поставили на дуже проблемну вулицю, де всім заправляє місцева банда чернозадых, а також італійська мафія. Джек змушений щодня робити норму щодо штрафів за паркування, ловити дрібних шахраїв і при цьому намагатися зберегти своє місце в поліцейській дільниці, хоча там його ненавидять, як здається, абсолютно все. А ще є колишня дружина, яка клянчить аліменти, тупорилі напарники і взагалі плавящийся від спеки Нью-Йорк, який дуже легко ненавидіти, але дуже складно в ньому жити. Триндець, коротше!

Коричнева червона спека

До речі, відбувається в грі і в поліцейській ділянці зокрема найкраще ілюструє відома сцена фільму «Останній кіногерой» з Арнольдом Шварценеггером:

Саме такий коміксовий підхід є і в Beat Cop — приготуйтеся до того, що вас усюди буде оточувати гротескъ.

Взагалі сенс гри розуміється трохи швидше, якщо починаєш порпатися в її назві. «Beat Cop» не має відношення до бласт-біт або іншим музичним термінам. Це сталий вираз, ближче всього до якого наше поняття «дільничний». Тобто «біт коп» це поліцейський, який розрулює проблеми в строго визначеному районі/вулиці. Він — «смотрящій в законі», який давним-давно знає всіх своїх підопічних, як проблемних, так і тих, яких у в’язницю поки садити особливо нема за що.

Так в чому суть гри? Усіх пересаджати. Спробувати просунутися по службових сходах, одночасно не зіпсувати (остаточно) відносини з вуличними бандами і мафією, і до того ж спробувати самому розслідувати, хто ж тебе так підставив. По ходу справи гра буде підкидати додаткові завдання, яких іноді дуже багато і одночасно. Але суть буде одна — потрібно думати про своє майбутнє, і в теж час не упускати з виду минуле. Як всякий спритний кіношний поліцейський по ходу дії вам будуть пропонувати хабарі, або навіть підкидати явно незаконну роботу — вибирайте свій шлях так, як вважаєте за потрібне. Ну і від легких грошей не отказыватесь, хе-хе. Хоча з тими чорними наприкінці кварталу всіляко радимо справи не мати — кинуть!

Могло бути і гірше (краще)

На жаль, незважаючи на прекрасну атмосферу Beat Cop не можна назвати ідеальною грою. Відмінний дизайн і зрозумілий інтерфейс впирається в одноманітність геймплея і недоладність екшн-сцен. Так, все говорить про те, що життя розжалуваних копів не цукор і часто зводиться до одного і того ж, але навіщо було робити на цьому акцент? Нехай навіть у грі кілька фіналів і в цілому завжди є можливість вибрати, але Beat Cop це, насамперед, класичний клікер, якому гостро не вистачає різноманітності. Та й музичний супровід могло бути набагато соковитіше, благо зараз пішла мода на всякий ревайвл з тих самих 80-х — пару треків з творчості, наприклад, Carpenter Brut або Perturbator б помітно пожвавили ігровий процес.У Beat Cop всі плоть від плоті з дурними американськими фільмами про копів, так що всі киноштампы в обов’язковому порядку будуть і в грі

Кріплений горішок

21 ігрових днів за 10 реальних хвилин кожен — це все, на що вистачило фантазії творців. Якщо ви витримаєте трохи нудне початок і зрозумієте головний принцип гри, то далі вас чекає щодо веселий геймплей і, можливо, несподіваний напад ностальгії за 80-м. Ну а якщо ви виберете російську мову в меню, то вас приємно (напевно) розвеселить соковитий мат в діалогах і репліках. Ну тут вже, як мовиться, все залежить від вашого ставлення до цього лайну!

Виписуйте необхідну кількість штрафів, виховуйте злодюжок кийком, намагайтеся догодити начальству і постарайтеся на напоротися на перо в темному провулку — пам’ятайте, що все в Beat Cop плоть від плоті з дурними американськими фільмами про копів, і все киноштампы в обов’язковому порядку будуть і в грі. Буде навіть російська дебіл-напарник, який в перший же свій робочий день побіжить у винний магазин і влаштує там зразково-показову торцювання.

Останнє, як видно, персональний привіт російськомовним гравцям від польських розробників з Pixel Crow.

Далеко не шедевр, але можливість весело провести час. Вульгарний гумор, кіношний дух 80-х — просто насолоджуйтеся цим легким божевіллям і спробуйте вершити закон з дулею в кишені! 6 з 10 шакалів.